Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #6579 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

kakos έγραψε: Ειναι χτιστη με ελενιτ 1979 έτσι τα κανανε τοτε. Το καλοκαίρι λεω να περασω απο μεσα ινοχ. Ευτυχως ειναι ιδιεταιρα χοντρη.


και πολύ καλά θα κάνεις...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7228 από frakyd
Απαντήθηκε από frakyd στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

kakos έγραψε: Οκ πάω πάσο εφόσον μιλάει ο πλέον ειδικός και σύμφωνα με αυτά που είδα όντως μετράει τα καυσαέρια, όμως θέλω να πιστεύω ότι η εταιρία είναι σοβαρή και ότι δεν θα έγραφε μπούρδες μόνο και μόνο για να πουλήσει. Γιάννη πέλλετ καίω. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω και πυρινόξυλο όπως και σιτάρι ή κριθάρι. Σήμερα ελαβα και το σχετικό εγχειρίδιο χρήσης στα Αγγλικά απο την εταιρία. Το παραθέτω προς ανάγνωση σε όποιον ενδιαφέρεται. Προσωπικά πιστεύω ότι έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις. Ειδικά σε χρήση με μπόιλερ και 4οδη βάνα εγκαταστάσεις το λογισμικό δίνει ρέστα.

Το εγχειρίδιο εδώ:

www.crocko.com/775ED61767424F21ABAD95D5D4348E53/PFL_ENG_


Γεια σας κ απο μενα,
Ενδιαφερομαι κ γω για τον συγκεκριμενο λεβητα.
Ηθελα να σε ρωτησω πως πανε οι ρυθμισεις κ αν υπαρχει εγχειριδιο ποιο αναλυτικο στα βημματα των ρυθμισεων δηλαδη σε καθε περιπτωση που θελεις να αλλαξεις καυσιμο να σου προτεινει,τι ρυθμισεις να βαζεις κ τετοια.
Παιζει κατι τετοιο?
Γενικα απ οτι καταλαβα πρεπει να εισαι ευχαριστημενος.
Τι καταναλωσεις εχεις γενικα?
Ευχαριστω,
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by frakyd.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7487 από johnx
Απαντήθηκε από johnx στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Γεια σας απο Κρητη..τωρα ετοιμαζομαι για εγκατασταση ενδοδαπεδιας θερμανσης σε καινουργιο σπιτι και προσανατολιζομαι στον λεβητα fuzzy logic 25kw. Εχει καποιος καποιο αντιστοιχο συστημα θερμανσης(λεβητας βιομαζας-ενδοδαπεδια)για να μου πει εντυπωσεις? Ειδα σε σχεδιαγραμμα οτι εχει τη δυνατοτητα να συνεργαστει τριοδη βανα με τον πινακα του..ο λεβητας αυτος εχει και τριοδη βανα στον εξοπλισμο του?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7492 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

johnx έγραψε: Γεια σας απο Κρητη..τωρα ετοιμαζομαι για εγκατασταση ενδοδαπεδιας θερμανσης σε καινουργιο σπιτι και προσανατολιζομαι στον λεβητα fuzzy logic 25kw. Εχει καποιος καποιο αντιστοιχο συστημα θερμανσης(λεβητας βιομαζας-ενδοδαπεδια)για να μου πει εντυπωσεις? Ειδα σε σχεδιαγραμμα οτι εχει τη δυνατοτητα να συνεργαστει τριοδη βανα με τον πινακα του..ο λεβητας αυτος εχει και τριοδη βανα στον εξοπλισμο του?


Εμένα τουλάχιστον δεν είχε!!!

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8068 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Σήμερα Κυριακή ( η ημέρα που ασχολούμαι με τον καυστήρα)τα αποτελέσματα κατανάλωσης.Μετά απο την αλλαγή που έκανα στον τρόπο με τον οποίο διαχειριζόμουν τον λέβητα έκαψα 14,5 τσουβάλια πέλλετ σε 7 ημέρες 14,5Χ15/7=31κιλά κάθε μέρα. Σταθερή θερμοκρασία σπιτιού 21-22 βαθμούς ζεστό νερό απο το μπόιλερ συνέχεια όλη μέρα κάθε μέρα. στο καθάρισμα διαπίστωσα στρώματα πίσσας στα τοιχώματα του χώρου καύσης. Αυτό μάλλον οφείλεται στα συνεχή αναβοσβήματα (stand by) αλλα και στην ποιότητα του πελλετ.





ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8457 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
για χαρα κωστα ο λεβητας σου ποσα χιλιοστα λαμαρινα εχει? α ο πεθερος μου ειναι απο καβαλα και εχει σπιτη στα 500 αλλα μενει μονιμα αντιπαρο και παει μια φορα το χρονο για 15 μερες βολτα καβαλα εχω ερθει και εγω μια φορα πανω ωραια πολυ η καβαλα αν ξαναρθω θα τα πουμε απο κοντα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ