Ξυλολέβητας με μικρή έξοδο καμινάδας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #110276 από sootos

LEONAS έγραψε:

sootos έγραψε: Φιλοι μου ,εχετε να προτεινετε καποιο λεβητα ξυλου (κατα προτιμηση πυρολυσης) (καλο μηχανημα)σε λογικη τιμη(μεχρι 3000+) γυρω στα 25kw.O οποιος να μπορει να δουλεψει σε οσο το δυνατο μικροτερη διαμετρο καμιναδας .Η δικη μου ειναι φ150 τετραγωνη τσιμεντενια με υψος γυρω στα 11-12 μετρα και πανω σε αυτη πρεπει να κουμπωσει ο ξυλολεβητας και ενας λεβητας πετρελαιου 20kw(δεν ξερω τι εξοδο καμιναδας θα εχει αλλα δεν φανταζομαι μαγαλη)
ΥΓ.ο ξυλολεβητας και ο πετρελαιου θα δουλευουν ταυτοχρονα καθως ειναι για διαφορετικα διαμερισματα



Orligno 200 25kW...; 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν #109375
sootos
Το Άβαταρ του/της sootos
ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ

More Details
να ειστε καλα , η καμιναδα θα ειναι φ180 μονωμενη ινοχ με 11 μετρα υψος ,θα υπαρχει προβλημα με τον καπνο εν ωρα τροφοδοσιας?
η τιμη του orligno ειναι ιδια περιπου με τον vigas 25lv-34kw ο οποιος εχει και αισθητηρα λ.Δεν ξερω αμφιταλαντευομαι



Τελικα τι ειναι η καμιναδα σου ινοξ η' τσιμεντενια ??


εχεις δικιο να απορεις.Λοιπον η οικοδομη ειναι καινουρια (μολις εγινε ο σοβας)εχει αυτη την στιγμη στο λεβητοστασιο την τσιμεντενια,και μετα απο το οτι ειδα πως δεν κουμπωνει πανω τις ξυλολεβητας και πετρελαιου εχω παραγγειλη και ινοχ η οποια θα μπει εξωτερικα και θα κουμπωσει ο ξυλολεβητας(απλως ψαχνομουν μηπως κανω την δουλεια με μια καμιναδα,ειμαι στο ψαξιμο να δω τι μπορω να κανω γιατι δυσκολα τα πραγματα)
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by sootos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ