Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93231 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε:

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε:

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε: To Θέμα ειναι Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας και το ερωτημα εχει καταντησει σν να ρωταει καποιος ποια ειναι μεγαλυτερη ομαδα ο Ολυμπιακος ο Παναθηναικος ο Παοκ ο Αρης κ.τ.λ,αν ρωτησεις Ολυμπιακακια θα σου πει ο Ολυμπιακος αν ρωτησεις Παοκτση θα σου πει ο ΠΑΟΚ και παει λεγοντας,ακρη δεν βγαινει και οι περισσοτεροι οσο αμερολυπτοι και να θελουν να ειναι δεν μπορουν,εδω στο φορουμ ειπαμε ενημερωνομαστε αλλα εγω ακρη δεν βγαζω π.χ ο fritakos υποστηριζει τον thermastahl (fritako αφου τους πηρες τοσες φορες τους μηχανολογους της thermastahl τηλ. για να σου λυσουν όλες τις απορίες ακόμα και τις αρκετά εξιδεικευμενες για ξανα παρτους τηλ. και ρωτα τους αυτο που ξεχασαν να σου πουν και που σου ειπα για τις πραγματικες Θερμιδες του λεβητα σου την θερμοκρασια καυσαεριων και την πραγματικη αποδοση !)οτι ειναι και οικονομικος και αλλου στο φορουμ εχω διαβασει οτι τρωει το συμπαν,αντε τωρα βγαλε ακρη!
Εδω για να καταλαβεις φιλε taxmines υπαρχουν ανθρωποι που υποστιριζουν και πινουν νερο στο ονομα της prity και αλλοι τα φτυνουν(που πραγματικα ειναι υποδιεστερα τα προιοντα τις prity και εχουν δικαιο οι φτυστες!),φιλε μαθε οσα μπορεις στο energ και μετα τραβα δες οτι σε ενδιαφερει απο κοντα,οσα περισσοτερα γνωριζεις τοσο το καλυτερο και στο τελος αποφασισε μονος σου!


Ολα τα πραγματα εχουν υποστηρικτές και οχι...αλλιως θα υπηρχε ΜΙΑ μαρκα σε κάθε ειδος, τις υπολοιπες δεν θα τις αγόραζε κανένας.
Για τον Thermostahl τις πραγματικές θερμίδες του λέβητα δεν εχω τρόπο να τις μετρήσω :unsure: Αυτο που μπορώ να μετρησω ειναι θερμοκρασιες καυσαερίων που είναι σε πληρη ισχυ 165 - 170. Με 10 μερες ακαθαριστο φτανει τους 180 και την κατανάλωση που ειμαι περιπου στο 50% σε σχέση με το πετρελαιο.
Τωρα για τα υπόλοιπα νομιζω οτι πρέπει να δεχόμαστε αυτα που λέει και ο κατασκευαστης (και υπογραφει για αυτό) γιατι αν ειναι να αμφησβητουμε, ο καθένας μπορει να πει οτι ενας γνωστος του είπε οτι ο μηχανολογοσ, ο ιδιοκτητης η και εγω δεν ξέρω ποιος του είπε οτι αλλα ισχύουν και αλλα γραφουν. Αυτο δλδ δεν μπορει να συμβει σε λεβητα τουρκικο βουλγαρικο γερμανικό η σοηδικό????
Μονο οι Ελληνες ειναι απατεωνες ????(και σιγουρα δεν είναι ολοι) B)

fritako δεν χρειαζετε να τις μετρησεις για να τις βρεις τις παραγματικες θερμιδες του λεβητα σου παρε ενα τηλ. στην Thermostahl κανε τον ενδιαφερομενο αγοραστη και θα σου πουν αυτο που σου λεω,το ξαναγραψα στο θεμα με την παρουσιαση του λεβητα σου και δεν θελεις να με πιστεψεις,πες τους εχω ενα σπιτι μετρημενο απο μηχανολογο που με τις απωλειες θελει 30,000 θερμιδες και αν δεν σου πουν θα βαλεις τον 50ρη να μου τρυπησεις την μυτη,και ρωτα και το γιατι να βαλω μεγαλυτερο απ'οτι χρειαζομαι, αφου κιολας λες οτι οτι πρέπει να δεχόμαστε αυτα που λέει και ο κατασκευαστης τοτε τοτε δεξου το γιατι πηγα απο το εργοστασιο και μου το ειπαν οι ιδιοι,το αν το κανουν και οι αλλοι οπως οι Τουρκοι,Βουλγαροι,Γερμανοι κ.τ.λ που λες δεν ξερω,ισος και μαλλον,αλλα δεν το ξερω με σιγουρια,αν μου το ελεγε ομως το αφεντικο ο Τουρκος ο Βουλγαρος ο Γερμανος τοτε θα ελεγα οτι σιγουρα ισχυει!


Στο σπίτι μου εχω 30.000kcal σε 3 αυτονομίες και ενα boiler 160 lit, οταν μιλησα με το εργοστασιο μου προτειναν εκεινοι τον 40.000 και μαλιστα μου ειπαν οτι οριακα θα εκανε και ο mini bio στις 30.000. Αυτο που λεσ στι δική μου περιπτωση δεν ισχυσε και μου προτειναν αυτο που επρεπε και η πράξη αποδειξε οτι σωστα μου προτειναν. Το σπιτι ζεστανει πολυ πιο γρηγορα απ οτι ο 35.000 λεβητας πετρελαιου που ειχα!!
Παντως είναι λιγο απίθανο και περιεργο ενα διευθ εργοστασιου ή ιδιοκτητης να βαζει την υπογραφή του και να παιρνει την ευθυνη γι αυτο που λεεί και μετά στο καθενα που τον παίρνει τηλεφωνο να λεει οτι η υπογραφη του δεν ισχυει!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Καταλαβαινεις οτι αυτό εχει και νομικές κυρώσεις οπότε αν είχε γραψει μαιμουδες δεν θα το διατυμπανιζε θα έκανε την παπια :whistle: :whistle:

Kαλα φιλε τοτε μην με πιστευεις,εγω ειπα κιολας οτι την εκτημισα την ειληκρινια του ,δεν το διατυμπανισζε κιολας αλλα επειδη το παιζα ξερολας κιολας και του εκανα την ερωτηση γιατι μου ειπε να παρω τον HL-60 αφου η αναγκες του σπιτιου μου ειναι ουτε 30.000 θερμιδες εκει πανω μου απαντησε,οπως σου ειπα και πριν ευλολο ειναι να τσιμπανε προς τα πανω την ονομαστικη ισχυ και ακομη και οι Ξενοι πρεπει να το κανουν αλλα δεν μου το ειπε κανενας τους προσωπικα ,το μονο που προσεξα ειναι οτι στα περισσοτερα μηχανηματα που πηρα προσφορα ολοι μου συνηστουσαν να παρω περισσοτερες kw απ'οτι χρειαζοταν το σπιτι μου και αυτο με κανει να πιστευω οτι ειναι πολυ διαδεδομενο το σπορ του βαφτισματος προς τα πανω των λεβητων ,πιστευω ομως οτι για μηχανηματα με πιστοποιησεις απο μεγαλους οργανισμους ειναι πολυ πιο δυσκολο να ξεφευγουν απο την πραγματικη τους ισχηκαι να γραφουν οτι θελουν!



Πες μου ομως γιατι εγω με 30.000kcal + boiler 160lit εχω 22 βαθμους ανετα και θερμοκρασια νερων ποτε κατω απο 60.
Δεν με νοιαζει πια ειναι η πραγματική αποδοση σε θερμιδες απο τη στιγμη που ζεσταινομαι μια χαρα !!!

Παντως η υπερδιαστασιολογηση των σωμάτων αλλα και των προτεινομενων καυστηρων είναι συνηθισμενο γεγονος. Βεβαια ακόμα αν ο λεβητας αποδιδει πραγματικά τις θερμιδες που λεει στο νερό δεν σημαινει οτι αυτες πανε και στο σπίτι σου. Υπαρχουν πολλες απωλειες και στη εγκατασταση οποτε ο κάθε εππαγελματιας (υδραλικος η εμπορος) προτιμάει να πουλησει ενα μεγαλυτερο μηχανημα και να εχει το κεφαλι του ησυχο και να βγαλει και κατι παραπανω παρα να γκρινιαζεις οτι κρυωνεις

Kαλα τωρα θελει και απαντηση αυτο που ρωτας?
Εδω δεν ειχαμε χειμωνα στη Θεσ/νικη φετος τι χειμωνα σας εκανε στην Αθηνα ρε fritako?
Εγω για αν φανταστεις φετος με 30w ξυλολεβητα για 140 μετρα σπιτι(200 ειναι αλλα δεν ζεσταινω το υμηυπογειο φετος)τις περισσοτερες μερες με ενα γεμισμα τις εβγαλα και μιλαμε για 24σαρια μεσα στο σπιτι οχι 22 που λες,εδω και με ενα μηχανημα 10 kw την εβγαζα με τον φετινο χειμωνα που ειχαμε,σοβαρα μιλας τωρα 37-38 (12 ευρω την ημερα ,360 ευρω τον μηνα!) κιλα πελλετ την ημερα για 150 μετρα σπιτι στην ΑΘΗΝΑ με την φετινη ανοιξη αντι για χειμωνα που΄χατε(εχω φιλους ρακεταδες στην Αθηνα και φετος μου λενε ενα μεγαλο καλοκαιρι ηταην ουτε καν ανοιξη!) και χαιρεσαι κιολας?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93232 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
Το παράδοξο φέτος ήταν οι πολλοί νότιαδες.. Οταν είναι βόρειας, που ειναι οι συνηθησ ανεμοι το χειμωνα, έχει κρύο σε όλη την χώρα .. Με τους νότιαδες έχει κρύο από Λάρισα και πάνω ( ο Νότιας κάνει χιονιά στην βόρεια Ελλάδα) .. Στην νότια Ελλάδα με νότιαδες παίζεις ρακετες αν δεν βρέχει ...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93235 από fritakos
Απαντήθηκε από fritakos στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

valsam έγραψε:

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε:

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε:

fritakos έγραψε:

valsam έγραψε: To Θέμα ειναι Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας και το ερωτημα εχει καταντησει σν να ρωταει καποιος ποια ειναι μεγαλυτερη ομαδα ο Ολυμπιακος ο Παναθηναικος ο Παοκ ο Αρης κ.τ.λ,αν ρωτησεις Ολυμπιακακια θα σου πει ο Ολυμπιακος αν ρωτησεις Παοκτση θα σου πει ο ΠΑΟΚ και παει λεγοντας,ακρη δεν βγαινει και οι περισσοτεροι οσο αμερολυπτοι και να θελουν να ειναι δεν μπορουν,εδω στο φορουμ ειπαμε ενημερωνομαστε αλλα εγω ακρη δεν βγαζω π.χ ο fritakos υποστηριζει τον thermastahl (fritako αφου τους πηρες τοσες φορες τους μηχανολογους της thermastahl τηλ. για να σου λυσουν όλες τις απορίες ακόμα και τις αρκετά εξιδεικευμενες για ξανα παρτους τηλ. και ρωτα τους αυτο που ξεχασαν να σου πουν και που σου ειπα για τις πραγματικες Θερμιδες του λεβητα σου την θερμοκρασια καυσαεριων και την πραγματικη αποδοση !)οτι ειναι και οικονομικος και αλλου στο φορουμ εχω διαβασει οτι τρωει το συμπαν,αντε τωρα βγαλε ακρη!
Εδω για να καταλαβεις φιλε taxmines υπαρχουν ανθρωποι που υποστιριζουν και πινουν νερο στο ονομα της prity και αλλοι τα φτυνουν(που πραγματικα ειναι υποδιεστερα τα προιοντα τις prity και εχουν δικαιο οι φτυστες!),φιλε μαθε οσα μπορεις στο energ και μετα τραβα δες οτι σε ενδιαφερει απο κοντα,οσα περισσοτερα γνωριζεις τοσο το καλυτερο και στο τελος αποφασισε μονος σου!


Ολα τα πραγματα εχουν υποστηρικτές και οχι...αλλιως θα υπηρχε ΜΙΑ μαρκα σε κάθε ειδος, τις υπολοιπες δεν θα τις αγόραζε κανένας.
Για τον Thermostahl τις πραγματικές θερμίδες του λέβητα δεν εχω τρόπο να τις μετρήσω :unsure: Αυτο που μπορώ να μετρησω ειναι θερμοκρασιες καυσαερίων που είναι σε πληρη ισχυ 165 - 170. Με 10 μερες ακαθαριστο φτανει τους 180 και την κατανάλωση που ειμαι περιπου στο 50% σε σχέση με το πετρελαιο.
Τωρα για τα υπόλοιπα νομιζω οτι πρέπει να δεχόμαστε αυτα που λέει και ο κατασκευαστης (και υπογραφει για αυτό) γιατι αν ειναι να αμφησβητουμε, ο καθένας μπορει να πει οτι ενας γνωστος του είπε οτι ο μηχανολογοσ, ο ιδιοκτητης η και εγω δεν ξέρω ποιος του είπε οτι αλλα ισχύουν και αλλα γραφουν. Αυτο δλδ δεν μπορει να συμβει σε λεβητα τουρκικο βουλγαρικο γερμανικό η σοηδικό????
Μονο οι Ελληνες ειναι απατεωνες ????(και σιγουρα δεν είναι ολοι) B)

fritako δεν χρειαζετε να τις μετρησεις για να τις βρεις τις παραγματικες θερμιδες του λεβητα σου παρε ενα τηλ. στην Thermostahl κανε τον ενδιαφερομενο αγοραστη και θα σου πουν αυτο που σου λεω,το ξαναγραψα στο θεμα με την παρουσιαση του λεβητα σου και δεν θελεις να με πιστεψεις,πες τους εχω ενα σπιτι μετρημενο απο μηχανολογο που με τις απωλειες θελει 30,000 θερμιδες και αν δεν σου πουν θα βαλεις τον 50ρη να μου τρυπησεις την μυτη,και ρωτα και το γιατι να βαλω μεγαλυτερο απ'οτι χρειαζομαι, αφου κιολας λες οτι οτι πρέπει να δεχόμαστε αυτα που λέει και ο κατασκευαστης τοτε τοτε δεξου το γιατι πηγα απο το εργοστασιο και μου το ειπαν οι ιδιοι,το αν το κανουν και οι αλλοι οπως οι Τουρκοι,Βουλγαροι,Γερμανοι κ.τ.λ που λες δεν ξερω,ισος και μαλλον,αλλα δεν το ξερω με σιγουρια,αν μου το ελεγε ομως το αφεντικο ο Τουρκος ο Βουλγαρος ο Γερμανος τοτε θα ελεγα οτι σιγουρα ισχυει!


Στο σπίτι μου εχω 30.000kcal σε 3 αυτονομίες και ενα boiler 160 lit, οταν μιλησα με το εργοστασιο μου προτειναν εκεινοι τον 40.000 και μαλιστα μου ειπαν οτι οριακα θα εκανε και ο mini bio στις 30.000. Αυτο που λεσ στι δική μου περιπτωση δεν ισχυσε και μου προτειναν αυτο που επρεπε και η πράξη αποδειξε οτι σωστα μου προτειναν. Το σπιτι ζεστανει πολυ πιο γρηγορα απ οτι ο 35.000 λεβητας πετρελαιου που ειχα!!
Παντως είναι λιγο απίθανο και περιεργο ενα διευθ εργοστασιου ή ιδιοκτητης να βαζει την υπογραφή του και να παιρνει την ευθυνη γι αυτο που λεεί και μετά στο καθενα που τον παίρνει τηλεφωνο να λεει οτι η υπογραφη του δεν ισχυει!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Καταλαβαινεις οτι αυτό εχει και νομικές κυρώσεις οπότε αν είχε γραψει μαιμουδες δεν θα το διατυμπανιζε θα έκανε την παπια :whistle: :whistle:

Kαλα φιλε τοτε μην με πιστευεις,εγω ειπα κιολας οτι την εκτημισα την ειληκρινια του ,δεν το διατυμπανισζε κιολας αλλα επειδη το παιζα ξερολας κιολας και του εκανα την ερωτηση γιατι μου ειπε να παρω τον HL-60 αφου η αναγκες του σπιτιου μου ειναι ουτε 30.000 θερμιδες εκει πανω μου απαντησε,οπως σου ειπα και πριν ευλολο ειναι να τσιμπανε προς τα πανω την ονομαστικη ισχυ και ακομη και οι Ξενοι πρεπει να το κανουν αλλα δεν μου το ειπε κανενας τους προσωπικα ,το μονο που προσεξα ειναι οτι στα περισσοτερα μηχανηματα που πηρα προσφορα ολοι μου συνηστουσαν να παρω περισσοτερες kw απ'οτι χρειαζοταν το σπιτι μου και αυτο με κανει να πιστευω οτι ειναι πολυ διαδεδομενο το σπορ του βαφτισματος προς τα πανω των λεβητων ,πιστευω ομως οτι για μηχανηματα με πιστοποιησεις απο μεγαλους οργανισμους ειναι πολυ πιο δυσκολο να ξεφευγουν απο την πραγματικη τους ισχηκαι να γραφουν οτι θελουν!



Πες μου ομως γιατι εγω με 30.000kcal + boiler 160lit εχω 22 βαθμους ανετα και θερμοκρασια νερων ποτε κατω απο 60.
Δεν με νοιαζει πια ειναι η πραγματική αποδοση σε θερμιδες απο τη στιγμη που ζεσταινομαι μια χαρα !!!

Παντως η υπερδιαστασιολογηση των σωμάτων αλλα και των προτεινομενων καυστηρων είναι συνηθισμενο γεγονος. Βεβαια ακόμα αν ο λεβητας αποδιδει πραγματικά τις θερμιδες που λεει στο νερό δεν σημαινει οτι αυτες πανε και στο σπίτι σου. Υπαρχουν πολλες απωλειες και στη εγκατασταση οποτε ο κάθε εππαγελματιας (υδραλικος η εμπορος) προτιμάει να πουλησει ενα μεγαλυτερο μηχανημα και να εχει το κεφαλι του ησυχο και να βγαλει και κατι παραπανω παρα να γκρινιαζεις οτι κρυωνεις

Kαλα τωρα θελει και απαντηση αυτο που ρωτας?
Εδω δεν ειχαμε χειμωνα στη Θεσ/νικη φετος τι χειμωνα σας εκανε στην Αθηνα ρε fritako?
Εγω για αν φανταστεις φετος με 30w ξυλολεβητα για 140 μετρα σπιτι(200 ειναι αλλα δεν ζεσταινω το υμηυπογειο φετος)τις περισσοτερες μερες με ενα γεμισμα τις εβγαλα και μιλαμε για 24σαρια μεσα στο σπιτι οχι 22 που λες,εδω και με ενα μηχανημα 10 kw την εβγαζα με τον φετινο χειμωνα που ειχαμε,σοβαρα μιλας τωρα 37-38 (12 ευρω την ημερα ,360 ευρω τον μηνα!) κιλα πελλετ την ημερα για 150 μετρα σπιτι στην ΑΘΗΝΑ με την φετινη ανοιξη αντι για χειμωνα που΄χατε(εχω φιλους ρακεταδες στην Αθηνα και φετος μου λενε ενα μεγαλο καλοκαιρι ηταην ουτε καν ανοιξη!) και χαιρεσαι κιολας?


Σε αυτο το χειμώνα έκαψα μέχρι αρχές Ιανουαρίου 1 τόνο πετρέλαιο !!
Δηλαδή με σημερινές τιμες 20€/ημερα
Τωρα πως ζεστενεσαι με 10kw δεν ξέρω.
Νομίζω όμως οτι είμαστε εντελώς ΕΚΤΟΣ θέματος.
Ο taxmine ρώτησε τι να πάρει οπότε ας πει ο καθένας την άποψη του. (άμα βγάλει άκρη :whistle: )
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by fritakos.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": taxmines

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93243 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

agge72 έγραψε:

electron έγραψε:

agge72 έγραψε:
electron

Σου εξηγησα εγω πολλες φορες αλλα δεν λες να καταλαβεις η δεν θες να καταλαβεις.
Για να μετρησουμε λεβητα θα πρεπει η μετρηση να γινει στην ονομαστικητου ισχυ.
Στo δικοσου(λεβητα)θα πρεπει η μετρηση να γινει στα 29kw περιπου.
Mε ρυθμιση χρονου αναμονης 50 δευτερολεπτα και 2 δευτερολεπτα ριψη πελλετ δεν περνουμε ισχυ
πανω απο 15kw.
Την πιστοποιηση EN 303-5 απο που το πηρε η μαβιλ απο την σημαια θες να μας πει οτι μπωρει να
τοποθετηθη στην Γερμανια-Αυστρια-Αμερικη κ.α με τις πιστοποιησης που εχει?
Μαλλον θα τους παρουν με της πετρες αν γινει κατι τετοιο να εισαι σιγουρος!!!!
Και ενα τελευταιο εγω προσωπικα για αυτον τον (λεβητα)δεν θα εδινα πανω απο 1200e.


Ωραία και εγώ σου απαντώ.

1) δεν με ενδιαφέρει για τον αν μπορεί η δεν μπορεί να πουληθεί στις ξένες αγορές. Έμενα με νοιάζει στον τόπο μου και με την ισχύουσα νομοθεσία να ειμαι "καλυμμένος" πράγμα που ισχύει.

2) Εφόσον έχει πιστοποιητικά σημαίνει οτι έχει εχει μετρηθεί για τους βαθμούς αποδόσεων. Αν υπονοείς ότι είναι μαϊμού η κατι αλλο απόδειξε το στην εταιρία και οχι σε εμενα.

3) ελεύθερη αγορά έχουμε. Δεν σε υποχρέωσε κάνεις να το πάρεις. Κατ'εμε ομως είναι απαράδεκτο να βγαίνεις και να λες οτι δεν θα έδινες παραπάνω απο 1200€, καθώς υπονοείς άμεσα οτι υπάρχει κερδοσκοπικό παιχνίδι απο την μεριά της εταιρίας και των εμπόρων.

Εχε υποψη σου οτι ενδεχόμενος να παρακολουθούν απο την εταιρία το forum και τις διάφορες αναρτήσεις, ασχέτως αν δεν επεμβαίνουν, (είναι δικαίωμα τους), πιθανόν όμως κάποια στιγμη να κινηθούν και νομικά σε περίπτωση που θιχτούν τα όπια συμφέροντα τους.

κάνεις δεν ξέρει.

Από εκεί και πέρα εγω στην θέση σου θα ήμουν ποιο προσεχτικός.

επίσης δεν έχει σημασία το πως έγινε η δικιά μου μέτρηση με όλα αυτά. Στο ξαναλέω για τον αν έγινε σωστά η λάθος είναι άλλο θέμα. Εγώ άπλα ήθελα να δω τα μονοξείδια.



Πες στην μαβιλ η αν μας διαβαζει καποιος τις μαβιλ να μας δειξη την πιστοποιηση ΕΝ 303-5.
Τα συμφεροντα τα δικατους ειναι δικατους τα δικασου συμφεροντα πια ειναι δεν μας ειπες?


Δεν εχω να πω τίποτα και σε κανέναν. ΕΣΥ που λες ότι δεν έχει πιστοποίηση, η λες ότι την πηρε και καλά με πλάγιο τρόπο και άλλα τέτοια, ΕΣΥ θα απευθυνθεις στην εταιρια για να δεις και μόνος σου.

Eγω όπως λέει και ο Νίκος (primus 45) ποιο πάνω όταν τα "χρειάστηκα" τα είχα με άψογη εξυπηρέτηση από την ίδια την εταιρία.

όσο για τελευταίο που λες θα σου πω οτι το μόνο δικο μου συμφέρον είναι να σταματάω κάτι τύπους σαν και εσενα οι οποίοι ψεύδονται γιατί πολύ άπλα λες πράγματα φίλε τα οποία δεν ισχύουν (και προς θεού μην μου λες πάλι για τις μετρήσεις... έλεος).

Την γνώμη σου εχεις δικαίωμα να την λες, σεβαστή και από έμενα και από όλους. Το πως την διατυπώνεις όμως πρέπει να προσέξεις γιατί πιστεύω οτι εκτιθεσε και όχι σε έμενα άλλα πιθανόν εκθέτεις και την ίδια την εταιρία.

Επίσης όποτε θες ελα εδω να δεις ποιος είμαι τι κάνω, γιατι λες και υπονοείς έτσι όχι εχω συμφέροντα από την εταιρία.

Αν πολύ άπλα είχα θα το έλεγα από την αρχή. Ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό γιατί αν δεν το καταλαβαίνεις τότε γίνεσαι γραφικός.

Έχω αναφέρει και σε παλαιότερα ποστ μου ΟΤΙ είναι τελικός χρήστης και δεν εχω ΚΑΜΙΑ σχέση με τον χώρο της θέρμανσης, και πώλησης με έμμεσο η άμεσο τρόπο

Άπλα τα πράγματα έλεος δηλαδή ο καθένας εκμεταλλευετε την ανωνυμία και πίσω απο μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο λέει ότι θέλει.

Επίσης κατάλαβε το φίλε μου οτι δεν εχω κάτι το προσωπικό μαζί σου. Εσυ μην το πας στο προσωπικό μαζι μου γιατί θα βγεις χαμένος.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93248 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
Αρχισαν και οι απειλές ??? :unsure:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93263 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

vag1234 έγραψε: Αρχισαν και οι απειλές ??? :unsure:



συγνώμη φίλε μου, αλλά απο που συμπεράνεις ότι απείλησα τον συμφοριτη?.

γιατί ρίχνεις λάδι στην φωτιά?, εχεις να πεις κατι επι του θέματος?

Δεν νομίζω οτι έδωσα τέτοια εντύπωση. Σε παρακαλώ να ανακαλέσεις.

Άγω άπλα εξηγήθηκα για να μην παρεξηγηθώ και του το είπα ΚΙΟΛΑΣ

electron έγραψε:
Επίσης κατάλαβε το φίλε μου οτι δεν εχω κάτι το προσωπικό μαζί σου. Εσυ μην το πας στο προσωπικό μαζι μου γιατί θα βγεις χαμένος.

electron έγραψε: Επίσης όποτε θες ελα εδω να δεις ποιος είμαι τι κάνω, γιατι λες και υπονοείς έτσι όχι εχω συμφέροντα από την εταιρία.


αν ενοεις αυτο φυσικα και δεν τον απειλώ, άπλα μπορώ να του αποδείξω αν έρθει εδώ (κερνάω και καφέ) οτι δεν εχω σχέση με ολα αυτά ουτε και εχω κάποιο συμφέρον οπως υσχιριζετε.


και εσύ από όλα αυτά το μόνο που εχεις να πεις είναι ότι τον απείλησα?.

τι να πω ειλικρινά δεν ξέρω.. νομίζω τουλάχιστον οτι χειρίζομαι καλά την Ελληνική γλωσσά και οτι είμαι κατανοητός και ξεκάθαρος. Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην ΚΡΙΣΗ των υπολοίπων


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ