Απορίες κι ερωτηματικά σε σύνδεση ξυλολέβητα

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27005 από χρηστος8

fisikos50 έγραψε:

ktm έγραψε:
... ειμαι υδραυλικος αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με λεβητες στερεων καυσιμων...εχω εμπειρια σε λεβητες πετρελαιου μονο... θα ειναι η πρωτη εγκατασταση ξυλολεβητα που κανω και ετσι ψαχνομαι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...



Ωχ!!!

Ο ...τυχερός πελάτης το ξέρει;




fisike εισαι απαιχτος...εχω σκασει στα γελια λεμε :lol: :lol: :lol:



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27007 από ktm

fisikos50 έγραψε:

ktm έγραψε:
... ειμαι υδραυλικος αλλα δεν εχω ασχοληθει ποτε με λεβητες στερεων καυσιμων...εχω εμπειρια σε λεβητες πετρελαιου μονο... θα ειναι η πρωτη εγκατασταση ξυλολεβητα που κανω και ετσι ψαχνομαι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...



Ωχ!!!

Ο ...τυχερός πελάτης το ξέρει;



Ολοι καποια στιγμη, πρωτη φορα συνδεσαν ξυλολεβητα...δεν γεννηθηκε καποιος που να ειχε ξανατοποθετησει... οποτε ας το παρω ως χιουμορακι... :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27009 από burnerman
Το διορθωσα.
Κι'εγω ετσι τους λεω σε περιπτωση διακοπης ρευματος ανοιξτε τη βρυση μεχρι να βγαλει κρυο νερο. Αλλα αυτο που λεω θα το δοκιμασω σε ενα φιλο.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by burnerman.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27018 από χρηστος8

burnerman έγραψε: Το διορθωσα.
Κι'εγω ετσι τους λεω σε περιπτωση διακοπης ρευματος ανοιξτε τη βρυση μεχρι να βγαλει κρυο νερο. Αλλα αυτο που λεω θα το δοκιμασω σε ενα φιλο.




Νομιζω ο μοναδικος τροπος ειναι να μπει στην εξοδο του ζεστου με ταφ οπως ειπες...δηλαδη να συνδεθει αναποδα απο οτι προοριζεται.
Αντι να παιρνει νερο και να αποχετευει απο αλλη παροχη, παιρνει κανονικα κρυο ο λεβητας στην σερπαντινα και αν το κυαθιο δει θερμοκρασια την ανοιγει στο ζεστο και διωχνει νερα με ταφ...γινεται ναι.

ΥΓ. φιλε ktm σαφως και ηταν χιουμορ... :P



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27024 από burnerman

χρηστος8 έγραψε:

burnerman έγραψε: Το διορθωσα.
Κι'εγω ετσι τους λεω σε περιπτωση διακοπης ρευματος ανοιξτε τη βρυση μεχρι να βγαλει κρυο νερο. Αλλα αυτο που λεω θα το δοκιμασω σε ενα φιλο.




Νομιζω ο μοναδικος τροπος ειναι να μπει στην εξοδο του ζεστου με ταφ οπως ειπες...δηλαδη να συνδεθει αναποδα απο οτι προοριζεται.

Αν προσεξεις το σχεδιο της Atmoshttp://www.atmos.cz/english/instalace-kotlu-003-zapojeni-kotle-s-laddomatem-21 στην εξοδο ειναι η βαλβιδα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27033 από χρηστος8

burnerman έγραψε:

χρηστος8 έγραψε:

burnerman έγραψε: Το διορθωσα.
Κι'εγω ετσι τους λεω σε περιπτωση διακοπης ρευματος ανοιξτε τη βρυση μεχρι να βγαλει κρυο νερο. Αλλα αυτο που λεω θα το δοκιμασω σε ενα φιλο.




Νομιζω ο μοναδικος τροπος ειναι να μπει στην εξοδο του ζεστου με ταφ οπως ειπες...δηλαδη να συνδεθει αναποδα απο οτι προοριζεται.

Αν προσεξεις το σχεδιο της Atmoshttp://www.atmos.cz/english/instalace-kotlu-003-zapojeni-kotle-s-laddomatem-21 στην εξοδο ειναι η βαλβιδα




Ναι μονο που η σερπαντινα ψυξης υπαρχει στον ξυλολεβητα ακριβως για αυτη την δουλεια...και οντως ειτε στην εισοδο της σερπαντινας μπει, ειτε στην εξοδο ειναι το ιδιο.
Στην περιπτωση της πατεντας της σερπαντινας υδρευσης αλλαζουν τα πραγματα.
Αν η θερμοστατικη βαλβιδα μπει με ταφ στην εισοδο κρυου νερου προς λεβητα τι θα ειναι αυτο που θα ανοιξει για να αποχετευσει τα ζεστα νερα;;;
Το αναποδα απο οτι προοριζεται ειχε να κανει οτι η βαλβιδα οταν ανοιγει ΠΑΙΡΝΕΙ νερο υδρευσης και στην συνεχεια το αποχετευει.
Με τον τροπο που λεμε να μπει δεν παιρνει νερο η βαλβιδα...μονο ΑΠΟΧΕΤΕΥΕΙ σωστα;;;




Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ