Αγορα ξυλολεβητα. Πανακριβος ή ιδεα μου?

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119245 από pcexpert
μαλλον απεκλεισα τον σατουρν.θα παω αυριο το πρωι να μιλησω με αυτον που εχει τους opop.απο οτι ειδα και στα τρια μηχανηματα πιο ογκοδες και πιο καλης ποιοτητας ηταν ο opop,μετα ο ατμος και μετα ο σατουρν.
να ρωτησω κατι αλλο.αν χρειαζομαι 30 kw και βαλω περισσοτερο τι προβλημα θα εχω?θα καιει περισσοτερα ξυλα?τι αλλο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119248 από theoilia
Μην κάνεις και εσύ το λάθος που κάναμε οι περισσότεροι εδώ μέσα.Φώναξε ένα μηχανολόγο να σου βρει τις ανάγκες θέρμανσης του σπιτιού σου και μην εμπιστεύεσαι τον οποιοδήποτε έμπορο.Το κόστος θα είναι πολύ μικρό σε σχέση με τα οφέλη που θα έχεις.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119251 από pcexpert
επειδη το σπιτι μου οπως ειναι διαμορφωνενο και επειδη ειναι ανοιχτο απο παντου και τα σωματα ειναι λιγο μεγαλα χρειαζομαι σιγορυα 30kw.αυτο μου ειπαν οσοι ειδαν το σπιτι μου.και ο ενεργειακος επιθεωρητης που ηρθε και το ειδε το ιδιο μου ειπε.θελω σιγουρα 30.
αν παρω τον vigas και το δοχειο αδρανειας απο το leroy merlin μπορουν να μου κοψουν τιμολογιο για το προγραμμα εξοικονομω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119259 από pcexpert
ισως εχω καταληξει καπου.
μολις βρηκα εδω κοντα και θα παω αυριο πρωι να το δω και να το κλεισω.
τον ξυλολεβητα vigas 29UD - 35KW και το δοχειο αδρανειας panthermika 1000l tank in tank.
βρηκα τελικα ποιοι τα προμηθευουν και πιστευω ειναι η καλυτερη δυνατη λυση
τι λετε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119261 από μανολης
τελικα απο τα 8000e στα ποσα θα πεσεις?

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #119263 από theoilia
Από αυτά που έχω διαβάσει εδώ μέσα νομίζω πως υπάρχει ένας κανόνας για το μέγεθος του δοχείου αδρανείας.50 λίτρα/παραγώμενου KW του λέβητα.Άρα εσύ θες 1750 λίτρα

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ