Ξυλολέβητας με μικρή έξοδο καμινάδας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109909 από sootos
Φιλοι μου ,εχετε να προτεινετε καποιο λεβητα ξυλου (κατα προτιμηση πυρολυσης) (καλο μηχανημα)σε λογικη τιμη(μεχρι 3000+) γυρω στα 25kw.O οποιος να μπορει να δουλεψει σε οσο το δυνατο μικροτερη διαμετρο καμιναδας .Η δικη μου ειναι φ150 τετραγωνη τσιμεντενια με υψος γυρω στα 11-12 μετρα και πανω σε αυτη πρεπει να κουμπωσει ο ξυλολεβητας και ενας λεβητας πετρελαιου 20kw(δεν ξερω τι εξοδο καμιναδας θα εχει αλλα δεν φανταζομαι μαγαλη)
ΥΓ.ο ξυλολεβητας και ο πετρελαιου θα δουλευουν ταυτοχρονα καθως ειναι για διαφορετικα διαμερισματα
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109911 από dimlyk
λεβητα δεν εχω να προτεινω αλλα φροντισε ο καθενας ναχει την δικη του καμιναδα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109913 από mastoras

sootos έγραψε: Φιλοι μου ,εχετε να προτεινετε καποιο λεβητα ξυλου (κατα προτιμηση πυρολυσης) (καλο μηχανημα)σε λογικη τιμη(μεχρι 3000+) γυρω στα 25kw.O οποιος να μπορει να δουλεψει σε οσο το δυνατο μικροτερη διαμετρο καμιναδας .Η δικη μου ειναι φ150 τετραγωνη τσιμεντενια με υψος γυρω στα 11-12 μετρα και πανω σε αυτη πρεπει να κουμπωσει ο ξυλολεβητας και ενας λεβητας πετρελαιου 20kw(δεν ξερω τι εξοδο καμιναδας θα εχει αλλα δεν φανταζομαι μαγαλη)
ΥΓ.ο ξυλολεβητας και ο πετρελαιου θα δουλευουν ταυτοχρονα καθως ειναι για διαφορετικα διαμερισματα


Ψάξε για varmebaronen........εγώ αυτόν με κλειστά τα μάτια θα έπαιρνα.
Σουηδική τεχνολογία

Εαν σου φανεί ακριβούτσικος........



CT Pasqualicchio κορυφαίο Ιταλικό προιόν.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109922 από kosmidis80
Δες τον Vigas, πιο φθηνος απο τους παραπανω που λεει ο Δημητρης και Value for money αγορα! Σε καλυπτει η καμιναδα σου.

Προσοχη στην συνδεση των δυο στην μια καμιναδα! Υπαρχει τροπος παντως ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109929 από sootos
παιδια μου ειπαν τιμη για τον σουηδο και μου σηκωθηκε η τριχα,το ιταλικο μοντελο το μικροτερο εχει εξοδο 150φ και οσο εψαξα τον vigas δεν μπορεσα να δω-καταλαβω την εξοδο του.
(Μακαρι να ηταν ευκολο να βγαλω και αλλη καμιναδα αλλα δεν ειναι.Αυτο θα γινει μονο αν δεν βρω τροπο-ιδανικο λεβητα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #109931 από kosmidis80
Δες εδω για τον Vigas :

www.panthermicashop.gr/dat/F70EBE37/file.pdf

για να σε βοηθησω ο 31 kw εχει Φ160 εξοδο. Λογικα επειδη εσυ εχεις μεγαλο υψος καμιναδας δεν θα εχεις κανενα θεμα ελκυσμου.

υγ. Πιστευω οτι εχεις κατα νου οτι οποιον απο τους πυρολυσης και αν διαλεξεις, θα πρεπει να εχεις και δοχειο αδρανειας ε?

υγ2. Ουδεμια σχεση εχω με την οποια εταιρια πωλησης συστηματων θερμανσης, για να μην παρεξηγηθω! Απλα γουσταρω τρελα το συγκεκριμενο μηχανημα! Οπως βεβαιως γουσταρω και τον Vedolux Lamda, αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ για να καιει κανεις ξυλο!
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ