Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124399 από Argyrispro
Απαντήθηκε από Argyrispro στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
pcexpert τα ξύλα που καίς ειναι όλα ξερά; Απο μονώσεις σε τι επίπεδο είσαι; Έχεις καινούργια αλουμίνια; Επίσης ποιά περιοχή μένεις;

Έχω βάλει στο μάτι και θέλω να πάω να τον δώ απο κοντά, τον BUDERUS Logano S121-2 38kw, έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια! Φέτος(το καλοκαίρι) θέλω να βάλω έναν λέβητα και απο του χρόνου να συνεχίσω με τις μονώσεις. Τι γνώμη έχετε για τον Buderus;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124404 από pcexpert
Απαντήθηκε από pcexpert στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
τα ξυλα που εχω ειναι αναμοικτα.και τα καιω αναμοικτα περσινα και φετινα.ειμαι στα τρικαλα.το σπιτι ειναι 15 ετων.εχω αλουμινια βεβαιως.αλλα επειδη ειναι μονοκατοικια και μενω στον οροφο και δεν συνορευω με αλλο σπιτι και δεν εχω καλη μονωση και απο το ταβανι και γυρω στο σπιτι εχω αρκετες απωλειες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124406 από Argyrispro
Απαντήθηκε από Argyrispro στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
Γενικά είσαι ικανοποιημένος απο τον λέβητα σου; Επίσης έχω διαβάσει οτι οι λέβητες όπως και τα ενεργειακά τζάκια θέλουν ξερά ξύλα αλλιώς λένε δεν αποδίδουν και βγάζουν και πίσα! Ισχύει αυτό;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124408 από pcexpert
Απαντήθηκε από pcexpert στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
ναι ξερα θελει για να βγαζει φλογα και να ζεσταινει το νερο.οσο πιο ξερα τοσο καλυτερη αποδοση εχει.εγω βαζω και κανενα λιγοτερο ξερο αλλα πιο πολυ πρεπει ξερα.
στην αρχη ειδα τους ενδυασμους μου για τον saturn.αλλα επειδη μου εκανε ευκολια και επειδη ηταν πανακριβοι οι αλλοι οι καλυτεροι ετσι πηγα σε αυτον.
λιγο στις αρχες το φοβηθηκα γιατι μου φαινοταν δεν ειχα αποδοση.αλλα οταν ζεσταθηκαν ολα δοχειο αδρανειας,σωληνες,καλοριφερ και γενικα το σπιτι τωρα ειμαι αρχοντας.
σημερα πχ που η θερμοκρασια ηταν απο 4 εως 14 περιπου μια φορα εβαλα ξυλα κατα τις 11 και τωρα θα παω να βαλω ακομα μια σε καμια ωρα.και το πρωι θα εχω ανετα 21-22 μεσα στο σπιτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124437 από Argyrispro
Απαντήθηκε από Argyrispro στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
Πόσα κουτσουράκια χωράει ο λέβητας σου;; Γενικά απο ότι καταλαβαίνω πρέπει να είσαι πολύ ευχαριστημένος και αυτό ειναι πολύ καλό!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124445 από pcexpert
Απαντήθηκε από pcexpert στο θέμα Πρόταση για αγορά λέβητα ξύλου!
Ο θαλαμος καυσης του ειναι μακροστενος σε σχεση με αλλους.οι αλλοι εχουν πιο πολυ βαθος και προφανως χωρανε περισσοτερα.Τα ξυλα που εχω δεν ειναι ομοιόμορφα σε σχημα και μεγεθος.Παραδειγμα χωράνε καμια δεκαρια περιπου ξυλα περιπου 10εκ χ 10 εκ.καπως ετσι το υπολογιζω περιπου.τωρα στο περιπου σου λεω.Μπορει να χωράει και 12.Απο οτι το υπολογισα αν το γεμισω 3 φορες τοτε καιω την μερα το πολυ 15 κιλα
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ