Αντικατάσταση λέβητα πετρελαίου: με τι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88598 από xristosan1974
Εχω γνωστο στην πολωνια και μεταφορικο μεσο να μου τα το στειλει απο εκει? να ψαχτω για λεβητα απο εκει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88602 από kosmidis80
Γνωμη μου ειναι πως καλυτερα να παρεις εναν λεβητα απο Ελλαδα και οχι απο εξω. Αν συμβει οτιδηποτε θα εχεις που να απευθυνθεις!


Τελικα ποιους λεβητες σκεπτεσαι?


Εγω θα σου ξαναθεσω το ερωτημα παντως! Γιατι δεν βαζεις πελλετολεβητα????

Μονο Σ/κ που πας σιγα την καταναλωση που θα εχει! Και αν καψεις και εναν τονο τη χρονια δεν τρεχει και τιποτα! Δεν θα εχεις ουτε να κοβεις ξυλα, ουτε να τα στοιβαζεις, ουτε να κουβαλας...

Ισα ισα που θα πηγαινεις για να ξεκουραζεσαι στο εξοχικο και οχι να ασχολεισαι με λεβητα!


ΑΣΕ που σε καποια μοντελα μπορεις να προγραμματιζεις και ετσινα εχεις απο την προηγουμενη που θα πας θερμανση!


Ξανασκεψου το!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88605 από xristosan1974
για τον burnit σκεπτομαι μου φαινεται σοβαρη επιλογη και στα λεφτα μου, ξυλα κοβω ετσι κι αλλιως για το τζακι για πλακα για αυτο δεν σκεφτομαι για πελετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88619 από valsam
xristosan1974 για τα λεφτα πιο πανω που σου μιλουσα ηταν απο Ελλαδα,τωρα αν θες να τα παρεις απο Βουλγαρια ακομη φθηνοτερα θα σου βγουν(κανα 200σαρι μην νομιζεις μεγαλη διαφορα)με ολα ομως τα επακολουθα της υποστηριξης,αν βαλεις μεγαλο μπαφερ για ενα η το πολυ 2 γεμισματα την ημερα οπως σου ειπα ειναι αχρειαστος ο pid κοντρολερ και αχρειαστος ακομη και ο active με το απλο κοντρολερ μιας και δεν σε νοιαζει αν θα τα καψει τα ξυλα σε 3 η σε 6 ωρες αφου με το μεγαλο μπαφερ εσενα σε νοιαζει μονο ο λεβητας να τα καψει τα ξυλα και την ενεργεια σου να την καβαντζωσεις στο μπαφερ αρα και ο απλος μια χαρα στην κανει την δουλεια!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88623 από xristosan1974
Ευχαριστω για τη βοηθεια σκεφτομαι για τον active με pid κοντρολερ και χωρις δοχειο..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88633 από valsam
Aφου ειπες οτι δεν θες πολλα γεμισματα το μπαφερ ειναι απαραιτητο,ο pid και ο zpid καθυστερουν την καυση αλλα την δουλεια του μπαφερ δεν την κανουν φιλε,εγω του χρονου λεω να βαλω αλλο ενα μπαφερ και αν μας κανει σαν τον φετεινο χειμωνα με βλεπω μια φορα τις δυο μερες ν'αναβω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ