Radijator FK

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3885 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε: την συντηρηση φλογας ανα ποσα λεπτα την εχεις?


Δεν ειναι αυτό 15 λεπτά!

Ισως να παιρνει αερα από κάποια πόρτα! θέλει στρωσιμο! Αυτα λίγο να τα προσεχανε....

Θα επρεπε να κάνουν το λέβητα να σφραγίζε.....

Αν τον γεμίσετε φουλ με ξυλα (μέχρι που?) η φλόγα πως είναι ? Σε εμένα ειναι πολύ καλή όχι με φούλ ξύλά..... άλλα όταν τα έχει μισοκάψει!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by drifter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3887 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

drifter έγραψε:

miller έγραψε: την συντηρηση φλογας ανα ποσα λεπτα την εχεις?


Δεν ειναι αυτό 15 λεπτά!

Ισως να παιρνει αερα από κάποια πόρτα! θέλει στρωσιμο! Αυτα λίγο να τα προσεχανε....

Θα επρεπε να κάνουν το λέβητα να σφραγίζε.....

Αν τον γεμίσετε φουλ με ξυλα (μέχρι που?) η φλόγα πως είναι ? Σε εμένα ειναι πολύ καλή όχι με φούλ ξύλά..... άλλα όταν τα έχει μισοκάψει!

σε ολους ετσι ειναι αφου εχει ξυλα απο επανω φυσικο ειναι αυτο που με προβληματιζει ειναι το t-room για που ειναι ρε παιδια για το αδρανειας η για το σπιτι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3889 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε: σε ολους ετσι ειναι αφου εχει ξυλα απο επανω φυσικο ειναι αυτο που με προβληματιζει ειναι το t-room για που ειναι ρε παιδια για το αδρανειας η για το σπιτι?


Στο ειπα και στο skype είναι για το τον θερμοστατη από το σπίτι . Οταν πιάσει θερμοκαρσία (δεν δινουν εντολή οι θερμοστατες )αναβοσβήνει!

Μεχρι που του βαζεται ξύλα? Για τον άνθρακα το manual λέει 5 εκ κάτω από διαχωριστικό για τις διδαδρομές!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3890 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

drifter έγραψε:

kostantinos1 έγραψε: σε ολους ετσι ειναι αφου εχει ξυλα απο επανω φυσικο ειναι αυτο που με προβληματιζει ειναι το t-room για που ειναι ρε παιδια για το αδρανειας η για το σπιτι?


Στο ειπα και στο skype είναι για το τον θερμοστατη από το σπίτι . Οταν πιάσει θερμοκαρσία (δεν δινουν εντολή οι θερμοστατες )αναβοσβήνει!

Μεχρι που του βαζεται ξύλα? Για τον άνθρακα το manual λέει 5 εκ κάτω από διαχωριστικό για τις διδαδρομές!

μεχρι εκει που λεει ο κασκευαστης 5 εκατοστα το ξερεις οτι στο τ ροομ μπορεισ να κρατησεις την θερμοκρασια μεχρι εκει που θελεις ε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3892 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK
Βάζε τελειες .... μπερδευομαι! :lol:

Λοιπόν λες πως το γεμίζεις και εσύ 5 εκ κάτω από το όριο.

Εννοείς την θερμοκρασία του λέβητα όταν δεν ζητάει ο θερμοστάτης? Δεν το έω πειράξει το έχω αφήσει στους 40 βαθμούς. (αν λες αυτο)
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by drifter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3894 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

χρηστος8 έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: θεωριτηκα στο 1,2 θα ειναι κατω στο λεβητα. αλλα γιατι δεν εβαλες ενα 80 δοχειο διαστολης να εβαζες και τον πληρωτη σου και να ηξερες τι σου γινεται

το ειχα αλλα επειδη δεν ειχε το κλαπε τοτε ανεβαζε τρελες θερμοκρασιες και μου την εσπασε και το εκανα ανοιχτο εχω 100 δοχειο θα το κανω αλλα και εκει το ειχα ρυθμιση στο

1,3 και 1,4 το δοχειο και μου επαιζε συνεχεια ο πληρωτης




με 10 μετρα υψομετρο βγαζεις αερα απο το δοχειο μεχρι να παει 1 bar.
ρυθμιζεις και τον πληρωτη με κρυα νερα στο 1,5 με 1,8 το πολυ και εισαι σιγουρα σωστος.

παιζει ρολο αν ο λεβητας ειναι 3 μετρα ψηλοτερα απο το χαμηλοτερ σημειο του λεβητοστασιου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ