Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93528 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

terisds έγραψε:

electron έγραψε:

terisds έγραψε: Ο άνθρωπος ρώτησε τι λέβητα να πάρει,και εσείς το παραχ@@@τε το θέμα,γιατί δεν κάνετε ένα νεο θέμα περί ορθογραφίας???????/ :angry:


Γιατί πολύ άπλα το έγραψα πριν μερικά ποστ πιο πάνω.... όταν δεν επεμβαίνουν οι συντονιστές και υπάρχουν και τόσες ανακρίβειες σε μια κουβέντα τότε λογικό δεν είναι να πάρει και άλλη τροπή?

όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης σε αυτό..

το τοπικ αυτό ξεκίνησε με το να κακοχαρακτηρίζοντας τον λέβητα.

Εγώ δεν είδα πουθενά να γράφει προτάσεις.. μόνο ανακρίβειες και τίποτα παραπάνω.

Εντάξει τότε,συνεχίστε έτσι,ΟΛΟΙ,είμαστε άξιοι της τύχης μας.
Δεν χρειάζεται να επέμβουν οι συντονιστές,μερικές φορές πρέπει και εμείς να ξέρουμε τα όριά μας.



Αυτό που λες δεν ισχύει και θα σου πω το γιατί..

Επειδή υπάρχουν, όπως και υπάρχουν και στην πραγματική κοινωνία θερμοκέφαλοι άνθρωποι, καλοί η κακοί (δεν έχει σημασία), όλοι οι θεσμοί πρέπει να έχουν την προστασία τους.

Πχ έξω είναι η Αστυνομία και η δικαιοσύνη, μέσα εδώ διαχειρίζονται τις αναρτήσεις οι συντονιστές και οι διαχειριστές. Αλιως όπως και έξω έτσι και εδω αν δεν υπήρχαν αυτοί οι θεσμοί θα κυριαρχούσε ο νόμος της ζούγκλας και της αναρχίας.

Δεν δέχομαι λοιπόν η δεν μπορώ να δεχτώ οτι είμαι άξιος της μοίρας μου.

θα έλεγα οτι άπλα ειμαι απροστάτευτος, για αυτο και υπερασπίζομαι τον λόγο μου.

όπως μπορώ, καλώς η κακώς αυτό θα κριθεί.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93530 από kosmidis80
Λοιπον ετσι απλα να προτεινω κατι και εγω ως ουδετερος,

Να ερθω σε επαφη και με τους δυο σας και να βρεθουμε απο κοντα για να πεσει φως στο ποιος ειναι ποιος!

Μετα θα ενημερωσω εδω οτι δεν εχει κανεις απο τους δυο σχεση με την εμπορια ή κατασκευή ή με την Mavil ή την Baronen ή την Σαμαρας και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, τι λετε?


Και μην μου πειτε οτι λεω μαλ@κιες, γιατι εσεις το ξεκινησατε και το συνεχιζετε!


Η προταση ισχυει ομως και περιμενω και οι δυο πλευρες να την αποδεχτουν, εφοσον ειναι καθαρες!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93531 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

electron έγραψε: @dimlyk

Το έγραψα χτες. Έμενα σαν τελικό χρήστη και ιδιοκτήτη του μηχανήματος με ενδιαφέρει αυτο που εχω στο σπίτι μου να είναι σύμφωνο με την Ελληνική νομοθεσία σε ότι άφορα ΑΦΕΝΟΣ την κατασκευή του και αφετέρου την λειτουργία του.

έμενα από εκεί και πέρα με καλύπτει το μηχάνημα σαν αγορά.

Αν ήθελα διαστημόπλοιο θα είχα πάει στην NASA

Τώρα για τα υπόλοιπα που λέτε, κάλο είναι το ξαναλέω - έχει μαλλιασει η γλωσσά μου - να απευθυνθεί ο οποίος έχει απορία - καχυποψία - στην ίδια την εταιρία.

Με το να "πετάμε" έτσι άπλα κουβέντες (δεν αναφέρομαι σε εσενα) μιλάω για συγκεκριμένες συμπεριφορές από μέλη πχ "θα κλείσω την μαβιλ και θα πάρω υπάλληλο τον μηχανολόγο της", ή τα πιστοποιητικά είναι μαϊμού και πλαστά κλπ κλπ είναι τουλάχιστον απαξιωτικό κατά την γνώμη μου να αναφέρετε για μια Ελληνική επιχείρηση.




ΑΑΑΑΑ εσυ δεν λες να καταλαβεις για να πουμε αν ειναι μαιμου η οχι θα πρεπει να το δουμε.
Δεν εγορασα εγω τον συγκεκριμενο για να εχω ενδοιασμους αν εσυ εισαι ο.κ ενταξη!!!μην βαρας.
Αν ομως δεν υπαρχει γιατι να μην το ξερουμε?
Τι θα πει αυτο που γραφει στο φυλλαδιο (ο λεβητας ειναι συμφωνος με την ΕΝ 303-5)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93533 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

stratis 1 έγραψε:

electron έγραψε: Στρατη,

ασε τα μαθήματα φίλε μου.. ουδείς αλάνθαστος.. τουλάχιστον τα δικά λεγόμενα μου δεν βγάζουν μάτι.. υπάρχει και ένας παράγοντας που λέγεται υπερβολική ταχύτητα.. τον γνωρίζεις αυτόν?

Επίσης ΕΣΥ απο 50 ποστ που εχω κάνει σήμερα αυτο εχεις να πεις μόνο?, επί της ουσίας τίποτα ?



Δεν κανω μαθηματα σε κανεναν και δεν με νοιαζει αν καποιος σε ενα φορουμ θερμανσης δεν γραφει σαν καθηγητης.
Απαιτείς καθε τοσο προσβλητικα να γραφει καποιος σωστα,και εσυ ο ιδιος δεν γράφεις.
Ο μαβιλ ειναι ενας καλος λεβητας αλλα το ζητουμενο στη συζητηση ειναι η πιστοποιηση .
Ο Σαμαρας ειπε οτι κανεις δεν εχει πιστοποιηση στην Ελλαδα γιατι ειμαστε μπαχαλο.
Εσυ λες οτι εχει.
Ανεβασε τα χαρτια να τα δουμε!!!



Συγνώμη δεν την διάβασες την Ε303-5 που υπάρχει στο manual?

είπα εγώ κάπου παραπάνω οτι εχω κάτι περρισοτερο από αυτά τα έγραφα?.

Γιατί έχετε λυσσάξει λοιπόν?

το να διαχειρίζομαι τον λόγο μου άρτια δεν πιστεύω οτι μου το απαγορεύει ένα φόρουμ θέρμανσης, σε αντίθετη περίπτωση ας με banaroυn τι να πω. Επίσης δεν είμαι φιλόλογος. Κάνω και εγώ κάποια ορθογραφικά λάθη.

και λοιπόν?

Οσο για τα έγραφα στο λέω και εσενα.

Είναι δικαίωμα μου το αν θελω η αν δεν θέλω να αναρτήσω κάποιο εγγραφο.

Το αν το κανω η δεν το κανω είναι καθαρά δικιά μου απόφαση. Αν εσύ κρίνεις ότι με το να μην το κάνω οτι φοβάμαι η θελω να κρύψω κάτι τότε σου λέω ότι είσαι άπλα λάθος!

δεν θα το κάνω για τον πολύ απλό λόγο οτι δεν εκπροσωπώ την εταιρία άμεσα η άμεσα.

Επίσης εχεις σκεφτεί οτι ορισμένα έγραφα (ειδικά αν είναι κρατικά) δεν πρέπει να δημοσιεύονται δημοσιά
?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93534 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

kosmidis80 έγραψε: Λοιπον ετσι απλα να προτεινω κατι και εγω ως ουδετερος,

Να ερθω σε επαφη και με τους δυο σας και να βρεθουμε απο κοντα για να πεσει φως στο ποιος ειναι ποιος!

Μετα θα ενημερωσω εδω οτι δεν εχει κανεις απο τους δυο σχεση με την εμπορια ή κατασκευή ή με την Mavil ή την Baronen ή την Σαμαρας και θα ειστε ολοι ευχαριστημενοι, τι λετε?


Και μην μου πειτε οτι λεω μαλ@κιες, γιατι εσεις το ξεκινησατε και το συνεχιζετε!


Η προταση ισχυει ομως και περιμενω και οι δυο πλευρες να την αποδεχτουν, εφοσον ειναι καθαρες!


φυσικά και ναι από έμενα.

Στείλε μου το μαιλ σου να σου στείλω τηλ επικοινωνίας και αν εισαι και απο Αθηνα κερνάω και καφέ, έλα να δεις και την εγκατάσταση (αν είσαι της δουλειάς) μου αν θες, και να τα πούμε, πολύ ευχαρίστως.

Από εσενα άπλα θέλω την εχεμύθεια απο εσενα σε οτι άφορα τα προσωπικά μου στοιχειά - δεδομένα

edit

και με τους 3'ς μας θα έλεγα. είναι και ο μηχανολόγος. μην τον ξεχνάμε


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93535 από kosmidis80
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

do not worry φιλε Electron, γνωστος σε πολυ κοσμο στο φορουμ και παλιος συντονιστης εδω μεσα. επισης θα εχεις και τα δικα μου προσωπικα στοιχεια για να εισαι σιγουρος!

Στειλε τηλ να μιλησουμε!


agge εσυ θα στειλεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.104 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ