Ατομικός λέβητας pellet σε πολυκατοικία

  • Καμμένος απο το πετρέλαιο
  • Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4177 από Καμμένος απο το πετρέλαιο
Ατομικός λέβητας pellet σε πολυκατοικία δημιουργήθηκε από Καμμένος απο το πετρέλαιο
Γειά χαρά σε όλα τα μέλη. Ζω σε ένα διαμέρισμα 4ου ορόφου, 110 τ.μ., 5όροφης πολυκατοικίας στην Αθήνα. Το διαμέρισμα είναι από παντού σχεδόν ελεύθερο στους καιρούς και ιδιαίτερα στον βοριά. Πέρυσι πλήρωσα 560 ευρώ πετρέλαιο για 110 ώρες λειτουργίας. Ψάχνομαι για ατομικό λέβητα που να πληροί τις προϋποθέσεις του διαμερίσματός μου. Κατ' αρχήν δεν γνωρίζω με βεβαιότητα αν μπορώ να απεξαρτοποιηθώ πλήρως από τα κοινόχρηστα θέρμανσης της πολυκατοικίας και με ποιόν τρόπο. Με ενδιαφέρον κοιτάζω τους λέβητες πέλλετ που όμως είναι λίγο ακριβοί. Εχω δει έναν της UNGARO, τον FIT 14 ή FIT 24. Αν κάποιος ξέρει κάτι για όλα αυτά, περιμένω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4179 από KERBEROS

Καμμένος απο το πετρέλαιο έγραψε: Γειά χαρά σε όλα τα μέλη. Ζω σε ένα διαμέρισμα 4ου ορόφου, 110 τ.μ., 5όροφης πολυκατοικίας στην Αθήνα. Το διαμέρισμα είναι από παντού σχεδόν ελεύθερο στους καιρούς και ιδιαίτερα στον βοριά. Πέρυσι πλήρωσα 560 ευρώ πετρέλαιο για 110 ώρες λειτουργίας. Ψάχνομαι για ατομικό λέβητα που να πληροί τις προϋποθέσεις του διαμερίσματός μου. Κατ' αρχήν δεν γνωρίζω με βεβαιότητα αν μπορώ να απεξαρτοποιηθώ πλήρως από τα κοινόχρηστα θέρμανσης της πολυκατοικίας και με ποιόν τρόπο. Με ενδιαφέρον κοιτάζω τους λέβητες πέλλετ που όμως είναι λίγο ακριβοί. Εχω δει έναν της UNGARO, τον FIT 14 ή FIT 24. Αν κάποιος ξέρει κάτι για όλα αυτά, περιμένω.


Καλωσήρθες στο φόρουμ.
Για τα τετραγωνικά που λες, για το πετρέλαιο που καις και για την περιοχή που μένεις μήπως θα ήταν καλύτερο να αναζητήσεις και τη λύση της σόμπας; Οι δε συγκάτοικοι στην πολυκατοικία δεν θα έχουν να πουν και πολλά.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Καμμένος απο το πετρέλαιο
  • Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4189 από Καμμένος απο το πετρέλαιο
Απαντήθηκε από Καμμένος απο το πετρέλαιο στο θέμα Ατομικός λέβητας pellet σε πολυκατοικία
Δεν έχω τη δυνατότητα για σόμπα στο σαλόνι. Υπάρχει τζάκι και οι χώροι είναι καλυμμένοι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Καμμένος απο το πετρέλαιο
  • Συντάκτης θέματος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #4216 από Καμμένος απο το πετρέλαιο
Απαντήθηκε από Καμμένος απο το πετρέλαιο στο θέμα Ατομικός λέβητας pellet σε πολυκατοικία
Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με τον Red Compact 24;
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Καμμένος απο το πετρέλαιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ