Θαμνοκοπτικό...

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133736 από eightball2020
Θαμνοκοπτικό... δημιουργήθηκε από eightball2020
Ξέρεις κάποιος απο θαμνοκοπτικά?
Το μονο που ξέρω ειναι ότι καλο ειναι να ειναι απο 2 ιππους και πάνω και αναλογα τη χρηση το θες....εγω το θέλω για το χωράφι μου και να καθαριζω τον κηπο της μανας για κανα ζαρζαβατικό.
Εχω βρει αυτά...
www.multirama.gr/prod/mastoremat ... stprice.gr
www.buytools.gr/catalog/product/ ... stprice.gr
www.go-tools.gr/index.php?page=s ... &Itemid=29
www.toolshouse.gr/our-shop/%CE%9 ... B1/13-9201
www.drivastools.gr/-%CE%BA%CE%B7 ... -8558.html
e-tract.leroymerlin.gr/mar_2014/#/4/zoomed
www.praktiker.gr/p/thamnokoptiko ... 1033-28539
www.praktiker.gr/p/thamnokoptiko ... 433v-13773
με τα δυο τελευταια να τα θεωρω για απλη χρηση και οχι για χωραφι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133760 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Θαμνοκοπτικό...
Δεν μπορώ να δώ τα λινκ που έβαλες γιατί διαβάζω το μήνυμα σου από κινητό. ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ πάνω από 2 ίππους για ότι δουλειά και αν το χρειάζεσαι, αλλιώς κάποια στιγμή θα το παρατησεις σίγουρα για να πάρεις πιο μεγάλο.Το έψαχνα κ εγώ πριν 4 χρόνια.ηθελα να πάρω stihl ή husqvarna αλλά Λόγω κόστους τότε δεν τα κατάφερα.Κατεληξα σε ένα oleo Mac 2,6 ίππων και δεν με έχει προβληματίσει ποτέ.Χτες καθάρισα ένα κήπο ενους φίλου και θερισα και τα χορταρακια για τα ζώα μην πανε χαμένα. Πραγματικά όποιον κι αν ρωτήσεις είναι από τα μηχανήματα που χαίρεσαι να δουλεύεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133777 από panoss
Απαντήθηκε από panoss στο θέμα Θαμνοκοπτικό...
Πολυ καλα ειναι τα husqvarna[ εχω το 345fx]και τα stihl. Φθηνωτερα και αξιοπιστα oleo mac,efco,kawasaki.Oτι και να παρεις δωσε μαγαλη προσοχη στην εξαρτηση που θα φορας! Να μην ειναι ενας απλος ιμαντας, αλλα να ειναι εξαρτηση με ρυθμιζωμενη ζωνη,ρυθμιζωθμιζωμενους ιμαντες στους ομους και ρυθμιζωμενο υψος του γαντζου που κραταει το θαμνοκοπτικο. Αγωρασε την εξτρα αν θες. Επισης η λεπτη μισινεζα κοβει ευκολα και γρηγορα αλλα φθειρεται πιο ευκολα απο την χοντρη, εγω βαζω μονη λεπτη[εχω κατργησει την αυτοματη κεφαλη που ειχε με μια αλουμηνενια απλη] Λαδι μιξης husqvarna,stihl η καπιο καλο λαδι μοτοσυκλετας 2Τ. Αν δουλεψεις με μεταλικο δισκο κοπης, προσοχη μεγαλη στην σωστη τοποθετηση! ΔΕΝ ΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. Αυτα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #133782 από KRASOULIOS
Απαντήθηκε από KRASOULIOS στο θέμα Θαμνοκοπτικό...

panoss έγραψε: Πολυ καλα ειναι τα husqvarna[ εχω το 345fx]και τα stihl. Φθηνωτερα και αξιοπιστα oleo mac,efco,kawasaki.Oτι και να παρεις δωσε μαγαλη προσοχη στην εξαρτηση που θα φορας! Να μην ειναι ενας απλος ιμαντας, αλλα να ειναι εξαρτηση με ρυθμιζωμενη ζωνη,ρυθμιζωθμιζωμενους ιμαντες στους ομους και ρυθμιζωμενο υψος του γαντζου που κραταει το θαμνοκοπτικο. Αγωρασε την εξτρα αν θες. Επισης η λεπτη μισινεζα κοβει ευκολα και γρηγορα αλλα φθειρεται πιο ευκολα απο την χοντρη, εγω βαζω μονη λεπτη[εχω κατργησει την αυτοματη κεφαλη που ειχε με μια αλουμηνενια απλη] Λαδι μιξης husqvarna,stihl η καπιο καλο λαδι μοτοσυκλετας 2Τ. Αν δουλεψεις με μεταλικο δισκο κοπης, προσοχη μεγαλη στην σωστη τοποθετηση! ΔΕΝ ΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ. Αυτα :)

Πολύ σωστή παρατήρηση για την εξάρτηση από τον Panoss. Οτι κι αν πάρεις πρώτα φόρεσε την πάνω σου και κουμπωσε και το εργαλείο να δεις αν σε βολεύει. Αν ρυθμίζει και το μηχανημα(μπρος-πίσω) πάνω στην εξάρτηση ακόμα καλύτερα. Και ΠΡΟΣΟΧΗ στα μέτρα ασφαλείας για εσένα που θα το δουλεύεις και στους γύρω σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #134345 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Θαμνοκοπτικό...
Να σας δώσω ένα link με τις φθηνότερες τιμές της αγοράς.

Τα motoyard κινέζικα [εργαλεία κήπου που έχω μερικά] τα προτιμώ λόγω τιμής και αξιοπιστίας. Και ο έμπορος αυτός είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος για την Ελλάδα με έδρα στην Νάουσα.

Υπόψην μην παραλείψετε να δείτε και τα εργαλεία κοπής καυσόξυλων. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134608 από eightball2020
Απαντήθηκε από eightball2020 στο θέμα Θαμνοκοπτικό...
Αγοραστηκε ενα της mitsubishi στα 55cc με 3 ιππους στα 270ευρω,τιμη πολυ καλη απο ότι έμαθα και ακους ηχο και τρομάζεις,πολυ δυνατο. Σε λίγο πάω χωραφι να το δουλέψω,και ξεκιναω να δω για σκαπτικο τώρα.
Last edit: 9 Χρόνια 11 Μήνες πριν by eightball2020.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ