Radijator TKAN 1 35kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86325 από pantelis1
Απαντήθηκε από pantelis1 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ddt θα μπορουσες να μου στειλεις το manual μεταφρασμενο για τον tk1 radijator? το e-mail einai Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #88487 από pantelis1
Απαντήθηκε από pantelis1 στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
Ευχαριστώ για το greek manual , θα ήθελα να μου πει κάποιος σχετικά με τον λέβητα ΤΚΑΝ1 κάθε πότε τον καθαρίζει ,ποιά μέρη του λέβητα καθαρίζει και με ποιά εργαλεία.
Επειδή ο δικός μου έχει πολύ βρωμιά κολημένη στη λαμαρίνα μήπως ξέρει κάποιο τρόπο για να την καθαρίσω.
Διάβασα σε κάποιο prospekt της εταιρείας ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω αλκαλικό απορρυπαντικό για να εξουδετερωθούν τα οξέα ,αν έχει κάποιος πληροφόρηση σχετικά ας μου στείλει το σχετικό site .
Επίσης όταν θέλω να χρησιμοποιήσω μόνο ξύλα ,αν γνωρίζει πως να ρυθμίσω τις παραμέτρους και αν στο ξεκίνημα αρχίζω με πέλλετ και στην συνέχεια ,μπορώ να το γυρίσω σε λειτουργία ξύλου, μόλις πάρουν φωτιά τα ξύλα και πως το επαναφέρω σε λειτουργία πέλλετ, 'οταν καούν τα ξύλα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89932 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW

pantelis1 έγραψε: Ευχαριστώ για το greek manual , θα ήθελα να μου πει κάποιος σχετικά με τον λέβητα ΤΚΑΝ1 κάθε πότε τον καθαρίζει ,ποιά μέρη του λέβητα καθαρίζει και με ποιά εργαλεία.
Επειδή ο δικός μου έχει πολύ βρωμιά κολημένη στη λαμαρίνα μήπως ξέρει κάποιο τρόπο για να την καθαρίσω.
Διάβασα σε κάποιο prospekt της εταιρείας ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω αλκαλικό απορρυπαντικό για να εξουδετερωθούν τα οξέα ,αν έχει κάποιος πληροφόρηση σχετικά ας μου στείλει το σχετικό site .


ειναι σχετικο το καθαρισμα και εξαρταται απο τη χρηση,το καυσιμο και την ποιοτητα του.
αν καις μονο πελλετ θα πετας σταχτες καθε 4-5 εως 10 ημερες αναλογα τη χρηση.τις διαδρομες απο πισω και τους επιβραδυντες καυσαεριων καθε 40-50 ημερες μαζι με το συρταρακι απο κατω.
Αν καις ξυλο τα παραπανω διαστημα θα μειωθουν στο 1/3 περιπου και στην μεικτη καυση οπως τον χρησιμοποιω εγω περιπου στο 1/2.
εγω τον καθαριζω με συρματοβουρτσες(τις διαδρομες) και με μια σπατουλα ξυνω το χωρο καυσης των ξυλων οποτε θυμαμαι.δεν γνωριζω τιποτα για καθαριστικα.
ενας καλος τροπος για να καταλαβαινεις ποτε χρειαζονται καθαρισμα οι διαδρομες του ειναι η θερμοκρασια καυσαεριων.
Αν ειναι καθαρος,με πελλετ δεν πρεπει να ξεπερνα τους 180 βαθμους.Αν τον βλεπεις δηλαδη να φευγει πανω απο 200(με πελλετ) σηκωσε τα μανικια και πιασε δουλεια.
Με το ξυλο οι θερμοκρασιες ειναι ενα 5-10% περιπου πιο πανω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93247 από papastoikas
Απαντήθηκε από papastoikas στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ο κυκλοφορητης ανοιγει στους 40-50 βαθμους.ενταση αερα παραμετροι 21-25 στο 27
θερμοκρασια στους 66 γιατι εμενα κοβει 4 βαθμους πανω δηλ 70.
θερμοστατη χωρου 21-22.
καλα σου ειπαν κατα την αγορα οτι δουλευει οπως του πετρελαιου.
κοιταξε τον κοχλια που ειναι κατω απο το βιντιλατερ(ανεμιστηρα).
πρεπει να κλεινει εντελως οταν σταματα την λειτουργεια του ο ανεμιστηρας,και ανεβαζει απο τους 70 αφου κοψει ακομη 4 με 5 βαθμους.οτι χρειαζεσαι πες


απαντηση στον sdsf33 στη σελιδα 3
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by papastoikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #93255 από papastoikas
Απαντήθηκε από papastoikas στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ρυθμισεις τκ1 για περισσοτερη οικονομια στο πελλετ
παραμετρος 9-->65
παραμετρος 10-->17
παραμετρος 11-->65
παραμετρος 12-->17
παραμετρος 13-->65
παραμετρος 14-->17
παραμετρος 15-->65
παραμετρος 16-->17
παραμετρος 17-->65
παραμετρος 18-->17
παραμετροι 21-25 -->27
παραμετρος 31-->5

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #127923 από pspeter
Απαντήθηκε από pspeter στο θέμα Radijator TKAN 1 35kW
ddt θα μπορούσες να μου στειλεις το manual μεταφρασμένο για τον tk1 radijator? το e-mail einai pspeter24(@)yahoo.gr - χωρίς ().

Επίσης μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει προτεινόμενες ρυθμίσεις καύσης pellet για τον Radijator TKAN 1 35kW δλδ,

Κοχλίας: ;
Αέρας: ;
Κυκλοφορητής: ;
Θερμοκρασία: ;
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by pspeter.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ