Τι ξυλολέβητα να πάρω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78444 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;

valsam έγραψε: Burnit active φιλε,οικονομικοτατος στην καυση και οικονομικοτατος στην αγορα,αν συνδιαστει με δοχειο αδρανειας με το κοντρολερ που φοραει ειναι μια χαρα(αχρειαστος ο pid)!


σμσ δεν παινεεψεις εσυ το σπιτι σου :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78448 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;

kosmidis80 έγραψε:

spyroskosmas έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Υπαρχει μια μικρη αλλα σημαντικη διαφορα!

ο Χρηστος εγκαταστατης ειναι και οχι εμπορος


Καταρχήν, κακώς το προσωποποιείτε στο Χρήστο. Δε γνωρίζω τις επαγγελματικές δραστηριότητες του Χρήστου,είμαστε άλλωστε σε διαφορετικές πόλεις, εγώ το ποστ επικαλέστηκα.
By the way, ξέρετε λίγους εγκαταστάτες που λανσάρουν μηχανήματα ή συνεργάζονται με καταστήματα;

Εγω κ. Κοσμίδη, δε μπορώ να αναφερθώ στο λέβητα που έχω σπίτι μου;


Σαφεστατα και μπορεις αν πρωτα ομως βγαλεις το λογοτυπο του μαγαζιου σου!

By the way ΑΤΜΟΣ εχεις, ετσι δεν ειναι? Επωλήθη...

Για τον Χρηστο, αστο ουτε να το σκεπτεσαι! Η βοηθεια του εδω μεσα και τα τηλ που του εχουν ριξει μελη και τους εχει βοηθησει αφιλοκερδος ειναι πολυ πιο σημαντικα απο οτι γραφουμε εγω και εσυ! Ξανά προσωποποιείτε τη συζήτηση.


Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78450 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;
Για το πρωτο, σοφη επιλογη ;) .

Για το δευτερο εσεις υποδειξατε το ποστ του Χρηστου, αφου πρωτα σας ειπε ο συντονιστης τον λογο που σας εσβησε το λινκ.

Καλο σας βραδυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78632 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;

spyroskosmas έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

spyroskosmas έγραψε:

kosmidis80 έγραψε: Υπαρχει μια μικρη αλλα σημαντικη διαφορα!

ο Χρηστος εγκαταστατης ειναι και οχι εμπορος


Καταρχήν, κακώς το προσωποποιείτε στο Χρήστο. Δε γνωρίζω τις επαγγελματικές δραστηριότητες του Χρήστου,είμαστε άλλωστε σε διαφορετικές πόλεις, εγώ το ποστ επικαλέστηκα.
By the way, ξέρετε λίγους εγκαταστάτες που λανσάρουν μηχανήματα ή συνεργάζονται με καταστήματα;

Εγω κ. Κοσμίδη, δε μπορώ να αναφερθώ στο λέβητα που έχω σπίτι μου;


Σαφεστατα και μπορεις αν πρωτα ομως βγαλεις το λογοτυπο του μαγαζιου σου!

By the way ΑΤΜΟΣ εχεις, ετσι δεν ειναι? Επωλήθη...Για ποιον λογο τον εδωσες? Επιδη ηταν μεγαλος?

Για τον Χρηστο, αστο ουτε να το σκεπτεσαι! Η βοηθεια του εδω μεσα και τα τηλ που του εχουν ριξει μελη και τους εχει βοηθησει αφιλοκερδος ειναι πολυ πιο σημαντικα απο οτι γραφουμε εγω και εσυ! Ξανά προσωποποιείτε τη συζήτηση.


ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87968 από row5
Απαντήθηκε από row5 στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;
Έχω διαβάσει πάρα πολύ το φόρουμ αλλά γράφω πρώτη φορά.
Σκέφτομαι να αγοράσω μικτό λέβητα πέλλετ-ξύλου γιά να μην είμαι εξαρτώμενος από ένα είδος καυσίμου.
Με μερικούς εμπόρους που μίλησα με αποτρέπουν από τον μικτό λέβητα υποστηρίζοντας ότι το αποτέλεσμα δεν θα είναι ικανοποιητικό.
Θα παρακαλούσα γιά τα φώτα σας πάνω στο θέμα μικτού λέβητα,ναι ή όχι και γιατί;
Από αυτά που έχω ερευνήσει επιλογή είναι ο Vigas 18 Dp αλλά και κάποιοι ελληνικοί,Bioplex 47,Super Bio X,LPI Duomatic κλπ.
Οι γνώσεις σας και οι ιδέες σας θα μου είναι υπερπολύτιμες στην μελλοντική προμήθεια μου και ευχαριστώ εκ των προτέρων τους συναδέλφους!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88030 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Τι ξυλολέβητα να πάρω;
Καλημερα,

πολυ σωστα το σκεπτεσαι για μικτης χρησης λεβητα, καθως οπως πολυ σωστα το λες δεν πρεπει να εξαρτομαστε απο ενα καυσιμο!

Μπορεις πολυ ανετα να παρεις ξεχωριστα τον λεβητα και τον καυστηρα, ετσι ωστε να παντρεψεις δυο μηχανηματα και να κανεις ενα πολυ καλο συνολο. Μην στεκεσαι στο να τα παρεις και τα δυο απο εναν εμπορο ή κατασκευαστη γιατι το πιο πιθανο ειναι οτι θα πληρωσεις περισσοτερα και ισως δεν παρεις το καλυτερο δυνατο συνολο!

Πχ. Μπορεις να παρεις τον βουλγαρικο λεβητα Burnit και να τον παντρεψεις με καυστηρα pellas, ferroli κα.

Από τους λεβητες που μας γραφεις, προσωπικα δεν θα αγοραζα κανεναν Πλην του Vigas που τον εχω καψουρα γιατι ειναι Value for money και γ@μω σχεδιαστικα - κατασκευαστικα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ