Λέβητες ξύλου Saturn

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν - 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #94590 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Λέβητες ξύλου Saturn
Οι γνωμες ειναι διφορουμενες,ο Nedil μιλαει για 6 τονους ξυλα για 120 τμ στην Αλεξανδρουπολη που μια χαρα ακουγετε και ο χρηστος8 για 25 τονους για σπιτι 190 τμ(Χρηστο σε ποια περιοχη βρισκετε το σπιτι του ξαδελφου,μηπως τον εχει τοποθετησει εξωτερικα η βρισκεται εντος σπιτιου σε χωρο που μπαζει η που δεν εκμεταλευετε την θερμοτητα του λεβητα,και οταν λες θερμοκρασια καυσαεριων ποσους βαθμους σε πληρη φορτιο βγαζει?)που ειναι παρα πολυ!
Απο τα ελαχιστα σχεδια του εσωτερικου του λεβητα που βρηκα στο ιντερνετ μιας και δεν τον εχω δει απο κοντα τον saturn βλεπω οτι πανω κατω ειναι τις ιδιας σχεδιαστικης φιλοσοφιας με τον burnit active
που εχω εγω δηλ.τριων οριζοντιων διαδρομων και καταλαβαινω και απο τις εξωτερικες διαστασεις οτι η πρεπει να ισχυει οτι επεσε πολυ υπερδιαστασιολογηση στον saturn,ο burnit ο 40kw εχει εξωτερικες διαστασεις υψος 1,33 Χ 73 ποντους πλατος και 1,05 βαθος οπου ο αντιστοιχος σατουρν 30-35.000(40kw)θερμιδες εχει 1,09 υψος 58 ποντους πλατος και 93 ποντους μηκος,η οτι δεν εχει η εχει πολυ λιγη μονωση ο λεβητας η και τα δυο μαζι εξου και η μεγαλη διαφορα των διαστασεων κρινοντας απο μια φωτογραφια στο pdf μανουαλ του λεβητα σελιδα 15 www.aircoline.gr/dat/CA01D877/[el]file.pdf οπου φαινετε οτι εχει μια τριχια μονωση!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ