Radijator FK

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3871 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK
θεωριτηκα στο 1,2 θα ειναι κατω στο λεβητα. αλλα γιατι δεν εβαλες ενα 80 δοχειο διαστολης να εβαζες και τον πληρωτη σου και να ηξερες τι σου γινεται
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by miller.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3873 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

χρηστος8 έγραψε: ποιν υδραυ΄λικο να βρουμε στο φορουμ να ρωτησουμε για την πιεση στον πληρωτη για κλειστο κυκλωμα σ
ε μια οικοδομι 10 μετρων ξερεις κανεναν??




Κωσταντινε 1,8 bar ειναι καλα ο πληρωτης. προσεξε ομως με την θερμανση να μην ανεβει πανω απο 2.
το δοχειο ειναι προρυθμισμενο. αν τα λιτρα του ειναι αρκετα μην το πειραζεις. αν ειναι οριακα μπορει να χρειαστει να βγαλεις αερα.
με αυτα που διαβαζω για τον λεβητα που βαλατε, πρεπει να ειναι πυρηνικος υδραυλικος αυτος που θα τον συνδεσει. :woohoo:[/quote] αστα να πανε μπλεξαμε εχουμε βαλει καλωδια να τυλιξουμε μια πολη δηλαδη το δοχειο χρηστο στο 1,5 μικροτερο ετσι και οχι μεγαλυτερο απο τον πληρωτη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3874 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε: θεωριτηκα στο 1,2 θα ειναι κατω στο λεβητα. αλλα γιατι δεν εβαλες ενα 80 δοχειο διαστολης να εβαζες και τον πληρωτη σου και να ηξερες τι σου γινεται

το ειχα αλλα επειδη δεν ειχε το κλαπε τοτε ανεβαζε τρελες θερμοκρασιες και μου την εσπασε και το εκανα ανοιχτο εχω 100 δοχειο θα το κανω αλλα και εκει το ειχα ρυθμιση στο 1,3 και 1,4 το δοχειο και μου επαιζε συνεχεια ο πληρωτης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3877 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: θεωριτηκα στο 1,2 θα ειναι κατω στο λεβητα. αλλα γιατι δεν εβαλες ενα 80 δοχειο διαστολης να εβαζες και τον πληρωτη σου και να ηξερες τι σου γινεται

το ειχα αλλα επειδη δεν ειχε το κλαπε τοτε ανεβαζε τρελες θερμοκρασιες και μου την εσπασε και το εκανα ανοιχτο εχω 100 δοχειο θα το κανω αλλα και εκει το ειχα ρυθμιση στο 1,3 και 1,4 το δοχειο και μου επαιζε συνεχεια ο πληρωτης


βαλε ενα far πληρωτη ειναι καλος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3878 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK
miller ξαπλωμένα τα βάζω τα ξύλα αλλά δεν βολευει πάντα! Επίσης πολλές φορές νομίζω οτι πλακώνεται η φωτιά και βγαινει η φλόγα προς τα πάνω! Ισως να φταινε και κα ξυλα!

Εγω ρε παιδιά με τη λαμαρίνα δεν καταλαβαίνω τί παιζει! Πόσο ανοικτή την έχετε και ανοιγει προς τα πίσω γιατι αλλιως ςνοχλέι το καπακι!


Παντως τώρα που γύρισα θα με τρελάνει! Ειχε 88 βαθμούς με όριο 70! Κοιταω το ταμπτερ (λυνω το καπακι) κλειστο. ταμπερ καμινάδας κλειστό . Και μέσω ειχε φλόγα στα ξύλα! θα με τρελανει
!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3879 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: θεωριτηκα στο 1,2 θα ειναι κατω στο λεβητα. αλλα γιατι δεν εβαλες ενα 80 δοχειο διαστολης να εβαζες και τον πληρωτη σου και να ηξερες τι σου γινεται

το ειχα αλλα επειδη δεν ειχε το κλαπε τοτε ανεβαζε τρελες θερμοκρασιες και μου την εσπασε και το εκανα ανοιχτο εχω 100 δοχειο θα το κανω αλλα και εκει το ειχα ρυθμιση στο

1,3 και 1,4 το δοχειο και μου επαιζε συνεχεια ο πληρωτης




με 10 μετρα υψομετρο βγαζεις αερα απο το δοχειο μεχρι να παει 1 bar.
ρυθμιζεις και τον πληρωτη με κρυα νερα στο 1,5 με 1,8 το πολυ και εισαι σιγουρα σωστος.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostantinos1

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.094 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ