Ανοιχτό δοχείο διαστολής και ασφάλεια

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7915 από Nasikas

ΑΛΕΚΟΣ έγραψε: ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ :) :) :)

Καιγοντας πολλές δεκαετίες ξυλα (πετρελαιο ποτε στο πατρικό), μπορώ να σου πω ότι έχουν ανατιναχτεί πολλά τζακια και λεβητες. Έχω δει και λεβητα να χορευει, όπως εχω ξαναγραψει. Και έχω μαρτυρίες πολλών επαγγελματιων που μιλάω καθημερινα.

Προχθες διάβασα αυτό, αλλα δεν διευκρινιζει αιτιες και ειδος συσκευων. Αν γνωριζει καποιος Ρωσικα, ας μπει σε Ρωσικα ψαχτηρια να μας πει.

www.agelioforos.gr/default.asp?pid=7&ct=9&artid=128083

Έντεκα άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους και 15 τραυματίστηκαν από τις αρχές Φεβρουαρίου στη Μόσχα, σε πυρκαγιές που προκλήθηκαν από τη χρήση ελαττωματικών συσκευών θέρμανσης.«Το κύμα ψύχους επιδείνωσε την κατάσταση. Ο αριθμός των νεκρών και των τραυματιών έχει υπερδιπλασιαστεί στη Μόσχα», σύμφωνα με τον εκπρόσωπο του υπουργείου Εκτάκτων Αναγκών Ολεγκ Ναϊντένκοφ.

Ο αριθμός των θυμάτων που σκοτώθηκαν στη Μόσχα εξαιτίας πυρκαγιών που συνδέονται με το κύμα ψύχους, είναι διπλάσιος από την αντίστοιχη περίοδο του 2011, με πέντε νεκρούς και επτά τραυματίες.

Από τις αρχές του μήνα, η θερμοκρασία στη ρωσική πρωτεύουσα έχει πέσει στους -20 βαθμούς Κελσίου,με συνέπεια να αυξάνεται η χρήση ελαττωματικών συσκευών θέρμανσης, κυρίως σε χώρους στάθμευσης και πρατήρια καυσίμων και να προκαλούνται πυρκαγιές.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7942 από kostas1
Αγαπητέ paparatso έχω και εγώ τον kombi και έχω κάνει ότι λέει το manual.Δηλαδή 2 ασφαλιστικά πάνω στην κορυφή του λέβητα και ένα στην εξαγωγή του ζεστού.Δόχείο κλειστού τυπου διπλάσιο του κανονικού τον δουλεύω μέχρι στιγμής μόνο πέλλετ ,ξύλο τον έχω δουλέψει μόνο μια φορά και δεν έχω εντυπώσεις.Μίλα και με την αντιπροσωπεία θα σε βοηθήσουν αρκετά.Και καλό είναι αν έχεις πολλές διακοπές ρεύματος να κάνεις αυτό που είπε ο μάστορας και ο σαμαράς .Γεννήτρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8317 από paparatsos

kostas1 έγραψε: Αγαπητέ paparatso έχω και εγώ τον kombi και έχω κάνει ότι λέει το manual.Δηλαδή 2 ασφαλιστικά πάνω στην κορυφή του λέβητα και ένα στην εξαγωγή του ζεστού.Δόχείο κλειστού τυπου διπλάσιο του κανονικού τον δουλεύω μέχρι στιγμής μόνο πέλλετ ,ξύλο τον έχω δουλέψει μόνο μια φορά και δεν έχω εντυπώσεις.Μίλα και με την αντιπροσωπεία θα σε βοηθήσουν αρκετά.Και καλό είναι αν έχεις πολλές διακοπές ρεύματος να κάνεις αυτό που είπε ο μάστορας και ο σαμαράς .Γεννήτρια.


Και εγω συτο εκανα φιλε μου εβαλα 2 ασφαλιστικα πανω και ενα στην εξαγωγη,εβαλα ενα δοχειο διαστολης 50 λιτρων(αν και εχω επιφυλαξεις , νομιζω πως ειναι μικρο) και κατα την λειτουργια του δεν ειδα να αναιβαζει πιεση το δυκτιο..
Τωρα το θεμα ειναι με τις διακοπες ρευματος θα πρεπει να μπει η Ups η καμια γενητριουκλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8372 από kostas1
Εγώ έχω μια γεννήτρια 3,2KW η οποία μου σηκώνει όλες τις βασικές συσκευές εκτός από την κουζίνα.Δοχείο διαστολής έχω βάλει 80άρικαι μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Σου ευχομαι το ίδιο.Όπου μπορώ να βοηθήσω είμαι στην διάθεσή σου και βέβαια μην διστάσεις να μιλάς και με την αντιπροσώπεία είναι πολύ εξυπηρετικοί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8403 από paparatsos

kostas1 έγραψε: Εγώ έχω μια γεννήτρια 3,2KW η οποία μου σηκώνει όλες τις βασικές συσκευές εκτός από την κουζίνα.Δοχείο διαστολής έχω βάλει 80άρικαι μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Σου ευχομαι το ίδιο.Όπου μπορώ να βοηθήσω είμαι στην διάθεσή σου και βέβαια μην διστάσεις να μιλάς και με την αντιπροσώπεία είναι πολύ εξυπηρετικοί.


Ενα φιλος εβαλε σε εναν 50-80 δοχειο διαστολης 50 λιτρα και δεν ξερει αν εκανε σωστα η οχι,εσυ τι λες ειναι μικρο αυτο το δοχειο η ειναι αρκετο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #8995 από kostas1

paparatsos έγραψε:

kostas1 έγραψε: Εγώ έχω μια γεννήτρια 3,2KW η οποία μου σηκώνει όλες τις βασικές συσκευές εκτός από την κουζίνα.Δοχείο διαστολής έχω βάλει 80άρικαι μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα.Σου ευχομαι το ίδιο.Όπου μπορώ να βοηθήσω είμαι στην διάθεσή σου και βέβαια μην διστάσεις να μιλάς και με την αντιπροσώπεία είναι πολύ εξυπηρετικοί.


Ενα φιλος εβαλε σε εναν 50-80 δοχειο διαστολης 50 λιτρα και δεν ξερει αν εκανε σωστα η οχι,εσυ τι λες ειναι μικρο αυτο το δοχειο η ειναι αρκετο?


Καλό θα ήταν να δει το manual του λέβητα εγώ δεν μπορώ να σου δώσω τέτοια συμβουλή

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ