Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9860 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;

stergiosbik έγραψε: Μην ξεχνατε κ τους λεβητες του φιλου μας του egglezos (Σαμαρας) που κ σκυλια εχουν αποδειχτει τοσα χρονια κ Ελληνικοι ειναι! ;)


Στεργιο,τους ειδα τους λεβητες του Σαμαρά,και τους κατατάσσω στην κατηγορια που είπες.Σκυλια..
Αλλα σε σχεση με του χουμεριανου(χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος με αυτο) εχει κανα χιλιαρικο-ισως και παραπανω διαφορα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9861 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;

γιαννης έγραψε: δεν διαφονω αλλα και οι κρητηκοι εχουν χρονια στουλ λεβητες βιομαζας θα πω στο χουμεριανο αν μπορει να μου βαλει συλο σαω βαρελι με αναδευτηρα και διπλο κοχλεια ωστε να καιω και τσιπς και ροκανιδι και ποσο θα κοστισει και αν ειναι καλη η τιμη θα τον παρω


Γιάννη αυτο λιγο δεν το καταλαβα..Δηλαδη απο μόνοι τους δεν καίνε τα πάντα;θελουν εξτρα καποια πραγματα για τσιπς και ροκανιδια;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9865 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;
καιει πυρηνα πελετ τσοφλια και κοκ και ξυλο για να καιει και τσιπς ξυλου αυτο που παραγουν οι θρυματιστες πρεπει να ειναι σαν αυτον www.tatano.it/kalorina_2304_cippato.html πολυ ακριβος ομως αλλα κοιτα και πατεντα απο καποιον σε λεβητα του χουμεριανου
η μετατροπη του καστισε περιπου 1000 ευρο και καιει πριονιδι απο σφυρομυλο περιπου 3μμ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9866 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;
αυτο μου ειπε το παιδι οταν τον ρωτησα σχετικα με την μετατροπη '.ΣΩΣΤΟ ειναι να εχει δυο κοχλιες Ο ενας να παιρνει το υλικο απο το σιλο και 5-10 ποντους απο κατω να πεφτη στον αλλο κοχλια και να το πηγαινει στο θαλαμο καυσης.Η αποσταση μεταξυ των κοχλιων χρειαζεται για την περιπτωση που η φωτια στο πριονιδι αρχισει να προχωρα προς το σιλο .Μολις φτασει καιγομενο στο κατω κοχλια,λογω της αποστασης μεταξυ τους δεν θα προχωρισει προς τα επανω στο αλλο κοχλια. Αυτο που εφτιαξα εγω (στο ρεθυμνο σε ενα πολυ καλο πυρινολεβητοποιο) εχει ενα αριδι και υστερα απο 5 τονους πριονιδιου που εκαψε δεν αντιμετωπισα αυτο το προβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #10038 από δημητριαδης
Απαντήθηκε από δημητριαδης στο θέμα Λέβητας pellet ή ξύλου / pellet;
ρε παιδια τα σιτε του κακου και χουμεριανου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ