Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51107 από vasilis352
Καλημέρα και από εμένα εγώ έχω τον fyzzy logic τον 50 αρη τον έχω 1 μήνα σε λειτουργία και μου έχει παρουσιάσει το εξής μου έχει κόψη βίδα ασφαλείας κοχλία 4 φορές και προσπαθώ να βρω την αιτία , στο σημείο που τελειώνει ο κοχλίας και αρχίζει να βγάζει το πελλετ στο δοχείο έναυσης εκεί γίνεται πριονίδι με αποτέλεσμα να φρακάρει ο κοχλίας και να κόβει την βίδα ασφάλειας σχεδόν κάθε 7 μέρες σε άλλες γραμμές δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα ,σε αυτά τα μηχανήματα καλό είναι η ρύθμιση του να γίνεται με αναλυτή για να την τέλεια αναλογία
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51174 από makis-ioanna
Απαντήθηκε από makis-ioanna στο θέμα Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία
Κοιταξε να δεις μηπως εχει πιασει μακα κατω απο το πιατιακι καυσης και προς τον σωληνα που φερνει το πελλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51195 από vasilis352
Απαντήθηκε από vasilis352 στο θέμα Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία
Όλα καθαρά ήταν και τον είχα καθαρίσει πριν 4 μέρες είχα βγάλει και το πιατάκι και η σωλήνα που ανεβάζει το πελλετ καθαρή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51255 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία

vasilis352 έγραψε: Καλημέρα και από εμένα εγώ έχω τον fyzzy logic τον 50 αρη τον έχω 1 μήνα σε λειτουργία και μου έχει παρουσιάσει το εξής μου έχει κόψη βίδα ασφαλείας κοχλία 4 φορές και προσπαθώ να βρω την αιτία , στο σημείο που τελειώνει ο κοχλίας και αρχίζει να βγάζει το πελλετ στο δοχείο έναυσης εκεί γίνεται πριονίδι με αποτέλεσμα να φρακάρει ο κοχλίας και να κόβει την βίδα ασφάλειας σχεδόν κάθε 7 μέρες σε άλλες γραμμές δεν είχα κάποιο άλλο πρόβλημα ,σε αυτά τα μηχανήματα καλό είναι η ρύθμιση του να γίνεται με αναλυτή για να την τέλεια αναλογία


Εγώ θα έλεγα να πάρεις τηλέφωνο τον αντ/πο ο λέβητας έχει εγγύηση. Ισως σου πεί και τον λόγο που γίνετε το παραπάνω. Το ότι το πέλλετ γίνετε πριονίδι είναι ναι μεν ανησυχητικό άλλα σε κάθε περίπτωση για να κόψει βίδα θα πρέπει να υπάρχει πολύ μεγάλη αντίσταση σε κάποιο σημείο. Πιθανόν να έχει τοποθετηθεί ο κοχλίας λάθος μέσα στον σωλήνα απο το εργοστάσιο ή να χτυπήθηκε κατά την μεταφορά και να μετακινήθηκε η θέση του. Μην καθυστερείς ούτε λεπτό τηλέφωνο στον εισαγωγέα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51271 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία
Προσπαθω να θυμηθω το λογο που μου ειχε σπασει κ μενα μια βιδα.
Τον δουλευεις 24ωρο?
Αν οχι, εχεις παρατηρησει μηπως εχει χαμηλωσει αρκετα το επιπεδο θρακας στο ποτηρακι
πριν ξαναδουλεψει?
Θελω να πω , στις σπαει στα καλα καθουμενα εκει που δουλευει ή
οταν παιρνει μπρος μετα απο πολυ ωρα?

Οπως κ να χει βεβαια εχει δικιο o kakos στο να πάρεις τηλέφωνο τον αντ/πο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51356 από DIMITRIS38
Απαντήθηκε από DIMITRIS38 στο θέμα Fuzzy Logic 50 kW: εμπλοκή κοχλία
για σπάει την βίδα ασφαλείας μπορεί να συμβαίνει το έξεις
1 αστον να σβήσει εντελώς και κοίτα καλά εάν έχει μάκα ο σωλήνας δεν το διακρίνεις εύκολα και σε μπερδεύει
2 εάν το πελλετ που έχεις είναι υγρό τότε διαλύεται γρήγορα και φρακάρει τον κοχλία
3 εάν το ποδαράκι κάτω απο το σιλό το έχετε ξεβιδώσει πολύ και σκουνταει προς τα επάνω το σιλό με αποτέλεσμα να σκαλώνει μέσα ο κοχλίας και να μπλοκάρει και να θρυμματίζει το πελλετ

fuzzy logic 2 p15kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ