Ξυλο ή πέλλετ??

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118618 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??

TSIGIS εγραψε:
ΝΑ ΜΑΙ Κ ΕΓΩΩΩΩ!!!! ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!!!!

Γιατί είσαι τεχνικός που ασχολείται με το πέλλετ από το 2007......και άγεσαι και φέρεσαι σαν τσατσά. :lol:

Εγώ στην θέση σου θα "έβγαινα" και θα έλεγα:

"Καλημέρα, καλώς σας βρήκα. Με λένε τάδε είμαι από εκεί, ασχολούμαι χρόνια με το πέλλετ. Εχω φτιάξει, επισκευάσει, εγκαταστήσει, αυτά εκείνα τα άλλα, και νομίζω ότι έχω μια σχετική εμπειρία επάνω στο πέλλετ. Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας και θα ήθελα να προσθέσω τα εξής"

Ετσι φέρεται ένας σωστός τεχνικός......από αρναούτιδες γεμάτος ο τόπος.

Ξεκίνα λοιπόν σωστά από την αρχή. ;) Ολοι μας κάποτε δεν γνωρίζαμε πως είναι το ιντερνετ, και στην πορεία μάθαμε, η μας υπόδειξαν....... να κινούμαστε σωστά.
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118624 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
το καλύτερο ειναι του kosmidi80

εγω καιω ξυλα εχουν τα θετικα αλλα εχουν και τα αρνητικά.

αρνητικά
αυξημένες κλοπες ξύλων

απο ενα φιλο του ΦΑΓΑΝΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΠΑΛΕΤΕς ΞΥΛΑ

τώρα φοβαμε και για τα δικα μου που φετος τα εβαλα στη ταρατσα

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118665 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??

TSIGIS έγραψε: ΝΑ ΜΑΙ Κ ΕΓΩΩΩΩ!!!! ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!!!!


το επομενο λαθακι σου ειναι οτι γραφεις με κεφαλαια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118671 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
αυτο το πελλετ ρε παιδια σε ποια χωρα ασ πουμε εχει πιασει τοσο πολυ;εκτος απο αυτοματισμους απο αποψη ενεργειας τι μπορουν να σε δωσουν αυτα τα σπορια που πεφτουν;αντε οι αεροθερμες πανε κ ερχονται ,για να ζεστανουν νερο ειναι το ζητουμενο.εναν να μου πει για ζεστο νερο χρησης!αν θεωρησουμε οτι η μεγαλη επανασταση εγινε με το πετρελαιο το 1960 δυστυχως το πετρελαιο παραμενει κορυφαιο σε τιμη αποδοση.μια μικρη επαναστασουλα ισως ειναι η οικονομια στα τζακια με το ξυλο.απο τα εννοουμενα μου ξυλο ή πελλετ,ξυλο δαγκωτο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118684 από giorgos.lito
Απαντήθηκε από giorgos.lito στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??

panos79 έγραψε: αυτο το πελλετ ρε παιδια σε ποια χωρα ασ πουμε εχει πιασει τοσο πολυ;εκτος απο αυτοματισμους απο αποψη ενεργειας τι μπορουν να σε δωσουν αυτα τα σπορια που πεφτουν;αντε οι αεροθερμες πανε κ ερχονται ,για να ζεστανουν νερο ειναι το ζητουμενο.εναν να μου πει για ζεστο νερο χρησης!αν θεωρησουμε οτι η μεγαλη επανασταση εγινε με το πετρελαιο το 1960 δυστυχως το πετρελαιο παραμενει κορυφαιο σε τιμη αποδοση.μια μικρη επαναστασουλα ισως ειναι η οικονομια στα τζακια με το ξυλο.απο τα εννοουμενα μου ξυλο ή πελλετ,ξυλο δαγκωτο


Από τα πια γελοία post.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118693 από FERR
Απαντήθηκε από FERR στο θέμα Ξυλο ή πέλλετ??
Το ξύλο είναι μπελάς νομίζω από όλες τις απόψεις,μεταφορά,αποθήκευση μεταφορα στο σημειο καύσης,
Ενω το πελλετ είναι πιο εύχρηστο, με τις συσκευασίες του μπορείς να έχεις άνετα 4σακιδια μέσα στο σπίτι χωρίς να πιάνουν μεγάλο χώρο και προπαντός μην λερώνουν.
Εχουμε και τζακι σπιτι απο τοτε που εβαλα καυστηρα πελλετ,γιατι πριν με το πετρελαιο,το αναβα ολη μερα το τζάκι εννοώ μην τρελαθούμε,τώρα μου κακοφαίνεται να κουβαλάω ξύλα :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ