Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126232 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

Εδώ είναι το δικό μου από πέρυσι, από θέμα φλόγας. Βέβαια το σπίτι μου είναι μικρό (90 τ.μ) και η 20αρα με καλύπτει και περισσεύει !!!! Νεότερο βίντεο αύριο, να σφουγγαρίσω και το σαλόνι !! :-)
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by george_kont.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126249 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Γιωργη μια χαρα εισαι τι χαμηλα τζαμπα με τρομαξες :lol:

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126274 από fader_gr
Απαντήθηκε από fader_gr στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Αυτη σιγουρα δεν ειναι σωστη φλογα συνηθως χρειαζεται μειωση του πελλετ και αυξηση του αερα αν ομως σου πεταει τα πελλετ εξω πριν προλάβει καν τα καψει τοτε πρεπει να αυξησεις τις στροφες στο μοτερ εξαγωγης καυσαεριων. πριν δοκιμασεις ολα αυτα ενα βαθυ καθαρισμα ισως σου δωσει την λυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126343 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Δυσκολεύομαι να καταλάβω από βιντεάκια την πραγματική κίνηση της φλόγας, λόγω των μειωμένων fps. Νομίζω πως οι στροφές κοχλία πέλλετ στη μέγιστη σηκώνουν και παραπάνω από 2.80 που το έχεις. Γενικά φαίνεται πως τα πας καλά από ρυθμίσεις κι ενδιαφέρον για την τέλεια καύση, σε αντίθεση με την ποιότητα αυτού του βίντεο :P

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126355 από george_kont
Απαντήθηκε από george_kont στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

georgepap31 έγραψε: Δυσκολεύομαι να καταλάβω από βιντεάκια την πραγματική κίνηση της φλόγας, λόγω των μειωμένων fps. Νομίζω πως οι στροφές κοχλία πέλλετ στη μέγιστη σηκώνουν και παραπάνω από 2.80 που το έχεις. Γενικά φαίνεται πως τα πας καλά από ρυθμίσεις κι ενδιαφέρον για την τέλεια καύση, σε αντίθεση με την ποιότητα αυτού του βίντεο :P


Έτσι είναι ακριβώς. Τα ελάσματα μέσα στα τούμπα πρέπει με κάποιο τρόπο, να βγαίνουν από κάτω. Έτσι γλιτώνεις αρκετό ξεβίδωμα και τον φόβο να μην έχεις σφίξει καλά το πάνω καπάκι ή να το σφίξεις αρκετά και να κοπούν οι βίδες !!!! Εστω και ένα έλασμα μείον, συνήθως αυτό μπροστά στο πορτάκι είναι μια καλή δίοδος για να φύγει η στάχτη από πάνω, αλλά τα ελάσματα θέλουν και καθάρισμα. Η καύση επαναλαμβάνω είναι άψογη, με όσα βλέπω καθώς να θυμίσω fader_gr ότι το βίντεο είναι περσινό με το Drau Haulz. Το Eco Pellet δεν πετάγεται σχεδόν καθόλου, και η στάχτη όπως και τα ελάσματα είναι άσπρα !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #126362 από lia77
Απαντήθηκε από lia77 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Καλησπερα σε ολους!! Πως φτάνει η φλογα μεχρι τα τουμπα; ποιες ειναι οι ρυθμισεις γι αυτο γιατι η δικη μου ειναι μάλλον πιο χαμηλη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ