Ανοιχτό δοχείο διαστολής και ασφάλεια

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6954 από kostantinos1
ναι εμενα μου τον εκλεισε τον πληρωτη ο υδραυλικος δηλαδη αν δεν γινει πληρωσει στον λεβητα δεν καταλαβαινω γιατι να σκασει ο λεβητας χωρις νερο ......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6955 από N1k0s
άπαξ και μπει νερό , μένει λίγο μέσα , και αν δεν είναι γεμάτο 100% , δημιουργούνται ατμοί και ΜΠΟΥΜ , κάπου πρέπει να πάει όλος αυτός ο όγκος ...

To pellet με έσωσε
τα τριπλά τζάμια θα με σώσουν ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6990 από kostantinos1

N1k0s έγραψε: άπαξ και μπει νερό , μένει λίγο μέσα , και αν δεν είναι γεμάτο 100% , δημιουργούνται ατμοί και ΜΠΟΥΜ , κάπου πρέπει να πάει όλος αυτός ο όγκος ...

εγω την ανοιξα την βανα καλου κακου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7051 από paparatsos

kostantinos1 έγραψε: γιατι ρε παιδια αν κολλησει ο πληρωτης και δεν στειλει νερο τι θα παθει ο λεβητας χωρις νερο ? θα κολλησει???


Αν δεν ανοιξει και δεν στειλει νερο στον λεβτα ο πληρωτης τοτε θα δημιουργηθουν ατμοποιησεις και υπαρχει το ενδεχομενο να ανοιξει απο καπου ο λεβητας λογο αυξημενης πιεσης,αν και νομιζω πως αν εχεις πανω στο δυκτιο σου το γνωστο βαρελακι για τον αερα θα ανοιξει και θα βγαλει τον ατμο???

και κατι αλλο,οταν λεμαι κολλαει ο πληρωτης ποιο ειναι το συνηθες φαινομενο να μην στειλει καθολου νερα η να κολλησει στο 1,5 μπαρ ας πουμε αλλα να στελνει κανονικα τα νερα?

Παντος εχω εναν φιλο που μου ειπε οτι εκανε ενα πειραμα σε εναν combi, εκει που δουλευε στην τσιτα ο λεβητας, εκλεισε τον κυκλοφορητη και ηθελε να δει πως θα αντιδρασει το συστημα του,το αποτελεσμα ηταν μετα απο μια ωρα να φθασει τους 90 βαθμους αλλα παραλληλα να εχει κλεισει η πορτα και τα ξυλα να καιγονται πολυ αργα.(να αναφερω οτι ο φιλος εχει πανω στον λεβητα 2 θερμικες που ανοιγουν στους 92 και ενα κλειστο δοχειο 100 λιτρων) μηπωε τελικα το προβλημα που εχουν οι ξυλολεβητες με την διακοπη του ρευματος να ειναι παπατζιλικι για να πουλανε οι εμποροι διαφορα ηδη ασφαλιστικων?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7052 από aithio

μηπωε τελικα το προβλημα που εχουν οι ξυλολεβητες με την διακοπη του ρευματος να ειναι παπατζιλικι για να πουλανε οι εμποροι διαφορα ηδη ασφαλιστικων?


Παιδιά πρέπει να προσέχουμε τι λέμε για θέματα ασφαλείας σε ένα φόρουμ.
Αυτός πρέπει να διασφαλιστεί οπωσδήποτε απο τους υπεύθυνους του φόρουμ.
Υπάρχουν πρότυπα ασφαλείας και πρέπει να ακολουθούνται αυστηρά και να ξεχάσουμε την νοοτροπία ότι ένας φίλος μου είπε και άλλα τέτοια.
Με τον ατμό δεν επιτρέπετε να παίζει κανείς.

Gregori

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7053 από paparatsos

aithio έγραψε:

μηπωε τελικα το προβλημα που εχουν οι ξυλολεβητες με την διακοπη του ρευματος να ειναι παπατζιλικι για να πουλανε οι εμποροι διαφορα ηδη ασφαλιστικων?


Παιδιά πρέπει να προσέχουμε τι λέμε για θέματα ασφαλείας σε ένα φόρουμ.
Αυτός πρέπει να διασφαλιστεί οπωσδήποτε απο τους υπεύθυνους του φόρουμ.
Υπάρχουν πρότυπα ασφαλείας και πρέπει να ακολουθούνται αυστηρά και να ξεχάσουμε την νοοτροπία ότι ένας φίλος μου είπε και άλλα τέτοια.
Με τον ατμό δεν επιτρέπετε να παίζει κανείς.


Σιγα ρε φιλε δεν "ειπα" "απορια" εθεσα....

μηπως τελικα

Δεν εβρισα κανεναν...τα φορουμ ειναι για να λεμαι ολοι την γνωμη μας ελευθερα...δεν καταλαβα τι ειναι αυτο που λες περι διασφαλησης απο τους τπευθυνους του φορουμ σε τι πραμα ρε φιλε να μην μπορω να πω μια αποψη???ελεος ξερω γω μωρε...
Ειναι γνωστο οτι ειναι επικίνδυνες οι ατμοποιησεις και σιγουρα ολοι οι τεχνικοι προσπαθουν με διαφορες μεθοδους να αποτρεπουν τα χειροτερα,και συγνωμη κι ολας αν εισαι εμπορας φιλε και σε πειραξε η λεξη παπατζιλικι....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ