Ελληνικοί compact λέβητες pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89153 από parth
Ελληνικοί compact λέβητες pellet δημιουργήθηκε από parth
Χτες στην εκθεση ειδα αρκετους κομπακτ λεβητες πελλετ , προιον ελληνικών βιοτεχνιών. Ενδεικτικά αναφέρω:
1. Pelletech25 του Σαμουκατσιδη
2. Thalia απο Biospiti
3. Necia25kw απο Progettopellets
4. Pellet PS25 από finix δεωελοπμεντ/Κρημνιανιώτης
5. Idea compact25 από IDEAenergy

Εκτός από τα 1,2 που υπάρχουν αρκετα στην αγορά, εχει κανενας εμπειρία απο τις υπόλoιπες σόμπες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89181 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Ελληνικοί compact λέβητες pellet
Το 3 ειναι κομπακτ λεβητας πελλετ και οχι σομπα.
Εβαλα εναν μολις κυκλοφορησε στην αγορα (ευτυχως τον επελεξε ο πελατης μονος του).
Τα ποντικια των εργαστηριων, δεν υποβαλλονται σε τοσους πειραματισμους οσο ο συγκεκριμενος λεβητας.
Απο την μερα που συνδεθηκε δεν ξερω ποσες φορες ακριβως ηρθαν οι κατασκευαστες...τελειωνει δευτερος χειμωνας λειτουργιας του λεβητα και ακομη τον υποβαλουν σε δοκιμασιες πειραματισμων.
Δεν εχω και δεν θελω να εχω καμια σχεση...δυστυχως τον τελευταιο πειραματισμο τον καταλαβα κι εγω.
Καποιο τζιμανι της εταιριας μου εκλεισε την χειροκινητη τετραοδη της επιδαπεδιας...παγκοσμιως ειναι γνωστο οτι αν κλεισεις μια βανα δεν περναει νερο.
Δυο μερες δεν ειχε ο ανθρωπος θερμανση και δεν ηξεραν γιατι...φωναξε τον υδραυλικο σου, ο λεβητας μας ειναι οκ. του ειπαν.
Επιανε θερμοκρασια και εσβηνε...πηγα κι εγω να βρω το προβλημα στον εξαγριωμενο πελατη ενα βραδυ και τα ακουσα κιολας...αφου τα ακουσα απο τον πελατη για το προβλημα που οπως υποστηριζε εγω εφταιγα το <<εφτιαξα>>...ανοιξα την τετραοδη ρυθμιζοντας την στους 40 βαθμους και ζητησα να πληρωθω.
Με κοιτουσε αποσβολωμενος, συνειδητοποιημενος πλεον οτι καποιος μαλακας και οχι εγω φυσικα...εκλεισε την τετραοδη.
Τρατζικ...

ΥΓ. Pelletech 25 & Thalia ειναι καλα μηχανηματα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89198 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Ελληνικοί compact λέβητες pellet
Το κακο ειναι επειδή βιάζονται να βγάλουν τα μοντελα, τελικα καταληγουν να ειναι σε πειραματικό στάδιο.
Από όλες τις σομπες αυτή που με επεισε ήταν του Σαμουκατσίδη, σε αναλογη ερωτηση μου ειπε ότι ήταν όντως λιγο ανοργάνωτοι λόγου φόρτου εργασίας, μεσα στο 15μερο θα φτιάξουν το site ώστε να έχει και τις νεες μοναδες, επεισης με διαβεβαιωσε ότι καιει άφοβα και πυρήνα για όποιον ενδιαφέρεται

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90437 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα Ελληνικοί compact λέβητες pellet
Καλησπερα parth
ειμαι κατοχος μιας Θαλια 30αρας (προσοχη η THALIA ειναι μιας εταιριας Mytherm) και σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος. ειναι ενα μηχανημα με πολλους αυτοματισμους και ηλεκρονικα μπλιμπλικια αυτο βεβαια εχει τα αρνητικα του αναλογα με τον καθε χρηστη.
στα αρνητικα του βαζω λεπτομερεις οσο αφορα το φινιρισμα που ειναι καθαρα ελληνικες πινελιες και στο φιναλε δεν με ενοχλει αφου τα μηχανικα και τα ηλεκτονικα του δουλευουν απταιστα
οτι και αν παρεις στην αρχη θα προβληματιστεις θα θες να το ξηλωσεις θα του ριξεις καταρες, αλλα οταν ασχοληθεις μαζι του και το καταλαβεις τι θελει θα το αγαπησεις.
καλη τυχη

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ