Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120531 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

ΑΝΚΑ έγραψε: Απο εμπειρια σασ πιστευετε ειμαι καλα . γιατι ειμαι καινουργιοσ και στο foroym αλλα και στο μηχανημα το εχω απο 28/11/13


Καλημερα, θεωρω οτι εισαι καλα, αν και το 20 για ολο το 24ωρο ειναι λιγο, βεβαια γουστα ειναι αυτα αν σε καλυπτει οκ.
Θελω αν μπορεις να δεις ποσο ανεβαζει θερμοκρασια νερου γιατι νομιζω (χωρις να ξερω ποσα σωματα εχεις) οτι 21kw για 120τ.μ. ειναι πολυ στα ορια και το μηχανημα να δουλευει λιγο "υπερωρια" ;) Εγω με 25αρα Thalia αυτες τις μερες καιω 2 1/2 τσουβαλακια με θερμοκρασιες 20(το βραδυ), 21(πρωι απογευμα), 22(απογευμα-βραδυ) σε 130τ.μ. σπιτι

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120532 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

Tsorbia έγραψε: φιλε Γιωργο τι κανει η επιλογη αυτη;;; (KATHARISMOS)


Νομιζω δουλευει το βεντιλατερ ετσι ωστε οταν καθαριζεις να τα στελνει στην καπνοδοχο. Οταν το δει ο Γιωργης θα μας πει

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120566 από spaga
Απαντήθηκε από spaga στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπερα παιδια.
μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε ρυθμισεις που εχετε γιατι με τα μαστορια απο mytherm δεν απαντουν στα μνμ μου με εχουν γραμμενο κανονικα αλλα ουτε και στα τηλ απαντανε.λογο δουλειας δεν μπορω να παω και απο το εργοστασιο τους.εγω στους 20 βαθμους καιω 3 τσουβαλακια ALFABETA με ρυθμησεις


αερα καυσεις στιν ελαχιστη- 1490
στιν μεγιστη - 1900
πελετ ελαχιση - 1.60
μεγιστη - 3.15

θερμοκρασια νερου 65
νερου χρυσης 55

αυτες εχω και μου μαυριζει το τζαμι
ευχαριστω
ΛΑΖΑΡΟΣ
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by spaga.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120581 από ΑΝΚΑ
Απαντήθηκε από ΑΝΚΑ στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
καλησπερα οι δικεσ μου ρυθμισεισ ειναι αυτεσ απο το εργοστασιο ειχε ερθει ανθρωποσ. ΑΕΡΑΣ ΚΑΥΣΗΣ ΣΤΗΝΕΛΑΧΙΣΤΗ 250 . ΣΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ 275...ΠΕΛΛΕΤ ΣΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ1.60 ΣΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ4.00 ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 65 ΧΡΗΣΗΣ50. ΠΕΛΛΕΤ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ-0 ΙΣΧΥΟΣ-0 ΚΑΙ ΑΕΡΑΣ ΜΕΤ.+6 ΚΑΙ ΙΣΧΥΟΣ +1 ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120584 από ΑΝΚΑ
Απαντήθηκε από ΑΝΚΑ στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
εχω 10 σωματα η θερμοκρασια του νερου ειναι στουσ 55 το μηχανημα ομωσ κοβει στουσ60 και περνει στουσ 50 εχει αυτο το 5+ - αλλα μεχρι να κανει την εναυση μπορει να πεσει το νερο στουσ 45 μηπωσ ειναι κατι λαθοσ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120600 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

stelios_STI έγραψε:

ΑΝΚΑ έγραψε: Απο εμπειρια σασ πιστευετε ειμαι καλα . γιατι ειμαι καινουργιοσ και στο foroym αλλα και στο μηχανημα το εχω απο 28/11/13


Καλημερα, θεωρω οτι εισαι καλα, αν και το 20 για ολο το 24ωρο ειναι λιγο, βεβαια γουστα ειναι αυτα αν σε καλυπτει οκ.
Θελω αν μπορεις να δεις ποσο ανεβαζει θερμοκρασια νερου γιατι νομιζω (χωρις να ξερω ποσα σωματα εχεις) οτι 21kw για 120τ.μ. ειναι πολυ στα ορια και το μηχανημα να δουλευει λιγο "υπερωρια" ;) Εγω με 25αρα Thalia αυτες τις μερες καιω 2 1/2 τσουβαλακια με θερμοκρασιες 20(το βραδυ), 21(πρωι απογευμα), 22(απογευμα-βραδυ) σε 130τ.μ. σπιτι


stelios έχει να κάνει και με τις απώλειες του σπιτιού

εγώ έχω την 20αρα και με 2 15κιλα ημερησίως για 140 τετραγωνικά χώρο κρατάω 19,5 χαμηλότερη και 22 τα απογεύματα, χώρια τα Σ/Κ που είναι μόνιμα 22 με 23 με την ίδια περίπου κατανάλωση

από πέλλετ καίω τσβάι ... έχει και αυτό την σημασία του :unsure:

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.147 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ