Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93536 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

agge72 έγραψε: ΑΑΑΑΑ εσυ δεν λες να καταλαβεις για να πουμε αν ειναι μαιμου η οχι θα πρεπει να το δουμε.
Δεν εγορασα εγω τον συγκεκριμενο για να εχω ενδοιασμους αν εσυ εισαι ο.κ ενταξη!!!μην βαρας.
Αν ομως δεν υπαρχει γιατι να μην το ξερουμε?
Τι θα πει αυτο που γραφει στο φυλλαδιο (ο λεβητας ειναι συμφωνος με την ΕΝ 303-5)


φίλε μου γιατί ρωτάς έμενα? αυτό δεν το γνωρίζω

Επαμε παρε την εταιρια αν θες να μαθεις το πως και το γιατι.

Δεν μπορεί να ζητάς από έναν πελάτη (εμενα) να σου πει θέματα πιστοποιήσεων.

Δεν ειναι η επαγγελματική μου ιδιότητα αυτή. Το λεω και θα το λεω μέχρι να με ακούσουν και οι πέτρες


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93538 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

electron έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Λοιπον ετσι απλα να προτεινω κατι και εγω ως ουδετερος,

Να ερθω σε επαφη και με τους δυο σας και να βρεθουμε απο κοντα για να πεσει φως στο ποιος ειναι ποιος!

Μετα θα ενημερωσω εδω οτι δεν εχει κανεις απο τους δυο σχεση με την εμπορια ή κατασκευή ή με την Mavil ή την Baronen ή την Σαμαρας και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, τι λετε?


Και μην μου πειτε οτι λεω μαλ@κιες, γιατι εσεις το ξεκινησατε και το συνεχιζετε!


Η προταση ισχυει ομως και περιμενω και οι δυο πλευρες να την αποδεχτουν, εφοσον ειναι καθαρες!


φυσικά και ναι από έμενα.

Στείλε μου το μαιλ σου να σου στείλω τηλ επικοινωνίας και αν εισαι και απο Αθηνα κερνάω και καφέ, έλα να δεις και την εγκατάσταση (αν είσαι της δουλειάς) μου αν θες, και να τα πούμε, πολύ ευχαρίστως.

Από εσενα άπλα θέλω την εχεμύθεια απο εσενα σε οτι άφορα τα προσωπικά μου στοιχειά - δεδομένα

edit

και με τους 3'ς μας θα έλεγα. είναι και ο μηχανολόγος. μην τον ξεχνάμε


O μηχανολόγος έχει γραφείο στην Κάρυστο Ευβοίας και μπορείς να βρεις πολύ εύκολα την ιστοσελίδα μου καθώς και με τι ασχολούμαι με όλα τα στοιχεία επικοινωνίας.. Δεν έχω αποκρύψει ποτέ την ταυτότητα μου εντός του forum.. Πολλά μέλη κατα καιρούς έχουν επικοινωνήσει μαζί μου για να με ρωτήσουν διάφορα θέματα..

Τα link της ΕΒΕΤΑΜ που παράθεσα τα είδες καθόλου ή τα προσπέρασες με ελαφρά πηδηματάκια..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93540 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
ελεκτρον
καταλαβαινω οτι εχεις βαλει ενα μηχανημα απο το οποιο εισαι ικανοποιημενος κι αυτο ειναι καλο

την εμμονη σου ομως να αποδειξεις τα αναποδεικτα δεν την καταλαβαινω :)

και στο καλυτερο μηχανημα ψεγαδια υπαρχουν ...

οσο για τις πιστοποιησεις γενικοτερα καλο ειναι να υπαρχουν αλλα δεν σημαινουν οτι αντιστοιχουν και στο καλυτερο ....
το χειροτερο γενικα ειναι να χρησιμοποιουνται οι πιστοποιησεις για να αυξανουν οι τιμες

κοσμιδη τι ψαχνεις? ...να ερθει ο σαμαρας να σου πει οτι δεν εχει σχεση με τον σαμαρα ?? :P
εκτος κι αν τον εξαιρεσατε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93542 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

dimlyk έγραψε: ελεκτρον
καταλαβαινω οτι εχεις βαλει ενα μηχανημα απο το οποιο εισαι ικανοποιημενος κι αυτο ειναι καλο

την εμμονη σου ομως να αποδειξεις τα αναποδεικτα δεν την καταλαβαινω :)

και στο καλυτερο μηχανημα ψεγαδια υπαρχουν ...

οσο για τις πιστοποιησεις γενικοτερα καλο ειναι να υπαρχουν αλλα δεν σημαινουν οτι αντιστοιχουν και στο καλυτερο ....
το χειροτερο γενικα ειναι να χρησιμοποιουνται οι πιστοποιησεις για να αυξανουν οι τιμες

κοσμιδη τι ψαχνεις? ...να ερθει ο σαμαρας να σου πει οτι δεν εχει σχεση με τον σαμαρα ?? :P
εκτος κι αν τον εξαιρεσατε :)


Τα τηλ μου εστάλησαν.

Δεν είπα πότε οτι ο λέβητας ή ορισμένα τεμάχια ενδεχόμενος δεν έχουν πρόβλημα.

άπλα δεν μου αρέσει να λένε οτι δεν εχει πιστοποιήσεις ενω είδατε οτι έχει.

Επίσης δεν ειπα οτι ο μηχανολόγος κρύβεται. άπλα ρωτάω, έχει κάποια επαγγελματική ιδιότητα σε οτι μπορεί να άφορα εμπορία, κατασκευή συστημάτων θέρμανσης?

Γιατί τόσο μίσος για την Μαβιλ δεν το καταλαβαίνω αυτό ειλικρινά.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93544 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
Σιγά μην έχω μίσος για την mavil :P :P :P !! δεν την παλεύεις καθόλου..

Εμπόριο κάνω πυροσβεστικών ειδών (πυροσβεστήρες κλπ-ξέρεις είναι δοχεία υπό πίεση και έχουν πιστοποίηση από την ΕΒΕΤΑΜ)..

Θέλετε να σας στείλω τα πιστοποιητικά των πυροσβεστήρων που πουλάω?? :blink: :blink:

Με εμπόριο ειδών θέρμανσης δεν ασχολούμαι... ¨Εχω δώσει το αποκλειστικό αυτό προνόμιο στους υδραυλικούς :evil: :evil: !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93545 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
πιστοποιησεις εχει ...αλλα δεν ειναι οι σωστες ... η τουλαχιστον ειναι ενα μερος απο το ολο .

νομιζω ομως οτι μπορειτε πλεον αν το ξεπερασετε το θεμα .

και να προτεινετε και κανα αλλο λεβητα ...αν και τον θεματοθετη τον χασαμε :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ