Aγορά καυστήρα pellet για ξυλολέβητα Saturn

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82376 από fan-is
νεος στο σαιτ παιδια. την καλησπερα μοθ σε ολους. εχω ενα ξυλολεβητα σατουρν 70.000 8ερμιδων και 8ελω να τον κανω πελετ.το 8εμα ειναι οτι δεν ξερω τι να αγορασω ποσα κιλοβατ και πιοσ ειναι ο πιο καταλληλος. με λιγα λογια 8ελω τα φωτα σας.με τον ξυλολεβητα που εχω 8ερμαινω 2 σπιτια τον ενα 130τ.μ. και το δευτερο 110τ.μ. ποθ εχουν αποσταση μεταξυ τους στα 25 μετρα μονοκατοικιες και τα 2. εχω 2η χρονια τον ξυλολεβητα και μπορω να πω πως ειμαι πολθ ευχαριστημενος αλλα εχω βαρε8ει το να βαζω ξυλα να απο8ηκευω και τα συναφη. συν οτι φετος πηραν την ανιουσα.φετος προσαρμοσα και ενα μπαφερ 1000 λτ τανκ ιν τανκ το οποιο με τα 2 σπιτια μοθ εκανε μιση δουλεια. αυτο βεβαια το ηξερα εκ των προτερων ειχα διαβασει οτι η8ελα μεγαλυτερο αλλα δεν γινονται ολα με την μια.το ενα σπιτι που μενω εχει 9 σωματα και το αλλο 11.μονοκατοικιες και τα 2 και τα βρισκει ο αερας απο παντου.η περιοχη που μενω ειναι εξω απο την 8εσσαλονικη σε χωριο.αν μπορειτε 8α η8ελα τα φωτα σας. και παλι ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82385 από LEONAS
Εγω στην θεση σου δεν θα εβαζα καυστηρα πελλετ στον συγκεκριμενο
λεβητα γιατι θα ειχα πολυ μεγαλη καταναλωση.

Το ζητας το τσιπας !!
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by LEONAS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fan-is

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82392 από dimlyk
κι εγω θα σου ελεγα να το ξανασκεφθεις ....
τα πελλετακια εχουν 3πλασια τιμη απ το ξυλο εκει που εισαι .... :)

οκ λιγοτερο κουβαλημα λιγοτερη φασαρια περισσοτερος αυτοματισμος (αν και δεν εχει αποδειχθει πανττα καλυτερο)

κανε μια περιηγηση στο φορουμ ...διαβασε λιγο ...προσθεσε ισως και κανα δοχειο ακομα (νοητα) ...κι αν επιμενεις ακομα ... ;)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": fan-is

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82397 από fan-is
ειμαι πεπεισμενος για να βαλω πελετ παιδια. αφου οπως το εχω μετρησει και εχω μιλησει και με αλλους 8ελω κατω απο τα μισα σε τοναζ πελετ απο οτι ξυλα. με ολο το χαμαληκι και αγορα ξυλου στα 130 η παλλετα ο τοννος δεν λεει. αποψη βεβαια. ενταξει και οικονομια 8ελουμε να κανουμε αλλα αμα τρως την καπνια στα μουτρα και σου ερχετε το ιδιο απο οικονομικης αποψης πιος ο λογος? ξεχασα να αναφερω οτι ο λεβητας μου ειναι saturn calhtherm 70.000.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82398 από LEONAS
Ποσα ξυλα θελεις την σεζον ??

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #82401 από fan-is
περσι πηρα 31 τοννους εκαψα περιπου στον λεβητα γυρω στους 27. φετος το καιω απο οκτωμβρη για να ζεστανω το νερο και εχω καψει γυρω στους 18 μεχρι στιγμης με το μπαφερ για να το ανεβασω στους 60-70 βα8μους

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ