Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93520 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

electron έγραψε: Στρατη,

ασε τα μαθήματα φίλε μου.. ουδείς αλάνθαστος.. τουλάχιστον τα δικά λεγόμενα μου δεν βγάζουν μάτι.. υπάρχει και ένας παράγοντας που λέγεται υπερβολική ταχύτητα.. τον γνωρίζεις αυτόν?

Επίσης ΕΣΥ απο 50 ποστ που εχω κάνει σήμερα αυτο εχεις να πεις μόνο?, επί της ουσίας τίποτα ?


η ουσια ειναι οτι πιστοποιητικα δεν υπαρχουν ...μονα τους το λενε
"εκ σχεδιασμου" .... και...το δοκιμιο πρεπει να υποβληθει σε προσθετες δοκιμες που προφανως δεν εχουν γινει .

απλα σαν καταναλωτες δεν θα επρεπε να ειμαστε υποχρεωμενοι να κανουμε μεταφρασεις
και σαν καχυποπτοι ελληνες ...μπορουμε να αμφισβητησουμε τα παντα ....ξεκινωντας απ τον θεσμο των πιστοποιησεων :evil:


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93521 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

agge72 έγραψε:

electron έγραψε:

stratis 1 έγραψε:
Η ορθογραφία μετραει η το νοημα αυτων που γραφει ο καθενας ???


Και τα 2 θα έλεγα.. για έμενα ειναι σαν να πας σε ενα εστιατόριο να σου σερβίρουν κατι το οποίο ειναι νόστιμο αλλά τοσο πολύ πασσαλιμενο και χύμα στο πιάτο που βλέποντας το είναι σαν να μην θέλεις να το γευτείς καν..

Επίσης κάποιος που σέβεται την χωρά του και συνεπώς την γλωσσά κάλο θα είναι να μην γράφει ανορθόγραφα.. πως να το κάνουμε η γλωσσά είναι μέρος του πολιτισμού μας.

μην τα ισοπεδώνουμε ΟΛΑ.




Για μενα ειναι σαν να πηγαινω σε ενα εστιατοριο να περαγγελνω μπριζολα μοσχαρισια να μου σερβιρουν
χοιρινη και οταν τους λεω για το λαθος που εχω ανακαλυψη αντι να ζητησουν συγνωμη επιμενουν οτι
ειναι μοσχαρισια!!!!


ωραία δηλαδή εμεσον - πλην - σαφώς θες να σου ζητήσουμε και συγνώμη?

Για ποιο λόγο? για όλες αυτές τις ανακρίβειες που εχεις πει?

φιλαράκι η απάντηση που περιμένεις θα έρθει από αλλού και όχι από εμάς.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93522 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

electron έγραψε:

terisds έγραψε: Ο άνθρωπος ρώτησε τι λέβητα να πάρει,και εσείς το παραχ@@@τε το θέμα,γιατί δεν κάνετε ένα νεο θέμα περί ορθογραφίας???????/ :angry:


Γιατί πολύ άπλα το έγραψα πριν μερικά ποστ πιο πάνω.... όταν δεν επεμβαίνουν οι συντονιστές και υπάρχουν και τόσες ανακρίβειες σε μια κουβέντα τότε λογικό δεν είναι να πάρει και άλλη τροπή?

όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης σε αυτό..

το τοπικ αυτό ξεκίνησε με το να κακοχαρακτηρίζοντας τον λέβητα.

Εγώ δεν είδα πουθενά να γράφει προτάσεις.. μόνο ανακρίβειες και τίποτα παραπάνω.



Το θεμα ειναι (καλυτερη επιλογη λεβητα βιομαζας)εβαλες οτι εχει την ΕΝ 303-5 δεν πρεπει να την δουμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93523 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;

electron έγραψε:

terisds έγραψε: Ο άνθρωπος ρώτησε τι λέβητα να πάρει,και εσείς το παραχ@@@τε το θέμα,γιατί δεν κάνετε ένα νεο θέμα περί ορθογραφίας???????/ :angry:


Γιατί πολύ άπλα το έγραψα πριν μερικά ποστ πιο πάνω.... όταν δεν επεμβαίνουν οι συντονιστές και υπάρχουν και τόσες ανακρίβειες σε μια κουβέντα τότε λογικό δεν είναι να πάρει και άλλη τροπή?

όλοι έχουμε μερίδιο ευθύνης σε αυτό..

το τοπικ αυτό ξεκίνησε με το να κακοχαρακτηρίζοντας τον λέβητα.

Εγώ δεν είδα πουθενά να γράφει προτάσεις.. μόνο ανακρίβειες και τίποτα παραπάνω.

Εντάξει τότε,συνεχίστε έτσι,ΟΛΟΙ,είμαστε άξιοι της τύχης μας.
Δεν χρειάζεται να επέμβουν οι συντονιστές,μερικές φορές πρέπει και εμείς να ξέρουμε τα όριά μας.

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93524 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Καλύτερη επιλογή λέβητα βιομάζας;
@dimlyk

Το έγραψα χτες. Έμενα σαν τελικό χρήστη και ιδιοκτήτη του μηχανήματος με ενδιαφέρει αυτο που εχω στο σπίτι μου να είναι σύμφωνο με την Ελληνική νομοθεσία σε ότι άφορα ΑΦΕΝΟΣ την κατασκευή του και αφετέρου την λειτουργία του.

έμενα από εκεί και πέρα με καλύπτει το μηχάνημα σαν αγορά.

Αν ήθελα διαστημόπλοιο θα είχα πάει στην NASA

Τώρα για τα υπόλοιπα που λέτε, κάλο είναι το ξαναλέω - έχει μαλλιασει η γλωσσά μου - να απευθυνθεί ο οποίος έχει απορία - καχυποψία - στην ίδια την εταιρία.

Με το να "πετάμε" έτσι άπλα κουβέντες (δεν αναφέρομαι σε εσενα) μιλάω για συγκεκριμένες συμπεριφορές από μέλη πχ "θα κλείσω την μαβιλ και θα πάρω υπάλληλο τον μηχανολόγο της", ή τα πιστοποιητικά είναι μαϊμού και πλαστά κλπ κλπ είναι τουλάχιστον απαξιωτικό κατά την γνώμη μου να αναφέρετε για μια Ελληνική επιχείρηση.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93525 από stratis 1

electron έγραψε: Στρατη,

ασε τα μαθήματα φίλε μου.. ουδείς αλάνθαστος.. τουλάχιστον τα δικά λεγόμενα μου δεν βγάζουν μάτι.. υπάρχει και ένας παράγοντας που λέγεται υπερβολική ταχύτητα.. τον γνωρίζεις αυτόν?

Επίσης ΕΣΥ απο 50 ποστ που εχω κάνει σήμερα αυτο εχεις να πεις μόνο?, επί της ουσίας τίποτα ?



Δεν κανω μαθηματα σε κανεναν και δεν με νοιαζει αν καποιος σε ενα φορουμ θερμανσης δεν γραφει σαν καθηγητης.
Απαιτείς καθε τοσο προσβλητικα να γραφει καποιος σωστα,και εσυ ο ιδιος δεν γράφεις.
Ο μαβιλ ειναι ενας καλος λεβητας αλλα το ζητουμενο στη συζητηση ειναι η πιστοποιηση .
Ο Σαμαρας ειπε οτι κανεις δεν εχει πιστοποιηση στην Ελλαδα γιατι ειμαστε μπαχαλο.
Εσυ λες οτι εχει.
Ανεβασε τα χαρτια να τα δουμε!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ