Λεφτα θα δωσουμε, δουλεια σωστη θα κανουμε;

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133071 από nikos40
Αυτο με τα τζαμια σκετα ακουγεται ενδιαφερον αν οντως γινεται.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133073 από degeor
Περνιέται και στο εξοικονομώ σαν αντικατάσταση υαλοπινάκων από μονά σε διπλά και μέχρι 75€/τμ

Ένας άγνωστος, είναι ένας φίλος που δεν έχεις γνωρίσει ακόμα !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133496 από nikos40
Λοιπον επανερχομαι στο θεμα με νεα!!!
Βρηκα εγκαταστατη θερμομονωσης που θα πληρωθει απο το προγραμμα, και θα ξεκινησει οταν μπει η προκαταβολη.
Δουλευει mapei και εχουμε 22 ευρω υλικα για 5cm μονωση διογκωμενη καφε χρωματος , με χρωματιστο σοβα και 18 ευρω + φπα εργατικα δηλαδη 44 ευρω το μετρο περιπου.
Τωρα το προβλημα ειναι ο λεβητας οπου κανενας δεν δινει αξιολογο λεβητα χωρις να πληρωθει απο εμενα και να μου επιστρεψει τα χρηματα οταν μπουν στον λογαριασμο του!!!
Τελικα με τους mavil primus τι παιζει επιλεγουμε λεβητα με τις ονομαστικες τους θερμιδες η με τα τετραγωνικα που λεει η εταιρια οτι καλυπτουν, δηλαδη ενω με θερμιδες ειμαι για 35αρι, με τα τετραγωνικα που δινει η εταιρια πρεπρι να παω σε 60αρι.
Τι κανουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133498 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Νομίζω ότι σου πιάνει τον ..... κ@&^%

Και εξηγώ:

α) Στα υλικά που σου ζητάει 22 ευρώ, σε χρεώνει το ΦΠΑ, γιατί και αυτός θα το πληρώσει (δεν μπορεί να αγοράσει χωρίς τιμολόγιο) αλλά κάνει το μαλάκα, για να το επωφεληθεί αυτός. Για πες του... οκ φιλαράκι, 22 ευρώ αλλά τα τιμολόγια στο όνομά μου κομμένα.

β) Στην εργασία, .... τι δουλειά θα κάνει ρε και θέλει 18 ευρώ, ψιφίδα 1 x 1 θα κολλήσει? Έχουμε λοιπόν:

5 ευρώ η διογκωμένη, 3 ευρω η σκαλωσιά, 1 ευρώ τα βύσματα, 1 ευρώ το πλέγμα, 3 ευρώ οι κόλες, και 5 ευρώ ο σοβάς (όλα ανά τετραγωνικά και μπόλικα μπόλικα.....) είμαστε στα: 18 ευρώ και με σκαλωσιά παρακαλώ.

Και στα υλικά, σου έπιασε τον πωπό. Για την εργασία τώρα.... ας μη το σχολιάσω. Με διογωμένη και 5 cm δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 35 ευρώ με το φπα. Εκτίμησή μου αυτό....

Καλή δύναμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133500 από nikos40
Στην αρχη μου εβγαζε 20 τα υλικα και μετα μου ειπε συν 2 για το χρωματιστο σοβα.
Ο προηγουμενος μου εδωσε κατευθειαν την τιμη του προγρμματος.
Κατι μου λεει οτι στο τελος δεν θα προλαβω το προγραμμα και θα την πατησουμε.
Αρχισε το αγχος παλι!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133501 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Δεν κατάλαβα, έχει το "πρόγραμμα" τιμή? Και πως την ξέρουν αυτοί?

Ανεξαρτήτως πάχους? Ρε θα μας τρελάνουν πάλι τα "μαστόρια....."?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ