Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27395 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

fisikos50 έγραψε: Αυτά είναι επινοήσεις των Ελληναράδων.

Στείλε ένα e-mail στο εργοστάσιο και ρώτα τους αν εφαρμόζουν τους κανονισμούς της ΕΕ περί εγγυήσεων (2 χρόνια κατ' ελάχιστο) όταν αγοράζεις τα προϊόντα τους και με αυτά που σου λένε εδώ πέρα το σκέφτεσαι να αγοράσεις γιατί σε κοροϊδεύουν και μπορεί να εμφανίσουν και άλλες απαιτήσεις αργότερα. Τα υπόλοιπα θα τα αναλάβουν αυτοί από το εργοστάσιο να τα ξεκαθαρίσουν με τα ντόπια λαμόγια.

Δηλαδή αν πάρω τον λέβητα και τον ρυθμίσω μόνος μου δεν θα έχει εγγύηση, ναι, καλά, μας έπεισαν.

Το μόνο που χρειάζεται για την εγγύηση είναι η απόδειξη αγοράς, όλα τα υπόλοιπα είναι καταχρηστικά, αλλά στο Ελλαδιστάν βρίσκουν και τα κάνουν.


fisikos50 κατανοώ το γεγονός ότι ο εισαγωγέας θέλει να γίνει η πρώτη ρύθμιση απο εξουσιοδοτημένο συνεργάτη του διότι λέβητας είναι και αν κάτι δεν κάνεις καλά ο αντ/πος θα πρέπει να σε αποζημιώσει. Εξάλλου στα πλαίσια της έναυσης είναι και ένα μικρό σεμινάριο για το τί και πώς πρέπει να πειράζεις. Βλέπεις δεν έχουμε όλοι πτυχία στους λέβητες. Και ο συγκεκριμένος πίστεψέ με έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις και όλες στα Αγγλικά. Το θέμα είναι ότι αυτή η διαδικασία είναι μέσα στην τιμή αγοράς και σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρεώνετε κερδοσκοπικά. Θέλω να πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος αντ/πος λειτουργεί πονηρά. :evil:

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27397 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Συμφωνώ ότι ο λέβητας είναι περίπλοκος, και αυτή είναι και η αξία του, η παραμετροποίηση που έχει.

Προφανώς, με τα λεφτά που ζητάνε για την αγορά του, και εφόσον ο πελάτης τη χρειάζεται, παρέχεται και τεχνική βοήθεια (αυτό έλλειπε), από αυτό το σημείο όμως μέχρι του να λέμε ότι άμα δεν πληρώσεις και επιπλέον τόσα για να στον ανάψω, γιατί τόσα γουστάρω, τότε δεν έχεις εγγύηση, χαλαρά θα το είχα ήδη στείλει το e-mail στο εργοστάσιο τώρα που μιλάμε εδώ μέσα.

Υπόψιν, και στους καυστήρες πετρελαίου π.χ. υπάρχει το λεγόμενο "άναμμα" που θα το κάνει ένας από τη NASA, γιατί το εργοστάσιο τους βγάζει με λάθος ρυθμίσεις και πρέπει να έρθει ο Ελληναράς που δεν ξέρει ούτε να διαβάσει τις οδηγίες (αλλά δεν χρειάζεται, γιατί αυτός "ξέρει") να τον ανάψει.

Να μην επεκταθώ, τα έχω γράψει αλλού για τους κρετίνους που "εγκατέστησαν" και "ρύθμισαν" τον καυστήρα μου.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by fisikos50.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27400 από burnerman
Απαντήθηκε από burnerman στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Συνηθως το αναμμα ο εμπορος το βαζει στη τιμη του λεβητα και δεν ειναι σε καμια περιπτωση 120ευρω.
Ενταξει και γω εχω αναλυτη καυσαεριων αλλα δεν το παιζω πηρυνικος επιστημων.

Fisikos μην τους βαζεις ολους σε ενα τσουβαλι ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27422 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Θα μιλήσω με τον εισαγωγέας και θα σας ενημερώσω !!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27494 από fisikos50
Απαντήθηκε από fisikos50 στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

burnerman έγραψε:
Fisikos μην τους βαζεις ολους σε ενα τσουβαλι ;)



Δεν τους βάζω ΟΛΟΥΣ σε ένα τσουβάλι, μερικοί, πολύ λίγοι είναι έξω από το τσουβάλι.


Μιας και είσαι όμως στο επάγγελμα, εσύ προσωπικά δεν έχεις εμπειρία από ανίδεους "συναδέλφους" σου, "αδειούχους" που δίνουν και "πιστοποιητικά" ενώ δεν ξέρουν πού πάνε τα τέσσερα, στα λεβητοστάσια που πηγαίνεις τι βλέπεις, αυτά που βλέπεις οι ιδιοκτήτες μόνοι τους τα έφτιαξαν;

Βέβαια, θα μου πεις, δεν είναι "συναδελφικό" να αναφέρεις αυτά που βλέπεις, έτσι καλύπτονται τα πράγματα στο Ελλαδιστάν, αλλά και ο πελάτης που πληρώνει, καλώς πληρώνει, ας πληρώσει μερικούς (πόσους; ) μέχρι αν είναι τυχερός να βρει έναν από αυτούς που είναι έξω από το τσουβάλι.

Απλά το πρόβλημα είναι ότι τα κορόιδα κάθε μέρα γίνονται και λιγότερα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27565 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
Παιδιά έγω στην Αθήνα βάζω επιτοιχους λέβητες αερίου μιας από της πιο επώνυμες εταιρίας του χώρου.
Πράγματι και αυτοί την πρώτη έναυση αλλά και για την ηλεκτρολογική σύνδεση (ολα είναι τραβηγμένα και αναμένουν στον λέβητα) θέλουν να την κάνουν οι ίδιοι και την χρεώνουν 70€.
Προσωπικά η τιμή τους μου φαίνεται λογική.
Αλλά δεν κρύβω ότι εγώ επιθυμώ την έναυση να την κάνει ο δικό μου καστυρατζής. Τον έχω πλήρη εμπιστοσύνη και παίζουμε με το μηχανημα μέχρι να το φέρουμε στη βέλτιστη τιμή του.

Fisike πολύ θυμωμένο σε βρίσκω με τα μαστόρια τους εμπόρους και γενικά βγάζεις μία τσαντίλα....
Φαντάζομαι να συμμερίζεσαι και την άλλη μεριά που είναι θυμωμένοι με κάποιους φυσικούς που κάνουν ιδιαιτέρα και τα χρέωναν 50αρικά παλαιότερα 40 σήμερα την ώρα και κατάμαυρα.
Αυτα έχει η ελεύθερη αγορά και η ασυδοσία ταυτόχρονα....
Προσωπικά πολιτικοιδεολογικά δεν με ενοχλεί καθόλου να αλλάξουν όλα αυτά αρκεί το σύστημα να με ανταμείβει αξιοπρεπώς.
Όλα τα άλλα που λεμε είναι στην λογική του διαιρε και βασίλευε....

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.134 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ