Αγορα ξυλολεβητα. Πανακριβος ή ιδεα μου?

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119264 από pcexpert
γυρω στα 5000.....και αγοραζω τα υπολοιπα 3000 ξυλα για 3 χρονια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119278 από kosmidis80
Εννοεις 5000 με εγκατασταση και ολα τα υλικα κομπλε, ετσι?

Συμπεριλαμβανεις και καμιναδα υποθετω ε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119279 από pcexpert
ναι εκει στα 5000 περιπου ολα κομπλε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119298 από χρηστος8
Απο τα μηχανηματα που συζητατε... κατα καιρους εχω τοποθετησει ολες τις μαρκες.
Οι εντυπωσεις μου ως υδραυλικος και μονο...

Ο saturn ειναι καταρχην κλεμμενος σε kw...καμια σχεση ο βαθμος αποδοσης του με τις αναγραφομενες τιμες...θερμοκρασιες καυσαεριων να μελανιασουν τα ανοξειδωτα :lol: ...οι καταναλωσεις στα υψη...ο ξαδερφος μου που τον εχει, λεει αμαν αμαν να βρει καποιον να τον πουλησει κανα χιλιαρικο.

Ο opop με το παλιο πανελ ελεγχου εβγαλε πολλα προβληματα...τα περισσοτερα πανελ αλλαχτηκαν...το καινουργιο πανελ φαινεται οτι ειναι βελτιωμενο.
Δεν το εχω τοποθετησει και δεν εχω αποψη.
Οσον αφορα τον λεβητα ειναι πολυ καλυτερος απο τον saturn...οι αποδοσεις αρκετα καλες...οι θερμοκρασιες καυσαεριων λιγο πανω απο 200 βαθμους.

Ο atmos βρισκεται στο ιδιο επιπεδο με τον opop...πανω κατω εχει τις ιδιες αποδοσεις και τους ιδιους βαθμους καυσαεριων.

Ο vigas βρισκεται ενα κλικ ψηλοτερα απο opop - atmos...6mm κατασκευη με 430 κιλα βαρος το αποδεικνυει...θερμοκρασιες καυσαεριων max 160 βαθμους...πανελ ελεγχου που ρυθμιζει πρωτογενη - δευτερογενη αερα μονος του...αποδοσεις εξαιρετικες.

Στα ιδια επιπεδα με vigas βρισκεται και ο viessman...για καποιους ειναι και καλυτερος...μειονεκτημα του οτι πρεπει να εισαι mike lamar για να μην καπνισει στον ανεφοδιασμο...εξαιτιας της ελλειψης κλαπε.

Ολα τα παραπανω αποτελουν προσωπικη γνωμη απο την εμπειρια μου... δεχομαι και παρατηρησεις :)



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stelios, Gdevil

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119335 από sootos
χρηστο για τον effecta και τον varmobaronen τι γνωμη εχεις?μηπως ξερεις τιποτα και για τον λεβητα πελλετ της effecta?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119339 από χρηστος8

sootos έγραψε: χρηστο για τον effecta και τον varmobaronen τι γνωμη εχεις?μηπως ξερεις τιποτα και για τον λεβητα πελλετ της effecta?



Varmebaronen δαγκωτο, οσον αφορα τους ξυλολεβητες...τον πελλετολεβητα της effecta δεν τον ξερω.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ