Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93546 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
fuzzy logik

value for money

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93547 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
οκ και μπράβο σου που το ξεκαθαρίζεις.

εγω εχω πτυχίο πυροσβεστικών και σωστικών.

Οσο για το μίσος με το να λες ποιο πάνω οτι θα κλείσεις την ΜΑΒΙΛ πως θα το εκλάμβανε ένας νοήμων άνθρωπος?

κοιτά επειδή εχω ειλικρινά κουραστεί απο την κουβέντα περιμένω να με πάρει ο κοσμιδης να μιλήσουμε να σας πει ότι δεν ανήκω στον χορό σας να ησυχάσω και εγω. Τα υπόλοιπα τα αφήνω σε εσάς.

Νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα, δεν απαντώ άλλο γιατί και ο χρόνος = χρήμα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93549 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

dimlyk έγραψε: πιστοποιησεις εχει ...αλλα δεν ειναι οι σωστες ... η τουλαχιστον ειναι ενα μερος απο το ολο .

νομιζω ομως οτι μπορειτε πλεον αν το ξεπερασετε το θεμα .

και να προτεινετε και κανα αλλο λεβητα ...αν και τον θεματοθετη τον χασαμε :)


εδώ ερχεσε στα λογία μου!

Εγω για αυτό φωνάζω. γιατί έχει.

Το αν είναι η δεν ειναι σωστες δεν θα το πω εγώ γιατί πολύ άπλα δεν ξέρω να το κρίνω. (επίσης δεν με ενδιαφέρει) την δουλειά μου την κάνω, είμαι νόμιμος δεν θέλω κάτι παραπάνω.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93552 από kosmidis80
electron χαρηκα πολυ για την τηλεφωνικη μας επικοινωνια! Σε οποια περιπτωση κατεβω προς την Αθηνα θα σε χτυπησω τηλ να βρεθουμε για καφεδακι και να με ξεναγησεις στα δορυφορικά και τα συστήματα συναγερμών, γιατι ολο και κατι θα χρειαστω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93555 από stratis 1

electron έγραψε: οκ και μπράβο σου που το ξεκαθαρίζεις.

εγω εχω πτυχίο πυροσβεστικών και σωστικών.

Οσο για το μίσος με το να λες ποιο πάνω οτι θα κλείσεις την ΜΑΒΙΛ πως θα το εκλάμβανε ένας νοήμων άνθρωπος?


Χωρις να ειμαι νοημων φαινεται καθαρα οτι ειναι πλακα.
Μισος απο τα γραφομενα δεν διέκρινα.
Απειλη θα ηταν αν ελεγε ετσι ξερα οτι θα κλείσει την μαβιλ.
Αυτος εγραψε οτι θα κλεισει λογο ανταγωνισμου επειδη θα μπει και καλα ο ιδιος στην παραγωγη .
Δηλαδη οτι θα αρχισει να βγαζει καλύτερους λεβητες.
Τουλαχιστον αυτο καταλαβα εγω

vag1234 εγραψε
Πρόσεξε μην αρχίσω και κατασκεύαζω λεβητες και την κλείσω την mavil και πάρω και τον μηχανολογο της υπάλληλο ... :evil:
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by stratis 1.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93556 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

egglezos έγραψε:

dimlyk έγραψε: δηλ ο πελατης θα πρεπει να ψαχνει να ψαχνει και να ψαχνει
κι αφου την βρει ...να ψαχνει και αν ειναι πραγματικη η οχι :woohoo:


Οταν ένας λέβητας κάνει 1000 και ένας άλλος 2000, δεν σημαίνει ότι αυτός που τον πουλάει 2000 είναι απατεώνας, ούτε ότι το προιόν του είναι για τα μπάζα...κάποιος λόγος θα υπάρχει που κάνει 2000 ρε γαμώτο!




όταν βλέπεις ότι όλες οι ανεπτυγμένες στην βιομάζα χώρες δεν έχουν λέβητες ξύλου με ανεμιστήρες ή εντολή θερμοστάτη, εσύ γιατί επιμένεις να πάρεις αυτό που σου χαιδέυει τα αυτιά? είναι δύσκολο νομίζεις να βάλουμε και εμείς ανεμιστήρα και να σε πιάσουμε πελάτη? Δεν σου προκαλεί εντύπωση γιατί δεν το κάνουμε? Τότε μετά γιατί ρωτάς γιατί καις πολλά ξύλα ή έχεις γεμίσει πίσσες και γεμίζεις με θέματα τα φόρουμ?


οταν βλέπεις εργοστάσια με χρόνια στην πλάτη στο αντικείμενο, όπως η Kombi, o Χουμεριανός, ο Κόπανος, η thermolev, κα.α να μήν έχουν πιστοποιητικά, εσύ τί κάνεις? πάς και παίρνεις από τον καινούριο που τα έχει όλα? Δεν αναρωτιέσαι γιατί οι άλλοι δεν έχουν?



Οταν αγοράζεις λέβητα από χώρες εκτός Ελλάδας, που πάει το ΦΠΑ σου και τα λεφτά? σε αυτούς που θα σε υποστηρίξουν όταν χρειαστείς κάτι πάντως όχι, ούτε σε αυτούς που θα δώσουν δουλειά στο παιδί σου όταν θα ψάχνει...γιατί όταν δεν μπορεί να δουλέψει ένας λεβητοποιός για παράδειγμα, δεν μπορεί να δουλέψει ούτε το χυτήριο, ούτε το βαφείο, ούτε το μηχανουργείο, ούτε τα ηλεκτρονικά, ούτε τα μοτέρ, και άλλοι πολλοί...ούτε το ίδιο το κράτος...και μετά ψάχνε εσύ για ανταλλακτικά στην Βουλγαρία ή στην Τουρκία ή στην Κίνα...και καλά είναι όταν έχουν διάθεση να σε βοηθήσουν, όταν όμως θέλουν να στην "κάνουν γυριστή", τότε τρέχα βρές τους...


Το σκεφτηκες καθολου το σεναριο ο ενας λεβητας που στιχοιζει 1000 και ο αλλους που στοιχιζει 2000 αυτος με τα 2000 να ειναι πιο μαπα απο αυτον που κανει 1000 για τον απλο λογο οτι αυτος των 1000 φτιαχνετε σε χωρα με φθηνα εργατικα, φορολογιες κ.τλ.?
Και μην μου πεις οτι δεν παιζει αυτο το σεναριο και οτι ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις παντα !
Δηλ. φιλε με λιγα λογια λες οτι οποιος λεβητας ξυλου φοραει ανεμιστήρα η εντολή θερμοστάτη ειναι μαπα η τουλαχιστον υποδυεστερος απο αυτους που φτιαχνονται στις ανεπτυγμένες στην βιομάζα χώρες,συγκεκριμενα ο δικος μου ξυλολεβητας που δεν φτιαχνετε σε καποια ανεπτυγμενη χωρα αλλα στην Βουλγαρια και εχει και ολα τα πιστοποιητικα του οπως CE, TUV και ΕΝ 303-5 βγαινει και με ανεμιστήρα και κοντρολερ και βγαινει και χωρις ανεμιστήρα και κοντρολερ και πολυ πιο φθηνα μαλιστα χωρις βεντιλατερ και δεν εχει κανενα προβλημα ελκισμου,αναρωτιεμε γιατι δεν εχουν οι Ελληνες πισοποιητικα,μηπως ειναι γιατι κοστιζουν,μηπως ειναι γιατι οι περισσοτεροι δεν πληρουν τις προυποθεσεις,τι απ'ολα?
Μην μου πεις δεν βγαζουν πιστοποιητικα γιατι δεν υπαρχει οργανισμος πιστοποιησης στην Ελλαδα γιατι και η ΒΒΑ που βγαζει το ενα απο τα πιστοποιητικα του λεβητα μου ειναι Αγγλικη εταιρια και δεν εχει παρακλαδι στη Βουλγαρια,ας βγαλει λοιπον και ο Ελληνας τα πιστοποιητικα του και θα τον τιμησουμε και ας ειναι και πιο ακριβος (λιγο πιο ακριβος μην ζουμε με το ονειρο τον περασμενων καλων χρονων!)για να μην φευγουν και τα λεφτα απο την Ελλαδα οπως λες και να δουλεψει και το χυτήριο, το βαφείο, το μηχανουργείο,για να βρει να δουλεψει και το παιδι μας ,οσο ομως συνεχιζουμε με το αντε οτι ναναι και οπως ναναι και τις τρελες βαφτισεις ονομαστικης ισχης των εγχωριων προιοντων (δεν αναφερομαι στην εταιρια σου)το μονο που κανουν ειναι να σπρωχνουν ακομη περισσοτερους να ψωνισουν Τουρκικους,Κινεζικους και Βουλγαρικους λεβητες!
Ευρωπη θελαμε καιρος λοιπον να εξευρωπαιστουμε!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ