Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159163 από giannis35
Γεια σας πριν 3 χρονια εγινα κατοχος ενος ξυλολεβητα..και ηρθε η ωρα να κανω το επομενο στην αγορα ενος καυστηρα. Εχω δει αρκετους διαβασα πολλα και ειπα να παρω αυτον abclima.gr/thermansi/kafstires/pellet/no...12-65-65-detail.html και θελω να μαθω την αποψη σας αν καποιος τον εχει η εχει ασχοληθει με τον συγκεκριμενο καυστηρα. ευχαριστω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159165 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας
στα 940 ευρω ρωτα αν εχει μπουκα πυριμαχη νομιζω οχι. ρωτησε αν ο ανεμιστηρασ ει ικανοσ να καθαριζει καλα τα υπολλειματα σταχτησ του καθε κυκλου λειτουργιασ. νομιζω παλι πωσ δεν ειναι τοσο ικανοσ και πρεπει να παρεισ το αξεσουαρ των μπεκ εκφυσισησ αερα απο κοφλερ που σημαινει επιπλεον χρηματα επισησ για λεραμικη αντισταση.
στα λιγα kw δεν χρειαζεται ο ειπλεον εσ. κοχλιασ γιατι ιανει παντα υπολλειματα σκονησ και πελλετ αλλα η μαρκα πυ ειλεγεισ ειναι αναγκαιοσ για τη προωθηση του πελλετ. Στα 1100 ευρω κοιτα bioheating.gr με κεραμικη πυριμαχη μπουκα και κορυφαιο κοντρολετ με το πανακριβο αξεσουαρ του ελκυσμου απο τη fumis.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannis35

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159169 από giannis35
Απαντήθηκε από giannis35 στο θέμα Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας
καλημερα και καλο μηνα...μου τον δινει 750 αυτοκαθαριζομενο..και αντισταση εχει κεραμικη δεν ξερω αμα ειναι καλο η κακο αυτο.τωρα οσο για την μπουκα δεν ξερω δεν μου ειπε κατι ουτε ρωτησα..μου αρεσε που ειπε οτι ειναι ελληνικο και εχει τα παντα αμα χρειαστη κατι. αλλα ειχα της αμφιβολιες μου και για αυτο τον λογο ειπα να ρωτησω εδω που τα δοκιμαζουμε ολα..αρα καποιος θα εχει κατι να πει.[ευχαριστω για την απαντηση]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159170 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας
Δες και αυτούς
energ.gr/index.php?option=com_k2&view=it...a-kaysima&Itemid=447
Ζητα τον Μιχαλη να σε εξυπηρετήσει. Γράφει και εδώ μέσα Mikel

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannis35

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159171 από giannis35
Απαντήθηκε από giannis35 στο θέμα Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας
ευχαριστω..πηγα απο εκει...γιατι το εχει βαλει ενας γειτονας μου το δεκεμβριο. αλλα ανεβασε την τιμη πολυ πανω απο τι το δεκεμβριο. τον ειπα γιατι; και μου ειπε τοσο πουλαμε..και οσο και να ψαξω παλι σε αυτους θα παω.[ δεν μιλησα με μιχαλη] και χαλαστικα παρα πολυ. ευχαριστω και σενα για την απαντηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159172 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Αγορα καυστηρα πελλετ-βιοαμαζας
σου ειπα κατι και θελω να το προσεξεισ καλα. πρεπει να ξερεισ αν εχει πυριμαχη μπουκα. Ποσα w ισχυσ εχει ο ανεμιστηρασ. Αν εχει τα μπεκακια με τη βαλβιδα μεσα στη τιμη. ποσο κανει το κοφλερακι.
τα πιο σημαντικα ειναι τα παρακατω.
Ποσο σε καλυπτει ο κατασκευαστησ στο θεμα τησ τεχνικησ υποστιρηξησ.
Τι εννοω.
Πρεπει να σου δωσει προγραμμα υπολογισμου παραμετρων ισχυσ φλογασ και ανεμιστηρα και με μικροδιορθωσεισ να φτιαχνεισ τη φλογα ωστε να αοδιδει τα μεγιστα. Το tieme σου ειπα δεν μου πολυαρεσει και δεν μπορεισ να κανεισ οτι θελεισ. Πχ ρωτα αν η ολη λειτουργια υποστιρηζεατ απο ινβερτερ σωστημα ποσα αμπερ ειναι η εξοδοσ.
Καταλαβαινεισ οτι η ολη ιστορια να παραγγελνει ο ιδιωτησ ειναι παντελωσ λαθοσ. Γι αυτο η Χωρα παει στα ταρταρα. Εγω ειμαι Μηχανολογοσ και προσπαθω να ενημερωνομαι για τη τεχνολογια αυτη οσο το δυνατον περισσοτερο. Με αρκετο διαβασμα και πολλεσ ωρεσ ενασχοληση και νομιζω οτι ξερω το 30%. Θελει πολυ ψαξιμο γιατι σιγουρα θα γινει λαθοσ. Να ξερεισ οτι ο κατασκευαστησ θα διωρθωνει συνεχεια το μηχανημα του αν φυσικα θα μπορει κιολασ.
Εμενα μου αρεσει το μηχανημα που καθαριζει ο ανεμιστηρασ μονοσ του το τασακι απο τα υπολλειματα σταχτησ ακομη και βιομηχανικου πελλετ και χειροτερο. Πανω σε αυτο δουλευω για να προσαρμοσω σε νεα μοντελα ανεμιστηρα με ηλεκτρρικο αυτοματο ταμπερ αερα για τελεια φλογα και τελειο καθαρισμο που θα αντικαταστησει εντελωσ τα κοφλερ. ο δικοσ μου δεν καθαριζεται ακομη και με βιομηχανικο πελλετ καθολου για παραδειγμα. στα μοντελα με αδυνατο ανεμιστηρα δυστυχωσ χρειαζεται. Να ξερεισ οτι ακομα και ο μεγαλοσ θελει τετοιο ρεγουλαρισμα για να μην αφηνει η κανει κλινκερ. νομιζεισ οτι με ολα αυτα θα τα καταφερεισ. πολλοι προσπαθησαν αλλα βροσκονται στο τηλεφωνο για οδηγιεσ. και πιοσ θα τισ δωσει?

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ