Αντικατάσταση λέβητα πετρελαίου: με τι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88174 από xristosan1974
Η διαρυθμιση ειναι ετσι ωστε αεραγωγοι να βγαινουν μονο στο ενα δωματιο κατω οποτε συνεπαγεται πορτες ανοιχτες μονιμα για να ζεσταθει το επανω το οποιο δεν γινετε (μικρα παιδια-φασαρια κτλ) για αυτο θα προτιμουσα κατι υδραυλικο με την υπαρχουσα εγκατασταση καλοριφερ συν το οτι δεν θα ηθελα γκρεμισματα τωρα μεσα στο σαλονι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88189 από dimlyk
ο προβληματισμος μας χρηστο ειναι ποσο γρηγορα θα προλαβαινει να ζεσταινεται το σπιτι

εκτος κι αν εχεις κανα γειτονα να στ αναβει καμμια μερα πριν


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88218 από xristosan1974
Ο χρονος θα ειναι σιγουρα ο ιδιος με το πετρελαιο (8ελει μια μερα τουλαχιστον φουλ λειτουργεια τζακι και πετρελαιο αναλογα και τις συνθηκες) το θεμα ειναι να μειωθει το κοστος λειτουργιας με μια μονιμη αξιοπιστη εγκατασταση χωρις να ματωσουμε....
Πεταξαμε ηδη πολλα λεφτα με το απλο τζακι (4000 ευρω περιπου) και τον λεβητα πετρελαιου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88220 από Stavrax
Δημήτρη και σ΄εμένα αν μου έλεγε ένας πέρυσι ότι με ένα τζάκι θα ζεσταίνεται το σπίτι μου και ταχύτατα μάλιστα θα μου φαινόταν περίεργο. Όμως, τα καταφέρνει μια χαρά.
Πχ εχθές με εξωτερική περίπου 5°C γυρίσαμε σπίτι στις 9 με θερμοκρασία στο σαλόνι 17,7°C. Το άναψα με 3 μπρικέτες περίπου 5 κιλά. Μετά από μισή ώρα και ενώ είχαν ανάψει καλά πρόσθεσα 2 κούτσουρα ελιάς, βάρους 5 κιλών και έκλεισα σχεδόν τελείως τον αέρα. Είχε ήδη αρχίσει να θερμαίνεται ο χώρος και να κάθεσαι άνετα. Στις 2 είχε ακόμη φλόγα και θερμοκρασία 23,3°C χωρίς να βάλω άλλο καύσιμο.
Να προσθέσω ότι φέτος είναι η πρώτη χρονιά που δεν ακούω παράπονα για κρύο στο σπίτι. Στα συν είναι και η μεγάλη μείωση της υγρασίας στο εσωτερικό του σπιτιού, γεγονός που στην περίπτωση του Χρήστου είναι πολύ χρήσιμη.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88223 από dimlyk
η διαφορα σταυρο ειναι οτι ο χρηστος βρισκει ενα σπιτι με 0 βαθμους και τιγκα στην υγρασια
ισα το ζεσταινει και φευγει
ηδη απ αυτα που μας ειπες χρηστο φανταζομαι να καταλαβαινεις μονος σου οτι σκετο τζακι ακομα και υδραυλικο δεν ...

μια διαφορα στο πετρελαιο και στο ξυλο ειναι πχ το βραδυ το πετρελαιο δουλευει φουλ...το ξυλο ομως οχι ...αυτο το κενο καλυπτει το δοχειο διαστολης ...περα απο την ασφαλεια

για το κοστος που λες ... η δικη μου αποψη ειναι ενας καλος και φτηνος ξυλολεβητας ...οχι πυρολυσης ...για την δικη σου καταναλωση αλλα και συνθηκες δε αξιζζει την διαφορα ...ειδικα που ταχεια και τσαμπα τα ξυλα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88228 από xristosan1974
Για τη διαφορα μιλαμε οικονομικη πυρολησης με απλο? Τον θεμα ειναι μην του βαζω και ξυλα σαν σομπα, εχει μια αποσταση. Η εγκατασταση μια φορα θα γινει αν ειναι και λιγο παραπανω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ