Kεραμική αντίσταση για πέλλετ

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139943 από G.Akis
Απαντήθηκε από G.Akis στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

obelix έγραψε:

obelix έγραψε: να ρωτησω και εγω αν εχει βαλει καποιος σε extra flame-emma plus 11,5 κw χωρις πατεντες;η εστω αν ξερει καποιος να μου πει αν μπαινει ευκολα;
αθηνα τη βρισκω καπου η πρεπει να την παρω ιντερνετικα;


Αν μπορείς βγάλε μια φωτογραφία την αντίσταση σου να την δούμε. Αν έχει πάσο 3/8’’ τότε σίγουρα ταιριάζει χωρίς πατέντες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139944 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Γειά σου και καλό Χειμώνα. Η αντίσταση καίγεται όταν ο καυστήρας δεν λειτουργεί καθόλου τους καλοκαιρινούς μήνες. Η αιτία είναι ότι επικάθεται υγρασία εσωτερικά της και όταν ο καυστήρας ενεργοποιείται ξανά βραχυκυκλώνει. Λογικά πρέπει η να ενεργοποιείς τον καυστήρα κάθε εβδομάδα για λειτουργία μποίλερ ώστε να παραμένει στεγνή. (ίσα -ίσα να ανάβει το πέλλετ και να τον απενοργοποιείς.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139945 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Θέλω και εγώ να προσθέσω κάτι. Η κεραμική αντίσταση θα εξασφαλίσει 40.000 εναύσεις και η απλή 10.000. Η καεραμική θα κοκκινίσει σε 20-30 '' και θα ανάψει το πέλλετ σε 90 ''. Η απλή σε 60-80-'' και 120-180''. Εδω όμως θέλω να σταθώ και να σας ενημερώσω τα εξής:
Χωρίς ελκυσμό στον θάλαμο καύσης ο παραπάνω χρόνος αυξάνεται κατά πολύ.
Οι αντιστάσεις συνήθως καίγονται απο υγρασία που αποκτά όταν ο καυστήρας μένει σβηστός για μεγάλο χρονικό διάστημα. Και όταν λειτουργεί ξανά ειναι ακόμα υγρή και καίγεται.
Για τον αέρα στην αναμονή δεν μπορώ να γράψω με σιγουριά ότι θα καεί αλλά και άν ακόμα ο αέρας που περνάει γύρω απο αυτήν είναι πιο πολύς θα καθυστερεί το άναμα του πέλλετ.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139949 από etsa67
Απαντήθηκε από etsa67 στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Φίλε Νικολας χρησιμοποιείς τον Κοντρόλλερ fumes απο Σλοβενία. Ο καυστήρας μου Ο Όκταγκον Ελλάς έχει τον ίδιο.
Απλό και εύκολο στη λειτουργία του.
Το email μου είναι:eviali@otenet.gr
Γράψε και το δικό σου να τα λέμε.

Στάθης Μηχανολόγος Μηχανικός

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #139973 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ

etsa67 έγραψε: Φίλε Νικολας χρησιμοποιείς τον Κοντρόλλερ fumes απο Σλοβενία. Ο καυστήρας μου Ο Όκταγκον Ελλάς έχει τον ίδιο.
Απλό και εύκολο στη λειτουργία του.
Το email μου είναι:eviali@otenet.gr
Γράψε και το δικό σου να τα λέμε.


Ναι χρησιμοποιώ και τον Fumis Alfha όπου χρειάζεται, πράγματι είναι πολύ καλός και δεν είναι τυχαίο που αρκετές επώνυμες εταιρίες στην Ιταλία στράφηκαν σε αυτόν τον controller όπως η palazzetti κ.λ.π. και πολλές ελληνικές βιοτεχνίες - βιομηχανίες χρησιμοποιούν αυτόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142404 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα κεραμική αντίσταση για πέλλετ
Επειδη εγινε μια χοντροπαρεξηγηση , προσπαθω να καταλαβω στα ολα και ολα τα ποστ μου (5 στο συνολο) ΠΟΥ ΣΤΟ ....... ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ Η ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ειναι γνησιο αξεσουαρ και οτι εαν παθει κατι ο καυστηρας ή ο κοντρολερ , θα σας τον αντικαταστησει ο Αντιπροσωπος της OPOP .

Εγραψα οτι εκανα καποιες δοκιμες επανω στην κεραμικη με απολυτη επιτυχία , ΕΓΡΑΨΑ επεισης οτι ΔΕΝ τις εμπορευετε ο Σαββαιδης (ποστ #137198)

ΞΕΡΕΤΕ ολοι οτι δεν ειμαι υπαλληλος του Σαββαιδη και επεισης οτι πιστευω οτι μιλαω σε ενήλικες.

Στα πρωτα 3 ποστ γραφω οτι εχω προσωπικη καλη εικονα στο θεμα αποδοσεις ,στο 4 ποστ οτι ΔΕΝ τις εμπορευετε ο Σαββαιδης και στο 5 οποιος θελει μπορει να παρει τηλ να παραγγειλει ή να γινει καποιο group buy .

ΕΝΟΙΤΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΤΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΥΠΟ ΕΥΘΗΝΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ , ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΙΣΤΕ ΥΠΕΎΘΥΝΟΙ ΕΣΕΙΣ!

Θα παρακαλεσω να μην ξανα-ακουσω παραπονο
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by fotisbasm.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ