Επιλογή λέβητα πέλλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132918 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Και στην Ισπανία φίλε μου πωλούνται και στο Βέλγιο μάθε πρώτα και μετά μίλα.... εγώ μιλάω με την γνώμη των πελατών μου και δεν έχω κάνα συμφέρον να πάρει το μηχάνημα που του προτείνω εγώ... με τα 24kw που τον προτείνετε δεν θα κάνει τίποτα τα 24kw είναι να ζεστάνει τα 100 τετραγωνικά για 200 και πάνω θέλει τον 15-50kw pelletech που τον προτείνω εγώ να είναι άνετο το μηχάνημα και όχι να ζορίζεται.. ότι μηχάνημα της caminodesign βάλαμε ούτε προβλήματα ούτε τίποτα.. τις πιο πολλές φορές μπαίνει σε αδράνεια... πάντα μιλάω με της γνώμης των πελατών μου και ούτε βγήκα να κατηγορήσω κάποιο μηχάνημα απλά προτείνω κάποιον που το δουλεύουμε και είμαστε ικανοποιημένοι σαν κατάστημα
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132920 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Μιλάμε ακόμε με τετραγωνικά μέτρα και όχι με θερμίδες σωμάτων ? Εκτός και αν το ανέφερε κάπου και μου διαφεύγει . Ούτε εμείς αλλά ούτε εσύ φίλε anisos είμαστε σε θέση να του κάνουμε επίσημη και σωστή θερμιδομέτρηση . Ας την κάνει κάποιος μηχανολόγος και μετά ο άνθρωπος επιλέγει τι μηχάνημα θα πάρει . Ούτε εμείς θα κερδίσουμε κάτι με το αν επιλέξει κάποιο από τα μηχανήματα για τα οποία είμαστε σε θέση να αναλύσουμε και να πούμε στον άνθρωπο δυο πραγματάκια παραπάνω λόγω ότι τα λειτουργούμε καθημερινά . Ο VOSDOGIAN αναφέρει 120τμ. , με το να εγκαταστήσει έναν υπερδιαστασιολογημένο (ελπίζω να το γράφω σωστά) λέβητα δεν νομίζω να βγεί κερδισμένος , απεναντίας θα έχει πολύ μεγαλύτερη κατανάλωση από έναν λέβητα που θα αποδίδει ούτε λιγότερο αλλά και ούτε περισσότερο από όσο χρειάζεται βάσει των θερμίδων των σωμάτων , της μόνωσης του σπιτιού κ.λ.π.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132921 από anisos
Απαντήθηκε από anisos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Ναι για τετραγωνικά μιλάω και εγώ αν κατάλαβα καλά είπε 100 ο ένας όροφος και 126 ο δεύτερος... εάν είναι μόνο 100 είναι μια χαρά 24kw .. εγώ την γνώμη μου λέω και δεν κατηγορώ κανένα μηχάνημα τώρα ο κύριος spyroskosmas γιατί αρπάχτηκε μόλις είδε για τον λέβητα που λέω δεν ξέρω μάλλον θα έχει κάποιο κατώτερο μηχάνημα και δεν θα αντέχει την σύγκριση με τον pelletech
Last edit: 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132924 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Ποιο ήρεμα παιδιά :whistle:


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132927 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ
Γιάννη για να γυρίσουμε στο θέμα
Με τους λεβητες βιομαζας έχεις πιο πολλές επιλογές καυσίμων.
Φυσικα στην Αθηνα δεν παράγεται κανένα βιοκαυσιμο οποτε ολα εχουν μεταφορικά.
Τώρα καιω ενα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ πυρηνοξυλο απο τον Χατζέλη (μαζί με λίγο Alpha)μου έστειλε δυο τόνους 165 €/ τόνο παραδωμενο στην πόρτα μου
Τα πιστοποιημένα πελλετ στην Αθήνα ειναι 350+ Ok με τα πιστοποιημένα μπορεί να κάψεις λίγο λιγοτερο αλλα εδώ μιλάμε για μισή τιμή .. Το creta που εχει και μεγάλη θερμογονο και έρχεται 220/ τόνο παραδωμενο δεν το καίνε ολα τα πελλετομηχανηματα.
Τα βάζεις κάτω διαλέγεις και περνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132928 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Επιλογή λέβητα πέλλετ

anisos έγραψε: εγώ την γνώμη μου λέω και δεν κατηγορώ κανένα μηχάνημα τώρα ο κύριος spyroskosmas γιατί αρπάχτηκε μόλις είδε για τον λέβητα που λέω δεν ξέρω μάλλον θα έχει κάποιο κατώτερο μηχάνημα και δεν θα αντέχει την σύγκριση με τον pelletech


Εγώ κύριε στο μαγαζί μου δίνω τον Caria Της Arikazan. Όλοι τον ξέρουν φαντάζομαι.Τον έχω και στο σπίτι μου.
Δϊνω επίσης τους λέβητες της Lincar που για να βγουν από το εργοστάσιο στην αγορά εξελίσσονταν δεκαοκτώ μήνες.Όταν ο λέβητας ήρθε στην Ελλάδα μας κάναν σεμινάριο.Για τέτοια εταιρία μιλάμε.
Δίνω και τους λέβητες της progetto, που είναι τίμια μηχανήματα.
Αλλά λέω στους πελάτες ότι είναι μια οικονομική λύση, ότι θα καίει παραπάνω, ότι η εταιρία αποκτά τεχνογνωσία μέσα από τις πωλήσεις κλπ. Λέω αλήθεια.
Γι΄αυτό μην παρουσιάζουμε fiat για mercedes. Πανεπιστήμια Κοζάνης και....πιασε τ΄αυγό και κούρευτο.

Γιατί δε λές στον κόσμο για ποιο λόγο δε μπορεί να πουληθεί το μηχάνημα Ιταλία, Αυστρία κλπ;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ