Αγορά σόμπας νερού

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149628 από ΤερΝεκ
Αγορά σόμπας νερού δημιουργήθηκε από ΤερΝεκ
Καλησπέρα σε όλους, το όνομα μου είναι Νεκτάριος και μένω Αθηνά. Είμαι στον δρομο για την αγορά μιας σόμπας νερού πελλετ, για την θέρμανση του σπιτιού μου και θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν είμαι καθόλου σχετικός με το θέμα. Το σπίτι είναι 100τμ έχει καλοριφέρ, αλά θα ήθελα να έχω τον έλενχο της θέρμανσης μόνος μου, λόγο προβλημάτων συνεννόησης με τους υπόλοιπους της πολυκατοικίας και για λόγους οικονομίας φυσικά. Θα ήθελα κάποια σόμπα που να μην μετανιώσω για την αγορά της και να έχω προβλήματα στο μέλλον. Παρακαλώ αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποιες έστω και με πμ. Σας ευχαριστώ για τον χρονο σας!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149629 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αγορά σόμπας νερού
Κατ' αρχην εχεις αυτονομη θερμανση?
Κατά δευτερον την καμινάδα πως θα την εγκαταστησεις να μην εχεις κι εκει "θεματα συννενοησης"??

Από κει και περα είναι πολυκατοικια? Το 100 τετρ. από μονο του λεει τη μιση αληθεια.
Είναι συγχρωνη κατασκευή?? πανω οροφος ή μεσαιος πχ???

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149630 από ΤερΝεκ
Απαντήθηκε από ΤερΝεκ στο θέμα Αγορά σόμπας νερού
Συγνώμη και πάλι, δικό μου το λάθος. Λιπών. Η πολυκατοικία είναι περίπου 20 ετών, έχει αλουμίνια και διπλά τζαμιά, αλά παλιά σειρά και μπάζουν λίγο. Είμαι στον μεσαίο όροφο και καλυμμένος μονό, από την βόριο ανατολική πλευρά. Το θέμα με την καμινάδα. Λέω να την περάσω, μέσα στην καμινάδα του τζακιού, που δεν ανάβω και θα γκρεμιστεί ούτως η άλως. Από θέρμανση, έχω αυτόνομη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149631 από πανουτσος
Απαντήθηκε από πανουτσος στο θέμα Αγορά σόμπας νερού
Αγαπητέ πρώτον βρίσκεσαι στο σωστό σάιτ. Αγορα σομπα πελλετ έκανα περυσι για τους ίδιους λόγους ,εχω μείνει ευχαριστημένος και ζεσταμένος. Το θέμα ειναι στο κατάστημα που θα απευθυνθείς να ειναι γνωστές του αντικειμένου,και η εγκατάσταση δεν την κάνη μόνο ο υδραυλικός,αλλά απο κοινού με μηχανολόγο. Σου εφιστώ την προσοχή για την αγορα απο το κατάστημα οπου θες να την αγοράσεις διότι εγω την αγόρασα απο κάποιον οπου πουλάει και ίδιοι οικοδόμων και είχα παρά μα παρά πολλά προβλήματα ,και μετά απο ψάξιμο ενός χρόνου και μπαίνοντας και διαβάζοντας το site,βρέθηκε άνθρωπος πιστοποιημένος στο αντικείμενο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149633 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Αγορά σόμπας νερού
Ωραια.
Δειχνει να πληρεις... ολες τις προυποθέσεις!!!!!!!!!!!!!

Γι ατην καμιναδα μεσα απο την καμιναδα του τζακιου ισως και να μην πετυχει....

υπολογισε να μπει οσο το δυνατόν πιο κοντά στα κολλεκτερ να μην πληρωνεις χαλκοσολήνα.

Οποιος υδραυλικός σου πει "να βγαλουμε ενα καλοριφερ να την συνδεσουμε εκει" πετα τον εξω.. ειναι καφρος.

Αποθηκη εχεις ή θα ψωνιζεις "τσουβαλι τσουβαλι"?

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149635 από ΤερΝεκ
Απαντήθηκε από ΤερΝεκ στο θέμα Αγορά σόμπας νερού
Καταρχάς να σας ευχαριστήσω για το άμεσο ενδιαφερον!! Το κολεκτερ, είναι περίπου στα 6m από τη θέση που λέω να τοποθετήσω την σόμπα νερού και έχω αποθήκη μεγάλη, για να αποθηκεύω το πελλετ. Εμπιστο καταστιμα και και σόμπα δεν έχω προς το παρόν. Δεν με ενδιαφέρει να είναι όμορφη και φινετσάτη, ούτε να έχει αυτονομία μεγάλη. Καλής ποιότητας σόμπα θέλω και να έχει απόδοση για να ζεστάνω την οικογένεια μου!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ