Radijator FK

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3855 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK
σωπα βρε θυριο μιλησες με σερβια! ειδες που σου ελεγα εγω οτι βαζω 2 φορες τη μερα αλλα τα ξυλα μου ειναι περσινα . παντως με την λαμαρινα πισω παρατηρησα πως η φλιγα μεσα ειναι ποιο στροτη . εγω το δουλευω στο 8 λες να το χαμηλωσω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3857 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε: σωπα βρε θυριο μιλησες με σερβια! ειδες που σου ελεγα εγω οτι βαζω 2 φορες τη μερα αλλα τα ξυλα μου ειναι περσινα . παντως με την λαμαρινα πισω παρατηρησα πως η φλιγα μεσα ειναι ποιο στροτη . εγω το δουλευω στο 8 λες να το χαμηλωσω?

απλα σε εμενα ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα επειδη ειναι 3 διαμερισματα γιατι να το χαμηλωσεις αν σε βγαζει 2 φορες τη ψανχεις τον μπελα σου ? εσενα ομως δεν καταλαβα που λες ηλεκτροβανα κλεινει και ανοιγει το ασφαλιστικο τα νερα που τα στελνεις στο σπιτι και το υπογειο που δεν κατοικουνται? ποσους τονους εκαψας μεχρι τωρα?? ποιν υδραυ΄λικο να βρουμε στο φορουμ να ρωτησουμε για την πιεση στον πληρωτη για κλειστο κυκλωμα σε μια οικοδομι 10 μετρων ξερεις κανεναν??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3858 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: σωπα βρε θυριο μιλησες με σερβια! ειδες που σου ελεγα εγω οτι βαζω 2 φορες τη μερα αλλα τα ξυλα μου ειναι περσινα . παντως με την λαμαρινα πισω παρατηρησα πως η φλιγα μεσα ειναι ποιο στροτη . εγω το δουλευω στο 8 λες να το χαμηλωσω?

απλα σε εμενα ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα επειδη ειναι 3 διαμερισματα γιατι να το χαμηλωσεις αν σε βγαζει 2 φορες τη ψανχεις τον μπελα σου ? εσενα ομως δεν καταλαβα που λες ηλεκτροβανα κλεινει και ανοιγει το ασφαλιστικο τα νερα που τα στελνεις στο σπιτι και το υπογειο που δεν κατοικουνται? ποσους τονους εκαψας μεχρι τωρα?? ποιν υδραυ΄λικο να βρουμε στο φορουμ να ρωτησουμε για την πιεση στον πληρωτη για κλειστο κυκλωμα σε μια οικοδομι 10 μετρων ξερεις κανεναν??


τα νερα τα στελνω στο υπογειο οπου εχω 2 σωματα μεχρι τωρα μου εφτασε η θερμοκρασια λιγες φορες στο 88 - 90 και ανοιξε για περιπου 3 λεπτα και η θερμοκρασια επεσε κατ'ευθειαν στους 80 περιπου. τα ξυλα που εκαψα ηταν απο την αυλη μου και ηταν ακακιες εκτιμω οτι ηταν γυρω στους 3,50 με 4 τονους αλλα το κακο ειναι πως τα ποιο πολλα ηταν δυσμορφα και δεν μπορουσα να τα στιβαξω καλα μεσα στο λεβητα. εμενα το σπιτι μου ειναι γυρω στα 9 μ και την πιεση την εχω στο στο 1.8 και στο δοχειο διαστολης παλι στο 1,8. τις εγκαταστασεις τις εκανα μονος μου μιας και δουλευα θερμουδραυλικος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3860 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: σωπα βρε θυριο μιλησες με σερβια! ειδες που σου ελεγα εγω οτι βαζω 2 φορες τη μερα αλλα τα ξυλα μου ειναι περσινα . παντως με την λαμαρινα πισω παρατηρησα πως η φλιγα μεσα ειναι ποιο στροτη . εγω το δουλευω στο 8 λες να το χαμηλωσω?

απλα σε εμενα ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα επειδη ειναι 3 διαμερισματα γιατι να το χαμηλωσεις αν σε βγαζει 2 φορες τη ψανχεις τον μπελα σου ? εσενα ομως δεν καταλαβα που λες ηλεκτροβανα κλεινει και ανοιγει το ασφαλιστικο τα νερα που τα στελνεις στο σπιτι και το υπογειο που δεν κατοικουνται? ποσους τονους εκαψας μεχρι τωρα?? ποιν υδραυ΄λικο να βρουμε στο φορουμ να ρωτησουμε για την πιεση στον πληρωτη για κλειστο κυκλωμα σε μια οικοδομι 10 μετρων ξερεις κανεναν??


τα νερα τα στελνω στο υπογειο οπου εχω 2 σωματα μεχρι τωρα μου εφτασε η θερμοκρασια λιγες φορες στο 88 - 90 και ανοιξε για περιπου 3 λεπτα και η θερμοκρασια επεσε κατ'ευθειαν στους 80 περιπου. τα ξυλα που εκαψα ηταν απο την αυλη μου και ηταν ακακιες εκτιμω οτι ηταν γυρω στους 3,50 με 4 τονους αλλα το κακο ειναι πως τα ποιο πολλα ηταν δυσμορφα και δεν μπορουσα να τα στιβαξω καλα μεσα στο λεβητα. εμενα το σπιτι μου ειναι γυρω στα 9 μ και την πιεση την εχω στο στο 1.8 και στο δοχειο διαστολης παλι στο 1,8. τις εγκαταστασεις τις εκανα μονος μου μιας και δουλευα θερμουδραυλικος.

δηλαδη εμενα που ειναι 10 κκαι κατι ποσο να τα βαλω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3862 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: σωπα βρε θυριο μιλησες με σερβια! ειδες που σου ελεγα εγω οτι βαζω 2 φορες τη μερα αλλα τα ξυλα μου ειναι περσινα . παντως με την λαμαρινα πισω παρατηρησα πως η φλιγα μεσα ειναι ποιο στροτη . εγω το δουλευω στο 8 λες να το χαμηλωσω?

απλα σε εμενα ειναι πιο περιπλοκα τα πραγματα επειδη ειναι 3 διαμερισματα γιατι να το χαμηλωσεις αν σε βγαζει 2 φορες τη ψανχεις τον μπελα σου ? εσενα ομως δεν καταλαβα που λες ηλεκτροβανα κλεινει και ανοιγει το ασφαλιστικο τα νερα που τα στελνεις στο σπιτι και το υπογειο που δεν κατοικουνται? ποσους τονους εκαψας μεχρι τωρα?? ποιν υδραυ΄λικο να βρουμε στο φορουμ να ρωτησουμε για την πιεση στον πληρωτη για κλειστο κυκλωμα σε μια οικοδομι 10 μετρων ξερεις κανεναν??[/quot e] και κατι ακομα δωσε μου μια βοηθεια και για αυτο εχω συνδεσει και παραλληλα εναν λεβητα αλλα εχω κλειστες τις βανες αν της ανοιξω θα ειναι καλυτερα λες ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3863 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK
γιατι να το κανεις αυτο προσθετεις κι αλλα λιτρα στην εγκατασταση σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ