Αντικατάσταση λέβητα πετρελαίου: με τι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88358 από Stavrax

xristosan1974 έγραψε: Με κλειστες τις πορτες θα ζεστανει το αεροθερμο τον πανω οροφο???????

Μόνο με αγωγό


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88360 από xristosan1974
Το διευκρινισα, οπως ειναι το σπιτι δεν πανε αγωγοι στον πανω οροφο με τιποτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88364 από Stavrax
Οπότε αν θέλεις και κλειστές τις πόρτες με το αερόθερμο δεν γίνεται με τίποτα. Άρα καλά κάνεις και κοιτάς για λέβητα και ελπίζω να μην σε μπερδέψαμε με την επιμονή μας στη λύση του ενεργειακού τζακιού. Η πρόθεση μου ήταν να σου προτείνω και μια λύση ακόμα που δεν την είχες μάλλον υπόψη σου. Προφανώς με τα θεματάκια που υπάρχουν στο σπίτι σου δεν είναι και η ενδεδειγμένη.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88369 από xristosan1974
Το ειχα πει απο την αρχη οτι για πρακτικους λογους δεν γινετε αεροθερμο τζακι, μονο υδραυλικο αλλα νομιζω ξεφευγουμε στ τιμη..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88413 από valsam
Αφου εχεις τζαμπα τα ξυλα η λεβητα ξυλου η τζακι υδραυλικο τελικα μιας και τα αεροθερμο οπως ειπες δεν σε βολευει(κακα τα ψεματα αλλα και να σε βολευε πιο ολοκληρωμενες λυσεις ειναι το υδραυλιθκο τζακι και ο ξυλολεβητας!),επειδη και'γω και ο αδελφος μου βαλαμε εγω λεβητα και αυτος τζακι, τα παραπανω χρηματα που ξοδεψε ο αδελφος μου ηταν κοντα στα 7-8 κατοσταρικα για τα σπασιματα την επενδυση του τζακιου εναν εναλακτη και εναν σαλιγκαρο με κοντρολερ και ροοστατη!
Τωρα που το σκεφτομαι μπορεις να παρεις και με πολυ πιο λιγα απο 2000 που ειπα πιο πανω τον ξυλολεβητα και το χιλιαρη το μπαφερ,ο active που σου προτεινα εχει βεντιλατερ βεβιασμενης ροης των καυσαεριων ο απλος wbs δεν εχει και κοστιζει 300-400 ευρω λιγοτερα μιας και ανεφερα μεγαλο μπαφερ για ελαχιστα γεμισματα την δουλεια σου την κανεις ανετα και με τον απλο τον burnit αφου ο στοχος σου ειναι να γεμισεις το μπαφερ με ζεστο νερο , και με τα 300-400 παιρνεις τα υλικα που θα σου χρειαστουν(εγω χρησιμοποιω τον κυκλοφορητη του λεβητα πετρελαιο που ειχα σε παραληλη συνδεση με αυτον), μονο τα μαστορικα σου μενουν μετα,με 2χιλιαδες και κατι την βγαζεις ανετα αν ψαχτεις!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88422 από xristosan1974
Το πετρελαιο θα το διακοψω εντελως οποτε θα χρησιμοποιησω ολη την εγκατασταση που υπαρχει ηδη με τον λεβητα πετρελαιου. Τι παραπανω θα χρειαστω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ