Aλλαγή λέβητα ξύλου με λέβητα υγραερίου

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #68766 από soentall
Ετσι ακριβως.Ελεγε οτι ηταν 85000.Σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι ηταν.Ισως να εννουν και την αποδιδομενη ισχυ στον θαλαμο καυσης και οχι στην εξοδο του λεβητα.Εδω στην περιοχη μου ετσι "βαφτιζουν" τους λεβητες.Ο δευτερος εχει το μισο μεγεθος απο τον πρωτο αλλα μεγαλυτερη αποδοση.Φαινεται αισθητα.Τωρα το τι λαθος να υπαρχει στην ολη εγκατασταση δεν γνωριζω.Ισως να ειναι ειναι κατι απλο και να μην μπορω να καταλαβω.Ισως παλι να φαινεται αλλα να μην το γνωριζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #68774 από dimlyk
δεν σου μιλησε κανεις για λαθος στην εγκατασταση ...παρα μονο για το υπερβολικο μεγεθος του λεβητα ...
δοχειο αδρανειας εχεις ?....


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #68793 από soentall
Οχι δοχειο αδρανειας δεν εχω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #68809 από kosmidis80
Αν καταλαβαινω καλα απο τα συμφραζομενα ο λεβητας σου φιλε ειναι φυσικου ελκισμου(χωρις βεντιλατερ και ελεγχομενη καυση), σωστα?

Για να σου δωσω να καταλαβεις και βασει οσων λενε οι απο πανω, εγω ζεσταινω 180 μετρα με ξυλολεβητα 40kw επισης Β. Ελλαδα πιο εξω απο Θεσσαλονικη - με πολυ υγρασια και βαρδαρη και εχω καψει μεχρι τωρα γυρω στους 3 με 3μιση τονους χωρις να εχω αφησει ουτε μια ωρα το σπιτι να πεσει κατω των 20 και χωρις να εχω συνδεσει ακομα το δοχειο αδρανειας...
Λοιπον αν θελεις να περιορισεις την καταναλωση και να μην αλλαξεις παλι λεβητα (το ποσο βεβαια ειναι ενα θεμα οταν λες οτι καις 35 τονους) το σωστο θα ειναι να βαλεις βεντιλατερ, κοντρολερ και ΦΥΣΙΚΑ Δοχεια Αδρανειας.αν αποθηκευεις την περισσια ενεργεια που δινει αυτος ο λεβητας σς δοχεια(οχι να στελνεις πρωτα στα δοχεια- εδω θελει αλλη εγκτασταση απ οτι λεμε ως συνηθως, τοτε φιλε μου πιστευω οτι θα πεσεις στα μισα καθως θα εχεις πολυ νερο ετοιμο με ενα δυο γεμισματα. Θελει ομως και τσακαλι υδραυλικο.

Σορυ αν καπου εγραψα λαθος, αλλα ειναι δυσκολο να γραφω απο το κινητο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ