Λέβητας Thalia 20 kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80278 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Φιλε χρηστο συγουρα η μεγαλη αυξηση τις τιμης του πετρελαιου εχει φερει μεγαλες αλαγες στον ενεργιακο τομεα.Ωμος με μια πιο προσεκτικη ματια θα δουμε και αυτο ειδη εχει διαπιστωθη πως σπιτια η διαμερισματα
που εχουν καταναλωση πετρελαιου κατω απο 2τ.ειναι μεγαλω ρισκο να μεταβουν σε αλλες λυσης.Γνωμη μου
ειναι να γινει μια καλυτερη παρεμβαση στη μωνοση του κτιριου αν δεν εχει.Ωμος αν η καταναλωση σε πετρελαιο ειναι πανω απο τους 2τ.και παντα εχοντας στο νουμας οτι θα κανουμε μια χρονια επενδιση και δεν
λαβουμε μονο υποψιν την τιμη του συστηματος και αφου παλι εχουμε εξασφαλιση μια καλη μωνοση τοτε η
αποσβεση θα γινει γρηγορα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80292 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

agge72 έγραψε: Φιλε χρηστο συγουρα η μεγαλη αυξηση τις τιμης του πετρελαιου εχει φερει μεγαλες αλαγες στον ενεργιακο τομεα.Ωμος με μια πιο προσεκτικη ματια θα δουμε και αυτο ειδη εχει διαπιστωθη πως σπιτια η διαμερισματα
που εχουν καταναλωση πετρελαιου κατω απο 2τ.ειναι μεγαλω ρισκο να μεταβουν σε αλλες λυσης.Γνωμη μου
ειναι να γινει μια καλυτερη παρεμβαση στη μωνοση του κτιριου αν δεν εχει.Ωμος αν η καταναλωση σε πετρελαιο ειναι πανω απο τους 2τ.και παντα εχοντας στο νουμας οτι θα κανουμε μια χρονια επενδιση και δεν
λαβουμε μονο υποψιν την τιμη του συστηματος και αφου παλι εχουμε εξασφαλιση μια καλη μωνοση τοτε η
αποσβεση θα γινει γρηγορα....


Η μόνωση είναι πάρα πολύ καλή. Βρέθηκα στην θέση να επιλέξω πέλλετ διότι ο λέβητας πετρελαίου βγήκε off. Όποτε ήταν σαν να μην είχα τίποτα. Επέλεξα πέλλετ και για το λόγο οτι το πετρέλαιο δεν πρόκειται να κατέβει ποτέ απο την στην στιγμή που τίνει να εξαντληθεί.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80314 από georgepap31
Απαντήθηκε από georgepap31 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
Νομίζω πως συμφέρει σίγουρα το πέλλετ έναντι του πετρελαιου. Ενδιαφέρον θα ήταν να το βλέπαμε σχετικά με το φυσικό αέριο. Στο δίλλημά μου πέλλετ/αέριο, πήγα στο πρώτο με κίνητρο την αυτονομία, την γρηγορότερη τοποθέτηση και τα 500 ευρώ σύνδεση που μου ζητούσαν και δε θα τα έπαιρνα ποτέ πίσω στο νοικιασμένο σπίτι που μένω.
Νομίζω όμως πέρα απο αυτά, πως με ένα λέβητα αερίου-συμπυκνωμάτων θα είχα τέτοια οικονομία που θα ηταν κοντά στο πέλλετ και θα είχα και καθαριότητα-ξενοιασιά με την ενασχόληση της θέρμανσης (μόνο λογ/μούς θα πλήρωνα)..

Δεν πρέπει να δίνουμε σε ανθρώπους με ηλίθιες απόψεις την ικανοποίηση της οργής μας.

Nicolás Gómez Dávila, 1913-1994, Κολομβιανός συγγραφέας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80443 από bear79
Απαντήθηκε από bear79 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW
10 μερες συνεχομενες και ο λεβητας παει τρενο.Αυτο που εκανα και μαλλον αυτο ητανε(Θυμαστε που ελεγα οτι πεφτει η φωτια λιγο πριν μπει σε oN)χαμηλωσα τον χρονο εναυσης απο 1080-1000 και παει ποιο ομαλα τωρα και μαλλον αυτο ητανε.


Ευχαριστω ολους οσουσ ασχοληθηκανε με το προβλημα μου ελπιζω να μην τα ξαναπουμε για προβληματα τετοια αλλα για ποιο ευχαριστα πραγματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80534 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

georgepap31 έγραψε: Νομίζω πως συμφέρει σίγουρα το πέλλετ έναντι του πετρελαιου. Ενδιαφέρον θα ήταν να το βλέπαμε σχετικά με το φυσικό αέριο. Στο δίλλημά μου πέλλετ/αέριο, πήγα στο πρώτο με κίνητρο την αυτονομία, την γρηγορότερη τοποθέτηση και τα 500 ευρώ σύνδεση που μου ζητούσαν και δε θα τα έπαιρνα ποτέ πίσω στο νοικιασμένο σπίτι που μένω.
Νομίζω όμως πέρα απο αυτά, πως με ένα λέβητα αερίου-συμπυκνωμάτων θα είχα τέτοια οικονομία που θα ηταν κοντά στο πέλλετ και θα είχα και καθαριότητα-ξενοιασιά με την ενασχόληση της θέρμανσης (μόνο λογ/μούς θα πλήρωνα)..


Μετανιωμένο σε βρίσκω Γιώργο. Εγώ απλά ήθελα να δούμε αν άξιζε αυτό που κάναμε (την αλλαγή σε πέλλετ), ανεξαρτήτως τι καίγαμε πριν και ταυτόχρονα την επιλογή της συγκεκριμένης σόμπας.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80536 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα Λέβητας Thalia 20 kW

bear79 έγραψε: 10 μερες συνεχομενες και ο λεβητας παει τρενο.Αυτο που εκανα και μαλλον αυτο ητανε(Θυμαστε που ελεγα οτι πεφτει η φωτια λιγο πριν μπει σε oN)χαμηλωσα τον χρονο εναυσης απο 1080-1000 και παει ποιο ομαλα τωρα και μαλλον αυτο ητανε.


Ευχαριστω ολους οσουσ ασχοληθηκανε με το προβλημα μου ελπιζω να μην τα ξαναπουμε για προβληματα τετοια αλλα για ποιο ευχαριστα πραγματα.


Χαιρόμαστε μαζί σου. ;)

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.132 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ