Radijator FK

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3648 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

drifter έγραψε: Εχεις μια τάση να με μπερδευεις....

Με ρελε το κανατε αυτό (εντεκαλ?) ή με plc

θα με πεις αλλο τροπο ?? kostas petr δοκιμασε για το αλλο που σε ειπα γιατι δεν το χρησιμοποιω πλεον συχνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3705 από miller
Απαντήθηκε από miller στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: ναι η φωτια σβηνει και μενει η καρβουνια αν αυτο εννοεις

καλη χρονια φιλε μιλλερ ακου να δεις τι με ειπε ο αντιπροσωπος να πεταξω τους κυκλοφορητες και να βαλω ηλεκτροβανες και οταν κλεισουν και οι τρεις ουτε ασφαλιστικα ουτε τιποτα λεει οτι ο λεβητας ειναι σαν μηχανακι σταματαει την φωτια και ανεβαζει μονο 2 με 3 βαθμους ακουσον ακουσον δεν εχω κανει λεει σωστα τις αυτονομιες


καλη χρονια φιλε κωνσταντινε. Δε νομιζω να παιζει τοσο ρολο η αυτονομια σου οτι λεβητα και να βαλεις το θεμα ειναι οτι σιγουρα χρειαζεσαι bufer κι ολα τα αλλα με το σιμπαθιο ειναι μπουρδες. Την εγκατασταση εσυ την εκανες ?

μιλλερ δεν μου λες η τριοδη τη κοστος εχει? το κλαπε εκεινη η λαμαρινα ειναι για αυξομειωση του αερα τα εβαλα και βλεπω καποια διαφορα το καλο ειναι οτι πλεον ζεσταινομαστε και σβηνει και η φωτια ενταξει ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα τωρα θα αρχισω να ενοχλω και τους σερβους δεν ξερουν με ποιν μπλεξανε




καλησπερα. Εγω εβαλα μια της esbe στους 65 0c και μου κοστισε 150. Φιλε οταν λες αυξομειωση τι εννοεις? Λοιπον δοκιμασε το εξης βαλε τον χρονο διαλειματος ανα 6 λεπτα και την ενταση στο 10 και πες μου αν ειδες διαφορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3715 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: ναι η φωτια σβηνει και μενει η καρβουνια αν αυτο εννοεις

καλη χρονια φιλε μιλλερ ακου να δεις τι με ειπε ο αντιπροσωπος να πεταξω τους κυκλοφορητες και να βαλω ηλεκτροβανες και οταν κλεισουν και οι τρεις ουτε ασφαλιστικα ουτε τιποτα λεει οτι ο λεβητας ειναι σαν μηχανακι σταματαει την φωτια και ανεβαζει μονο 2 με 3 βαθμους ακουσον ακουσον δεν εχω κανει λεει σωστα τις αυτονομιες


καλη χρονια φιλε κωνσταντινε. Δε νομιζω να παιζει τοσο ρολο η αυτονομια σου οτι λεβητα και να βαλεις το θεμα ειναι οτι σιγουρα χρειαζεσαι bufer κι ολα τα αλλα με το σιμπαθιο ειναι μπουρδες. Την εγκατασταση εσυ την εκανες ?

μιλλερ δεν μου λες η τριοδη τη κοστος εχει? το κλαπε εκεινη η λαμαρινα ειναι για αυξομειωση του αερα τα εβαλα και βλεπω καποια διαφορα το καλο ειναι οτι πλεον ζεσταινομαστε και σβηνει και η φωτια ενταξει ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα τωρα θα αρχισω να ενοχλω και τους σερβους δεν ξερουν με ποιν μπλεξανε




καλησπερα. Εγω εβαλα μια της esbe στους 65 0c και μου κοστισε 150. Φιλε οταν λες αυξομειωση τι εννοεις? Λοιπον δοκιμασε το εξης βαλε τον χρονο διαλειματος ανα 6 λεπτα και την ενταση στο 10 και πες μου αν ειδες διαφορα

γεια σου μιλλερ το ταμπερ ειναι καλο το καταφερα λιγο και το ψιλορυθμισα και βγαζει μια τελεια φλογα γιατι ανα μπαινει αερας ανεξελεκτος και σου τρωει τα ξυλα και δεν ειναι σταθερη η φωτια τωρα αν το βαλω στο 10 δεν νομιζω να ξαναβρω ξυλα αλλα θα δοκιμασω ποιο ψηλα να δουμε ποση ωρα θα μου παει τωρα το δουλεβω στο 4 κανονικα απο οτι καταλαβα πρωτα ρυθμιζεις το πισω και μετα την ταχυτητα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3738 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Radijator FK
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Συμφωνώ μτ τον mastora, οι τελευταίες 3 σελίδες να μεταφρερθούν σε άλλο θέμα, και οι 3 που συνεχίζουν την ιδιωτκή τους συζήτηση παρακαλούνται να τη συνεχίσουν εκτός Topic. Έγινε πολύ κουραστικό για τους υπολοίπους. Ευχαριστώ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3741 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Radijator FK

spyroskosmas έγραψε: Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Συμφωνώ μτ τον mastora, οι τελευταίες 3 σελίδες να μεταφρερθούν σε άλλο θέμα, και οι 3 που συνεχίζουν την ιδιωτκή τους συζήτηση παρακαλούνται να τη συνεχίσουν εκτός Topic. Έγινε πολύ κουραστικό για τους υπολοίπους. Ευχαριστώ.

Από που ξεκινάει αυτό?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3756 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK

jnet έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Συμφωνώ μτ τον mastora, οι τελευταίες 3 σελίδες να μεταφρερθούν σε άλλο θέμα, και οι 3 που συνεχίζουν την ιδιωτκή τους συζήτηση παρακαλούνται να τη συνεχίσουν εκτός Topic. Έγινε πολύ κουραστικό για τους υπολοίπους. Ευχαριστώ.

Από που ξεκινάει αυτό?


Ουσιαστικά ειναι όλη η 19η σελίδα και τα προηγούμενα μηνυματα του miller , του kostantinos και τα δικά μου.

Αν θέλεις κανε μεταφορά των μηνυμάτων σε topic με τίτλο radijator fk που ειναιο ξυλολέβητας που αναφερόμαστε.

Το καταλαβα ότι θα γινότανε και για αυτό ζητησα skype και συνεχήσαμε εκτός φορουμ την κουβέντα μιας και δεν έχουμε και pm. Παρόλα αυτα, χωρίς να έχω έγω το παραμικρό πρόβλημα, όλα ξεκινάνε από προσωπικές απορίες! Και οι προτροπές παρεξηγουνται στα forum.,...

Γιατί έχει διαφορά η παραμετροποίηση του atmos ή αν το μανόμετρο δείχνει 3,5 bar για να ποσταρουμε σε γενικό topic?

To καταλαβαμε και το κόψαμε το chat! Παρακαλώ αν θελευε διαγραψτε και αυτό το μηνυμα. Αν μπορουσα θα εστελνα πμ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ