Γνωμη για πελλετ pirin

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147903 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Γνωμη για πελλετ pirin
Συγνωμη τωρα...το θεμα ειναι για το πυρηνοξυλο ή το PIRRIN PELLET το Βουλγαρικο γιατι εγω νομιζω οτι ο Rose ρωτησε για το pirin πελλετ.
ΓΙΑ ΤΟ PIRRIN PELLET τωρα εγω το εκαψα περυσι, 4 τονους, φτηνο μεν ,πολυ σταχτη καθολου κλιγκερ,καλουτσικο σε θερμογονο δυναμη οχι κατι ιδιαιτερο,Δεν θα το ξαναπερνα.
Last edit: 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147904 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα Γνωμη για πελλετ pirin
Καλά είναι τα περισσότερα πέλλετ αλλά αν γίνει η εγκατάσταση με μικρό λέβητα και καυστήρα και ας καλύπτει τις ενεργειακές ανάγκες σας θα μπλοκάρει ευκολότερα.
Ένας καυστήρας πέλλετ όπως και όλοι οι καυστήρες αερίου -πετρελαίου πρέπει να λειτουργούν απαραίτητα στα 2/3 της ονομαστικής τους ισχύος και κάτω.
Είναι και θέμα ελκυσμού όσο αυξάνεται η αναλογία αέρα -καύσίμου τόσο θα αυξάνεται και ο όγκος των καυσαερίων όπου θα δυσκολεύονται να περάσουν τις συγκεκριμένες επιφάνειες ροής του λέβητα.
Έχω κάψει τα περισσότερα πέλλετ με΄κανένα δεν αντιμετώπισα κλίνκερ ή στάχτη περισσότερη από όση δεν θα επέτρεπε την επαναλειτουργία του καυστήρα ,τα πάντα είναι θέμα ρύθμισης και μηχανήματος φυσικά (δυνατότητες που διαθέτει).
Φέρτε μου 30 σακιά πιρίν θα τα κάψω χωρίς το παραμικρό καθάρισμα αν όχι θα σας κάνω δώρο μία παλλέτα πέλλετ της προτίμησή σας.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spartah3ad

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν #181490 από mondeo
Απαντήθηκε από mondeo στο θέμα Γνωμη για πελλετ pirin
Χαιρετώ την παρέα,
Θέλω τη γνώμη σας για το πέλλετ Pirin, καθώς βλέπω ότι το νήμα είναι παλιό.

Ευχαριστώ.
Γιώργος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ