Ξυλολέβητας πυρόλυσης Astra G31.5-MS

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51129 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Ξυλολέβητας πυρόλυσης Astra G31.5-MS
Η καμινάδα είναι ένα μεγάλο κεφαλαίο και επιστήμη μαζί.
Ψάχνοντας στο ιντερνετ για το μηχάνημα σου είδα ότι για να δουλέψει σωστά θέλει 6 μέτρα καμινάδα ελάχιστο και 29pa ελκυσμό. Επειδή και εγώ θεωρούσα ότι αφού ο λέβητας μου βγάζει 150 τότε θα του βάλω και εγώ 4 μέτρα 150 και θα είμαι άρχοντας. Μετά από πολύ ψάξιμο και με επικοινωνία με την μαμά εταιρία στην Τσεχία μου είπε οτι το μηχάνημα δεν δουλεύει σωστά γιατί έχει χαμηλό ελκυσμό. Όπου μου είπε βαλε 200 και ελάχιστο ύψος τα 6 μέτρα για να πετύχω 24pa +-2pa. Το μέτρησα με ιδικό όργανο και το ηχώ πετύχει. Επειδή είχα κάνει μέτρηση με το όργανο με την παλιά καμινάδα είχα δει ότι έχω 14-16pa. Όποτε φίλε μου σίγουρα να πιάσεις το 29pa που θέλει ο λέβητας σου πιστεύω ότι θέλεις φ 220 ελάχιστο και 6 μέτρα ύψος. Βέβαια δεν είναι ότι αυτό που σου λέω σίγουρο 100%. Αλλά πάρε την μαμά εταιρία και Ρώτα αυτούς να σου πουν ποια είναι η ποιο κατάλληλη καμινάδα για εσένα.

Ο τρόπος λειτουργίας της τετραοδυς δεν τον ξέρω. Πιστεύω ότι αν πάρει έναν κινητήρα με εκλεκτή θερμοκρασίας. Ο κινητήρας θα ανοίγει και θα κλείνει την τετραοδυ αυτόματα. Τότε αυτός δεν θα αφήνει τα νερά του λέβητα να πέφτουν κάτω από τους 65 βαθμούς όπου είναι το ελάχιστο επιστροφής στον λέβητα.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52908 από ΠΑΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΡΗΣ στο θέμα Ξυλολέβητας πυρόλυσης Astra G31.5-MS

Kleo έγραψε: Αγαπητε κανε ενα τηλ στο Δυο 4210 πενηντα 4604 να σου πω γιατι βαριεμαι να γραφω
Λεωνιδας


Λεωνιδα γεια σου.θελω να σε ρωτησω μια λεπτομερια που την σκεφτηκα τωρα και ισως να ειναι σημαντικη ισως και οχι.στο κατω θαλαμο του λεβητα οπου ειναι το τριγωνικο πυριμαχο μολις τον παρελαβα το πυριμαχο μπρος και πισω παταγε επανω σε ενα φυλλο χαρτινο μαλλον.εγω αυτο το φυλο δεν το εβγαλα και το εχω ακομα εκει.μηπως πρεπει να το βγαλω να παταει το πυριμαχο κατευθειαν κατω στο θαλαμο ή δεν παιζει ρολλο?σε ευχαριστω.Παρης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53061 από Kleo
Απαντήθηκε από Kleo στο θέμα Ξυλολέβητας πυρόλυσης Astra G31.5-MS
Παρη συγγνωμη αλλα εμπλεξα με την υπηρεσια και τα 12ωρα της καθως και με το νταντεμα της μικρης μου και δεν προλαβα να δου τηλεφωνησω (αν και δεν νομιζω να βρηκα πολλα να σπυ πω)

Το χαρτι το ειχε για να μην φθαρει το κεραμικο απο τα ενδεχωμενα κουνηματα του λεβητα κατα τις μεταφορες του.
Κι εγω βαρεθηκα να το βγαλω αλλα με την θερμοκρασια καηκε οπως ηταν φυσικο.
Οποτε μην σκας γι αυτο

Παντως το εγχειρηδιο λεει οτι θες καμιναδα 6 μετρων.
Τα λεμε αυριο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62380 από ΠΑΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΡΗΣ στο θέμα Ξυλολέβητας πυρόλυσης Astra G31.5-MS
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ