αυτοκαθαριζόμενος λέβητα pellet

Περισσότερα
6 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #163614 από thend_dk
το καλοκαίρι σκέφτομαι για μια αναβάθμιση και ρώτησα για opop biopel 30 kw που τόσο πολύ παινεύεται εδώ μέσα .. ...ο πωλητής με έβαλε στο τρυπάκι για το kit καθαρισμού το οποίο βγαίνει περίπου + 800 ευρώ..

ποια η γνώμη σας αξίζουν τόσα λεφτά το έχει βάλει κανένας ? κάθε πότε θα θέλει καθάρισμα απο μεσα από εμένα ? ακόμα και σε άλλο λέβητα αν έχει κάποιος ας μας πει την άποψη του ..

ευχαριστώ πολύ
δημήτρης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163667 από thend_dk
Απαντήθηκε από thend_dk στο θέμα αυτοκαθαριζόμενος λέβητα pellet
καμιά βοήθεια κανένας ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163668 από Pasxalis
Απαντήθηκε από Pasxalis στο θέμα αυτοκαθαριζόμενος λέβητα pellet
Εγω εχω δει σε ελληνικο που εχει ενα μοχλο που κουναει ελατιρια μεσα στα τουμπο και αυτο ηταν συν 150 ευρο εσυ μαλλον θα λες και για το χωρο καυσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163669 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ο δικος μου που ειναι 40 kw εχει μοχλο που κουνας μια πλακα και πανω σε αυτη ειναι τα διαφραγματα(στροβιλιστες -κοφτρες) που ειναι καθετα στα τουμπο.καθε 2-3 μερες με σβυστο λεβητα τα κουνα πανω κατω 2-3 φορες και δουλευουν ως ξυστρα των τουμπο η τιναγμα και ολα πεφτουν στο χωρος καυσης στο κουπακι και στο τασακι.θελει καθαρισμα μετα απο αυτο με τη σκουπα.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ ΛΕΒΗΤΑ ΤΟΥΜΠΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΧΩΡΟ ΚΑΥΣΗΣ ΤΑΦ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΤΗΜΑ ¨ΑΥΤΟΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ¨ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!!!!!!!!ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΘΕΡΜΑΣΤΗΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟΣ ΓΟΥΙΛΙ!!!!!! ;) ;) ;) ;) ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΥΡΩ ΣΟΥ ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ! :silly: :blink: :silly: ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕΡΒΙΣ ΜΕ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΜΑΝΙΟΥΑΛ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΥΒΑΛΗΜΑ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΤΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163672 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα αυτοκαθαριζόμενος λέβητα pellet

thend_dk έγραψε: το καλοκαίρι σκέφτομαι για μια αναβάθμιση και ρώτησα για opop biopel 30 kw που τόσο πολύ παινεύεται εδώ μέσα .. ...ο πωλητής με έβαλε στο τρυπάκι για το kit καθαρισμού το οποίο βγαίνει περίπου + 800 ευρώ..

ποια η γνώμη σας αξίζουν τόσα λεφτά το έχει βάλει κανένας ? κάθε πότε θα θέλει καθάρισμα απο μεσα από εμένα ? ακόμα και σε άλλο λέβητα αν έχει κάποιος ας μας πει την άποψη του ..

ευχαριστώ πολύ
δημήτρης

αυτο τα κιτ καθαρισμου το εχει ο δικος μου καυστηρας effecta 35 aero προφανως διαφορετικό, και ναι ειναι σημαντικο κατ εμε, καθαριζει σε μενα μολις σβηνει ο καυστηρας -λεβητας 3 φορες ,φυσάει δυνατα μεσα στην μπουκα του καυστηρα και τα πετάει ολα εξω ,ειδικά ανα ειναι καθαρο το πελλετ απο προσμιξεις δεν αφηνει τιποτα στην μπουκα,αν εχει προμιξεις το πελλετ δεν ειναι καλό θα αφησει υπολειματα αλλα και παλι πολύ πιο λιγα απο το να μην ειχε καθολου αυτο το συστημα.ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΑ για 800 ευρω ειναι παρα πολλά εκτος αν περιλαμβανει και κατι αλλο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 11 Μήνες πριν #163673 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα αυτοκαθαριζόμενος λέβητα pellet

thomas έγραψε:

thend_dk έγραψε: το καλοκαίρι σκέφτομαι για μια αναβάθμιση και ρώτησα για opop biopel 30 kw που τόσο πολύ παινεύεται εδώ μέσα .. ...ο πωλητής με έβαλε στο τρυπάκι για το kit καθαρισμού το οποίο βγαίνει περίπου + 800 ευρώ..

ποια η γνώμη σας αξίζουν τόσα λεφτά το έχει βάλει κανένας ? κάθε πότε θα θέλει καθάρισμα απο μεσα από εμένα ? ακόμα και σε άλλο λέβητα αν έχει κάποιος ας μας πει την άποψη του ..

ευχαριστώ πολύ
δημήτρης

αυτο τα κιτ καθαρισμου το εχει ο δικος μου καυστηρας effecta 35 aero προφανως διαφορετικό, και ναι ειναι σημαντικο κατ εμε, καθαριζει σε μενα μολις σβηνει ο καυστηρας -λεβητας 3 φορες ,φυσάει δυνατα μεσα στην μπουκα του καυστηρα και τα πετάει ολα εξω ,ειδικά ανα ειναι καθαρο το πελλετ απο προσμιξεις δεν αφηνει τιποτα στην μπουκα,αν εχει προμιξεις το πελλετ δεν ειναι καλό θα αφησει υπολειματα αλλα και παλι πολύ πιο λιγα απο το να μην ειχε καθολου αυτο το συστημα. ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΑ για 800 ευρω ειναι παρα πολλά εκτος αν περιλαμβανει και κατι αλλο


Μάλλον δεν πρόκειται για αυτό το σύστημα αλλά για αυτό που αναφέρει ο Κώστας. Οπωσδήποτε είναι καλό και βοηθάει αλλά το κόστος μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο και τη μουντζούρα σε καμιά περίπτωση δεν θα την γλυτώσεις, αν θέλεις να έχεις καλή απόδοση. Ρώτησε την εταιρία πριν προχωρήσεις κάθε πότε πρέπει να κάνεις καθάρισμα θαλάμου καύσης και κάθε πότε γενικό, χωρίς και με το επιπλέον σύστημα καθαρισμού και μετά αποφάσισε.
Η γνώμη μου είναι ότι κανονικά για καλύτερη απόδοση, θα πρέπει να γίνονται πολύ τακτικότερα οι καθαρισμοί απ΄ότι προτείνουν οι εταιρίες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ