Radijator FK

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3610 από kostantinos1
Radijator FK δημιουργήθηκε από kostantinos1

χρηστος8 έγραψε: γεια σου φιλε ρηστο θα ηθελα να σε ρωτησω αν εισαι υδραυλικος και αν ναι αν ξερεις για αυτονομιες με κυκλοφορητες




Κωσταντινε υδραυλικος ειμαι. τι θες να ρωτησεις; :)[/quote] λοιπον εχω τρεις κυκλοφορητες σε τρια διαμερισματα και αντεπιστροφα τωρα οσον αφορα τις αυτονομιες οταν κλεισει και το τριτο σπιτι κυκλοφορητης τοτε κλεινουν ολοι μαζι για ενα λεπτο και μετα δουλευουν για 30 δευτερολεπτα σε ολα τα σπιτια
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kostantinos1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3612 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

miller έγραψε:

kostantinos1 έγραψε:

miller έγραψε: ναι η φωτια σβηνει και μενει η καρβουνια αν αυτο εννοεις

καλη χρονια φιλε μιλλερ ακου να δεις τι με ειπε ο αντιπροσωπος να πεταξω τους κυκλοφορητες και να βαλω ηλεκτροβανες και οταν κλεισουν και οι τρεις ουτε ασφαλιστικα ουτε τιποτα λεει οτι ο λεβητας ειναι σαν μηχανακι σταματαει την φωτια και ανεβαζει μονο 2 με 3 βαθμους ακουσον ακουσον δεν εχω κανει λεει σωστα τις αυτονομιες


καλη χρονια φιλε κωνσταντινε. Δε νομιζω να παιζει τοσο ρολο η αυτονομια σου οτι λεβητα και να βαλεις το θεμα ειναι οτι σιγουρα χρειαζεσαι bufer κι ολα τα αλλα με το σιμπαθιο ειναι μπουρδες. Την εγκατασταση εσυ την εκανες ?

μιλλερ δεν μου λες η τριοδη τη κοστος εχει? το κλαπε εκεινη η λαμαρινα ειναι για αυξομειωση του αερα τα εβαλα και βλεπω καποια διαφορα το καλο ειναι οτι πλεον ζεσταινομαστε και σβηνει και η φωτια ενταξει ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα τωρα θα αρχισω να ενοχλω και τους σερβους δεν ξερουν με ποιν μπλεξανε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3613 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK
Mαλλον πρεπει να τα πάρεις από την αρχη.....

Αυτο με τους κυκλοφορητες δεν το καταλαβα! μπορεις να το αναλύσεις?

Επίσης καλό ειναι να καθαρήσεις και το πίσω μέρος βγαζοντας το πάνω καπακι,,,, (πάρε γαντια!)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3618 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

drifter έγραψε: Mαλλον πρεπει να τα πάρεις από την αρχη.....

Αυτο με τους κυκλοφορητες δεν το καταλαβα! μπορεις να το αναλύσεις?

Επίσης καλό ειναι να καθαρήσεις και το πίσω μέρος βγαζοντας το πάνω καπακι,,,, (πάρε γαντια!)

δεν τον εχω καθαρισει κατω οσο για τους κυκλοφορητες ειναι αυτο που κανει το προγραμμα τρεις κυκλοφορητες ανεξαρτητοι με θερμοστατη που δινει εντολη στο βετιλατερ και το καθε σπιτι δουλεβει χωριστα τωρα οταν πιασει και το τριτο σπιτι θερμοκαρασια κλεινουν οι κυκλοφορητες συμφωνα με τα λεπτα που θελω εγω και ανοιγουν για 30 δευτερολεπτα και
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kostantinos1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3626 από drifter
Απαντήθηκε από drifter στο θέμα Radijator FK

kostantinos1 έγραψε: δεν τον εχω καθαρισει ποτε και τα καπακια απο κατω ειναι μεσ στα ζουμια θα χαλασουμε τον πετροβαμβακα που εχει κατω


Λοιπόν αυτό στα πλαινά καπακια δεν ειναι πετροβαμβακας αλλά κα΄τι σαν φυλο αμιαντου (όχι αμίαντος, έχει απαγορευτεί) μπορείς να αγοράσεις ένα κομμάτι και να το αλλάξεις . Εγώ το πήρα 10 € 50χ50 cm.

Εχει ζουμια γιατι σου ειχε κάνει υγροποιήσεις. Πρεπει οπωσδήποτε να το ανοίξεις και να βγάλεις και τρια κομάτια που έχει στην τριτη διαδρομή για τον στροβιλισμό των καυσαερίων! Θα ειναι σιγουρα φουλ στην πίσα. Προσεξε βγαινει πρώταα το μεσαιο και μετα τα άλλα δυο. Το μεσαίο θα μπεί τελευταίο.

kostantinos1 έγραψε: οσο για τους κυκλοφορητες ειναι αυτο που κανει το προγραμμα τρεις κυκλοφορητες ανεξαρτητοι με θερμοστατη που δινει εντολη στο βετιλατερ και το καθε σπιτι δουλεβει χωριστα τωρα οταν πιασει και το τριτο σπιτι θερμοκαρασια κλεινουν οι κυκλοφορητες συμφωνα με τα λεπτα που θελω εγω και ανοιγουν για 30 δευτερολεπτα και στελνουν σε ολα τα σπιτια για να μην εχω υπερθερμανση


Αυτό το έκανες με logo? (ή αλλο plc?)
Mου κανει εντύπωσει πως ελεγχεις τον ανεμιστήρα του λεβητα... Γιατί αυτος ελέγχεται από το panel!

Στη θέση σου θα έκανα άλλο.... αλλά δεν καταλαβα πως κανεις τον έλεγχο. Αν θελεις θα σου πω
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by drifter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3627 από kostantinos1
Απαντήθηκε από kostantinos1 στο θέμα Radijator FK

drifter έγραψε:

kostantinos1 έγραψε: δεν τον εχω καθαρισει ποτε και τα καπακια απο κατω ειναι μεσ στα ζουμια θα χαλασουμε τον πετροβαμβακα που εχει κατω


Λοιπόν αυτό στα πλαινά καπακια δεν ειναι πετροβαμβακας αλλά κα΄τι σαν φυλο αμιαντου (όχι αμίαντος, έχει απαγορευτεί) μπορείς να αγοράσεις ένα κομμάτι και να το αλλάξεις . Εγώ το πήρα 10 € 50χ50 cm.

Εχει ζουμια γιατι σου ειχε κάνει υγροποιήσεις. Πρεπει οπωσδήποτε να το ανοίξεις και να βγάλεις και τρια κομάτια που έχει στην τριτη διαδρομή για τον στροβιλισμό των καυσαερίων! Θα ειναι σιγουρα φουλ στην πίσα. Προσεξε βγαινει πρώταα το μεσαιο και μετα τα άλλα δυο. Το μεσαίο θα μπεί τελευταίο.

kostantinos1 έγραψε: οσο για τους κυκλοφορητες ειναι αυτο που κανει το προγραμμα τρεις κυκλοφορητες ανεξαρτητοι με θερμοστατη που δινει εντολη στο βετιλατερ και το καθε σπιτι δουλεβει χωριστα τωρα οταν πιασει και το τριτο σπιτι θερμοκαρασια κλεινουν οι κυκλοφορητες συμφωνα με τα λεπτα που θελω εγω και ανοιγουν για 30 δευτερολεπτα και στελνουν σε ολα τα σπιτια για να μην εχω υπερθερμανση


Αυτό το έκανες με logo? (ή αλλο plc?)
Mου κανει εντύπωσει πως ελεγχεις τον ανεμιστήρα του λεβητα... Γιατί αυτος ελέγχεται από το panel!

Στη θέση σου θα έκανα άλλο.... αλλά δεν καταλαβα πως κανεις τον έλεγχο. Αν θελεις θα σου πω

γεια πες αλλο τροπο βαλαμε και εναν υδροστατη και μια βγαινουμε απο το πανελ και μια μπαινουμε οποτε μπαινει στις αυτονομιες ελεχεται απο τον υδροστατη και οταν πιασουμε θερμοκρασια ελεχεται απο το πανελ και κανει οτι θελει ο λεβητας μετα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ