Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5743 από jnet

kris76 έγραψε:

kakos έγραψε: Ο κωδικός είναι ο 147 για τον δικό μου τουλάχιστον που είναι ο Fuzzy Logic 25Kw. Σχετικά με τις ρυθμίσεις υπάρχει ένα θέμα. Και εμένα ο αντ/πος μου έβαλε κάποιες ρυθμίσεις όμως πιστεύω ότι θέλει περισσότερο ψάξιμο. Σχετικά με το μενού έχει πολλές παραμέτρους. Στις 4 ημέρες που συνολικά τον έχω δεν έχει σταματήσεις σχεδόν ποτέ εξαιτίας του συστήματος Fuzzy Logic του οποίου η λογική είναι να διατηρεί ζεστά νερά συνέχεια. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερη? κατανάλωση (σχετικό βέβαια και αυτό). Συγκεκριμένα υπολογίζει με βάση την εξωτερική θερμοκρασία πώς πρέπει να δουλεύει. Ετσι ο ανεμιστήρας που δουλεύει συνέχεια σχεδόν, αυξομειώνει στροφές ανάλογα με την απόδοση που πρέπει να λειτουργεί ο λέβητας. Τις περισσότερες ώρες δουλεύει στο ελάχιστο (είναι ρυθμισμένο στο 30% της απόδοσής του. Αυτό μεταφράζετε σε περίπου 2 15Κιλα το 48ωρο....Είναι αρκετά αν σκεφτεί κανένας ότι στο κόστος θα μου έρθει περίπου όσο το πετρέλαιο (άντε λίγοι ποιο χαμηλά) όμως με απίστευτη ζέστη - ζεστά νερά - 24ώρες το 24ωρο κάτι που στερούμουν απο αυτό.


215 κιλα το 48ωρο?πολλα μου φαινονται.ποσα τετραγωνικα ζεσταινεις?θερμοκρασια χωρου τι εχεις?
μηπως θα πρεπει να το ψαξεις λιγο?


2 δεκαπεντακιλα εχει γράψει...

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #5756 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
για χαρα εχει κανενας αυτον το λεβητα για να μου πει εντυπωσεις
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5763 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

jnet έγραψε:

kris76 έγραψε:

kakos έγραψε: Ο κωδικός είναι ο 147 για τον δικό μου τουλάχιστον που είναι ο Fuzzy Logic 25Kw. Σχετικά με τις ρυθμίσεις υπάρχει ένα θέμα. Και εμένα ο αντ/πος μου έβαλε κάποιες ρυθμίσεις όμως πιστεύω ότι θέλει περισσότερο ψάξιμο. Σχετικά με το μενού έχει πολλές παραμέτρους. Στις 4 ημέρες που συνολικά τον έχω δεν έχει σταματήσεις σχεδόν ποτέ εξαιτίας του συστήματος Fuzzy Logic του οποίου η λογική είναι να διατηρεί ζεστά νερά συνέχεια. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερη? κατανάλωση (σχετικό βέβαια και αυτό). Συγκεκριμένα υπολογίζει με βάση την εξωτερική θερμοκρασία πώς πρέπει να δουλεύει. Ετσι ο ανεμιστήρας που δουλεύει συνέχεια σχεδόν, αυξομειώνει στροφές ανάλογα με την απόδοση που πρέπει να λειτουργεί ο λέβητας. Τις περισσότερες ώρες δουλεύει στο ελάχιστο (είναι ρυθμισμένο στο 30% της απόδοσής του. Αυτό μεταφράζετε σε περίπου 2 15Κιλα το 48ωρο....Είναι αρκετά αν σκεφτεί κανένας ότι στο κόστος θα μου έρθει περίπου όσο το πετρέλαιο (άντε λίγοι ποιο χαμηλά) όμως με απίστευτη ζέστη - ζεστά νερά - 24ώρες το 24ωρο κάτι που στερούμουν απο αυτό.


215 κιλα το 48ωρο?πολλα μου φαινονται.ποσα τετραγωνικα ζεσταινεις?θερμοκρασια χωρου τι εχεις?
μηπως θα πρεπει να το ψαξεις λιγο?


2 δεκαπεντακιλα εχει γράψει...


Να ο πρώτος που τον έχει...

Κώστα επειδή ο λέβητας που εχεις είναι αρκετά ενδιαφέρον δεν ανοιγεις ενα θέμα να τον περιγράψεις.
Ηταν και στις δικές μου τις επιλογές ομως τελικά επαψε να είναι.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5764 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
καλημερα το σπιτη ειναι 160 τμ + 65 τ0 γκαραζ με 2 σωματα μεσα εχει 2 θερμοστατες και αυτονομια γιτι οι κρεβατοκαμαρες ειναι πιο ψηλα απο κουζινα σαλονικαι εχει και ηλιακο 3πλης ενεργειας {ηλιο ρευμα και καλοριφερ και ανακυκλοφορια για το ζεστο νερο. 25 kw σα λιγα μου κανουν στο σαιτ το δινη για 100-300 τμ. και αποδοση 93% μαλλον μουφα ειναι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5829 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;
ΓΙαννη μουφα δεν ειναι ομως χρειαζεται να μπεις στην διαδηκασια να κανεις ρυθμισεις απο μονος σου προκειμενω να βρεις τον καλυτερο βαθμο αποδοσης σε σχεση με το καυσιμο. Παντως ζήτησα απο την εταιρία να μου στειλει μεσω email έστω και στα αγγλικά το πληρες ενγχειριδιο χρήσης και μεχρι στιγμής με εγραψαν.Ελπιζω οτι θα καταφερω καλύτερες ρυθμίσεις.υπομονη

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5830 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Έχει κανείς τον P100 Platinum Kostrzewa;

jnet έγραψε:

jnet έγραψε:

kris76 έγραψε:

kakos έγραψε: Ο κωδικός είναι ο 147 για τον δικό μου τουλάχιστον που είναι ο Fuzzy Logic 25Kw. Σχετικά με τις ρυθμίσεις υπάρχει ένα θέμα. Και εμένα ο αντ/πος μου έβαλε κάποιες ρυθμίσεις όμως πιστεύω ότι θέλει περισσότερο ψάξιμο. Σχετικά με το μενού έχει πολλές παραμέτρους. Στις 4 ημέρες που συνολικά τον έχω δεν έχει σταματήσεις σχεδόν ποτέ εξαιτίας του συστήματος Fuzzy Logic του οποίου η λογική είναι να διατηρεί ζεστά νερά συνέχεια. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να έχει μεγαλύτερη? κατανάλωση (σχετικό βέβαια και αυτό). Συγκεκριμένα υπολογίζει με βάση την εξωτερική θερμοκρασία πώς πρέπει να δουλεύει. Ετσι ο ανεμιστήρας που δουλεύει συνέχεια σχεδόν, αυξομειώνει στροφές ανάλογα με την απόδοση που πρέπει να λειτουργεί ο λέβητας. Τις περισσότερες ώρες δουλεύει στο ελάχιστο (είναι ρυθμισμένο στο 30% της απόδοσής του. Αυτό μεταφράζετε σε περίπου 2 15Κιλα το 48ωρο....Είναι αρκετά αν σκεφτεί κανένας ότι στο κόστος θα μου έρθει περίπου όσο το πετρέλαιο (άντε λίγοι ποιο χαμηλά) όμως με απίστευτη ζέστη - ζεστά νερά - 24ώρες το 24ωρο κάτι που στερούμουν απο αυτό.


215 κιλα το 48ωρο?πολλα μου φαινονται.ποσα τετραγωνικα ζεσταινεις?θερμοκρασια χωρου τι εχεις?
μηπως θα πρεπει να το ψαξεις λιγο?




2 δεκαπεντακιλα εχει γράψει...


Να ο πρώτος που τον έχει...

Κώστα επειδή ο λέβητας που εχεις είναι αρκετά ενδιαφέρον δεν ανοιγεις ενα θέμα να τον περιγράψεις.
Ηταν και στις δικές μου τις επιλογές ομως τελικά επαψε να είναι.




Είμαι ακόμη στο ψάξιμο των ρυθμισεων. Μόλις βγαλω ασφαλή συμπεράσματα θα γραψω αρκετα.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by kakos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ