Aγορά καυστήρα pellet για ξυλολέβητα Saturn

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82595 από fan-is
καταρχην να πω ενα ευχαριστω σε ολουσ για τις απαντησεις σας :) το ενα σπιτι ειναι του 70 σε καλη κατασταση και το αλλο δεκαετιας με 2πλο τουβλο και κεραμοσκεπη. αρκετα καλα μονωμενο.στην περιοχη τις χαλαστρας μενω παιδια. δεν ξερω τι καταναλωσεις εχετε εσεις αλλα εδω ολοι ειμαστε περιπου στα ιδια σε σχεση με τον περσινο χειμωνα και μιλαω για ζεστη στα σπιτια 23-24 βα8μους. αντε εγω ημουν λιγο παραπανω περιπου 4-5 τοννους λογω τις αποστασης που εχω στα 2 σπιτια με καπιον αλλο που ειναι διωροφο. εδω περσι οι ξυλοσομπες καψανε περιπου στουσ 9-10 τοννους.η8ελα να ρωτησω δηλαδη ενας καυστηρας 55κιλοβατ 8α μου ερ8ει κουτι και 8α καλυψει τισ αναγκεσ μου? επειδη η σατουρν εχει ενα καυστηρακι νομιζω τισ ερατο ετσι λεγετε και γραφει 20+25kw. αν ειναι αρκετο να μην ψαχνω αδικα για μεγαλυτερο.παντως με το μπαφερ με 1 σπιτι ειναι υπεραρκετο ξεχνας να βαλεις ξυλα. περιπου στις 7 ωρες με αυτον τον καιρο χωρις να πεσει η 8ερμοκρασια του μπαφερ.οσο για τον φιλο που αναφερ8ηκε για το πλαγιαρι. φιλε μου ασ εισαι απεναντι και σε υψομετρο επειδη ξερω το μερος σου εχουμε μεγαλη διαφορα. να σκεφτεις οτι η διαφορα μας με την 8εσσαλονικη ειναι στους 4-5 βα8μους και ασ ειμαστε στα 17 χιλ αποσταση.βαρυ το μπουγαζι.χαχαχ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ