Αγορα ξυλολεβιτα

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159592 από kaper
Αγορα ξυλολεβιτα δημιουργήθηκε από kaper
Καλησπερα, σκεπτομενος την αγορα ξυλολεβητα και βγαινοντας στην αγορα με εχουν κατα μπερδεψει.
Ο λεβητας πετρελαιου ηταν 30000 ποιο θα ηταν το αντιστοιχο ενος ξυλολεβηα...το σπιτι ειναι 180 τετραγωνικα χωρισμενο σε μια μεζονετα των 120 τετραγψνικων και ενα σπιτι απο πανω των 60 τετραγωνικων, οπως επισης υπαρχει και ενα μποιλερ 140 λιτρων.
η κυρια θερμανση του σπιτιου εδω και 5 χρονια ειναι ενεργειακο τζακι και 1200 λιτρα πετρελαιο και ελεγα να αντικαταστησω τα λευτα του πετρελαιου με την αγορα ξυλολεβητα μιας και το ξυλο ηδη ειναι κυρια πηγη ενεργειας.
επισης εχω δει ενα λεβιτα της progetto ligni και της combi, καθε γνωμη και βοηθεια δεκτη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159594 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Αγορα ξυλολεβιτα
Το καλυτερο ειναι να πεις σε καποιον μηχανολογο να σου πει και να δει το σπιτι.παιζουν πολλα ρολο και ειδικα η μονωση αν το σπιτι χτυπιεται απο αεριδες αν αν αν αν !!!!!!!!!!σιγουρα σε ξυλολεβητα μπορει να θες και διπλασιες θερμιδες απο οτι του πετρελαιου!!! .ολοι καλοι λενε τους λεβητες τους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159595 από kaper
Απαντήθηκε από kaper στο θέμα Αγορα ξυλολεβιτα
το σπιτι εχει καλες μονωσεις, σχετικα με μηχανολογους φοβαμαι μην μπλεξω,,απωλεις απο πορτες και παραθυρα δεν εχω αλουμηνια 10 ετιας με 2πλα τζαμια
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": louris1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159604 από kaper
Απαντήθηκε από kaper στο θέμα Αγορα ξυλολεβιτα
γνωριζει καποιος τους λεβητες adgreen μου προτεινε ενας εμπορος adgreen 50000 kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160852 από kaper
Απαντήθηκε από kaper στο θέμα Αγορα ξυλολεβιτα
τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στην αγορα ενος ξυλολεβητα της adgreen 55,000kw για τα συλολικα 200 τετραγωνικα της οικιας μου και ενα μποιλερ 200 λιτρων..τον δουλευω ηδη 2 εβδομαδες με απολυτη επιτυχια και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..το ευρος των εξωτερικων θερμοκρασιων μεχρι στιγμης ειναι 9-14 και η θερμοκρασια που ζηταω ειναι 22 βαθμους εντος σπιτιου παραπανω μεχρι στιγμης δεν ζηταω διοτι ειναι ανυποφορο..
η θερμοκρασια νερων που ζηταω απο τον λεβητα ειναι 60 βαθμου και τα νερα του λεβητα παιζουν απο 60-75..μεχρι στιγμης τον αναβω μια φορα την μερα αργα το απογευμα περιπου στις 7 με ενα γεμισμα της ταξεως 13 κιλων με οξυα υγρασιας εως 14% το οποιο διαρκει περιπου 4-5 ωρες μεχρι να δω καρβουνα και αλλες 2 ωρες περιπου διατηρηται η θερμοκρασια των νερων με τα καρβουνα.
η θερμοκρασια καυσαεριων που εχω μετρησει ειναι μεχρι 140 βαθμους με φουλ καυση του λεβητα...
απο πισα λιγα πραγματα ενα φιλμ γυαλαδας στα τοιχωματα και οταν τον μπουμπουνιζω για τα καλα καιγεται και αυτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160880 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Αγορα ξυλολεβιτα
θα σου προτεινα μια επιπλεων δαπανη που σε βαθος χρονου θα αποσβεστει και θα εχεις πληρως ελεγχομενη θερμοκρασια οικονομια και αυτονομια,βαλε δοχειο αδρανειας και δεν θα χασεις. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ