Συνεργαζομενα μαγαζια για επιδοτηση του Εξοικονωμω

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117118 από MANT
Εψαξα λιγο στο φορουμ αλλα δεν μπορεσα να βρω αν υπαρχει καποια λιστα με συνεργαζομενα μαγαζια με το εξοικονωμω κατ οικον.
Με ενδιαφερει για ηλιακο και για αντλια θερμοτητας.
Σε ενα που πηγα εδω στην περιοχη μου μου ειπε οτι συνεργαζετε μεν αλλα αρχικα τον πληρωνω εγω και οταν ερθει η δοση θα μου τα δωσει πισω :lol: :lol:

Αν ξερει καποιος καποια μαγαζια θα το εκτιμουσα γιατι απο οτι εχω καταλαβει ειναι στα τελευταια του το προγραμμα και θελω να το προλαβω.
Ευχαριστω
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by MANT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117125 από theoilia
Με αυτή την τακτική δυστυχώς δουλεύει η συντριπτική πλειοψηφία των επαγγελματιών.Δύσκολα θα βρεις κάποιον,ειδικά για αντλία θερμότητας που είναι ακριβή,να δουλεύει με τους όρους του προγράμματος.Και αν σκεφτεις πως οι τράπεζες καθυστερούν πολύ να εκταμιεύσουν τα χρήματα άστα να πάνε...

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117293 από MANT
Ειναι περιεργο ομως γιατι τα λεφτα δεν τα χανουν απλα καθυστερουν να πληρωσουν, τοσα λεφτα βγαζουν πια σε αυτη την περιοδο??
Τεσπα αν γνωριζει καποιος καποια μαγαζια ας με ενημερωσει...
Ευχαριστω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117297 από theoilia
Έλα στην θέση τους και σκέψου πως πρέπει να πληρώσεις κας στον προμηθευτή σου,γιατί η πίστωση έχει πεθάνει,και να περιμένεις μετά στην καλύτερη περίπτωση 6 μήνες για να πάρεις τα χρήματα από την τράπεζα.Πέρσι ήμουν αυτήκοος μάρτυρας σε ένα μεγάλο κατάστημα ειδών θέρμανσης με ένα προμηθευτή του.Του ζητούσε να μπουν πρώτα τα χρήματα στην τράπεζα και έπειτα να φορτώση τον λέβητα για να του τον στείλη.Αυτό το εξοικονωμώ έτσι όπως το έχουν δομήση είναι μεγάλη λακαμία.

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #117307 από spyroskosmas
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου σαν κατάστημα...
Η πίστωση σχεδόν έχει πεθάνει, αλλά και όπου δεν έχει πεθάνει δεν υπάρχει πουθενά άνω των 3 μηνών. Ποια δουλειά του εξοικονομώ έχει πληρωθεί πριν τους 3 μήνες; Απάντηση...Τον τελευταίο χρόνο ΚΑΜΙΑ. Αν έχω πίστωση σε κάποιον προμηθευτή μου για 3 μήνες, ευχαρίστως να την μεταφέρω στον πελάτη. ΑΝ του ζητήσω όμως την παραμονή της λήξης της επιταγής μου να το κάνει- εφόσον δεν έχει πληρωθεί η δουλειά από το εξοικονομώ-θα το κάνει;

Το έχω απευθύνει αυτό το ερώτημα σε πελάτες του εξοικονομώ. Η απάντησή τους ήταν ''Που να τα βρώ;'' Το ίδιο ερώτημα λέω κι εγώ ως κατάστημα..''Αν δε μπορεί ο πελάτης να χρηματοδοτήσει τη δική του υπόθεση, πως μπορεί ένα μαγαζί να χρηματοδοτήσει...15; Και πως μπορεί ένα εργοστάσιο παραγωγής π.χ. ηλιακών να χρηματοδοτήσει 1.000ηλιακούς;''

Δεν υπάρχει μαγαζί θεωρώ που να μην έχει χρηματοδοτήσει έστω και μια δουλειά. Δυστηχώς όλων η εμπειρία είναι κακιά.

Σε πελάτη μου δεν προχωρούσαν τα χαρτιά του διότι στο επάγγελμα δεν είχαμε γράψει ''Ιδιώτης'' αλλά ''Συνταξιούχος''. Στην ερώτηση στην τράπεζα ''Μα καλά...Ο ιδιώτης δεν είναι επάγγελμα, όλοι ιδιώτες είμαστε, ο Συνταξιούχος όμως είναι επάγγελμα, μας απάντησε...Κι εγώ τι να κάνω; Αυτά θέλουν...''
Άλλος πελάτης γύρισε πίσω με το δελτίο αποστολής, επειδή στον τόπο προορισμού είχα γράψει ''Έδρα του'' και όχι την διέυθυνσή του. Ρωτάμε ξανά ''Μα η διέυθυνση φαίνεται παραπάνω, η απάντηση ήταν ότι θέλουν να φαίνεται κι εκεί''. Και ανταπαντώ ...''Μα τα είχαμε περάσει με φαξ στο σύμβουλο έργου πριν τα υποβάλλουμε, και μας είπε πως είμαστε ΟΚ, γιατί τώρα δεν είναι ΟΚ; Δεν μας απαντούσαν...''

Πελάτης ζήτησε προκαταβολή τον Ιούλιο και εκταμιέυτηκε αρχές Νοέμβρη. Στην περίπτωση της προκαταβολής που δεν υπάρχει καν έλεγχος δικαιολογητικών, γιατί καθυστέρησε τόσο;

Τι φταίει τελικά που το πρόγραμμα αργεί να πληρώσει; Η απάντηση είναι πολύ απλή.
ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑΣ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ