Ανοιχτό δοχείο διαστολής και ασφάλεια

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7733 από mastoras

paparatsos έγραψε:

mastoras έγραψε: Εάν τον είδες στους 99 βαθμούς μετά από 1 1/2 ώρα διακοπής ρεύματος, τότε 10 λεπτά μετά την διακοπή .......καλύτερα που δεν είχες φως να δεις το θερμόμετρο του καυστήρα. :lol:


Γιατι το λες αυτο?αφου ανοιξαν οι βαλβιδες του μετα ο πληρωτης δεν συμπληρωνε κρυα νερα?


Θεωρητικά και με την σειρά που τα βάζεις.....ναι όλα δούλεψαν ομαλά.

Εμπειρικά όμως σου αναφέρω ότι ο λέβητας ξεφύσηξε για τα καλά, και η θερμοκρασία ξέφυγε πολύ πάνω από τους 100βαθμούς........ τώρα πόσο πάνω, αν δεν είσαι παρών κανείς δεν ξέρει.

Πρόσφατα φίλος σε παρόμοια διακοπή ρεύματος είδε το θερμόμετρο της Βουλγάρας να βρίσκεται στο μηδέν, και νόμιζε ότι ο λέβητας έσβησε μόνος του :cheer:....... πιστεύω να καταλαβαίνεις τι σημαίνει από ανέβασμα θερμοκρασίας να βρίσκεται η βελόνα του θερμομέτρου στο μηδέν.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7799 από ΑΛΕΚΟΣ
το ποσο ακριβωσ πηγε δεν το γνωριζω γιατι δεν εχει καποιο θερμομετρο αναλογικο ειναι ηλεκτρονικο.ειμουν εκει παρων σε ολη την φαση με το ποθ ηρθε το ρευμα σε ενα λεπτο ειμουν πισω στο λεβητα κ εδειχνε 99βαθμουσ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7801 από spyroskosmas
Σίγουρα πήγε πάνω από 100 Αλέκο, μικρή σημασία έχει πια. Και ο δικός μου πήγε σε μια διακοπή, και είπα να του βάλω ένα ups από δίπλα να αισθάνεται κι αυτός κι εγώ περισσότερο ασφαλής.
Σίγουρα όταν τα μηχανήματα είναι καινούρια συμπεριφέρονται άψογα, το ζητούμενο είναι τι θα κάνουν όταν παλιώσουν.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7817 από ΑΛΕΚΟΣ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΣΕ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ UPS ΤΟ ΧΩ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7823 από mastoras
Φίλοι μου :) .....από 130ευρώ ξεκινάνε οι γεννήτριες 220v

Γιατί να σας τρώνε τα σκοτάδια στις διακοπές του ρεύματος. :)



Απαραίτητο εργαλείο που έπρεπε να συνοδεύετε με κάθε ξυλολέβητα. :)
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7834 από kostantinos1

spyroskosmas έγραψε: Σίγουρα πήγε πάνω από 100 Αλέκο, μικρή σημασία έχει πια. Και ο δικός μου πήγε σε μια διακοπή, και είπα να του βάλω ένα ups από δίπλα να αισθάνεται κι αυτός κι εγώ περισσότερο ασφαλής.
Σίγουρα όταν τα μηχανήματα είναι καινούρια συμπεριφέρονται άψογα, το ζητούμενο είναι τι θα κάνουν όταν παλιώσουν.

θα σκοτωθουν ολοι ιδιως οσοι εχουν μαντεμενιο λεβητα ,ξερω τρεις που τραυματικανε σοβαρα απο μαντεμενιο λεβητα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ